• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Sve ima svoju cijenu i ne vidim razloga da tako vrijedna i korisna koza nebi imala dobru cijenu ;)
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
da se nać samo strpljenja eto ja po 100jureka kupio jest da me sad sex čeka al i takve daju 4litre dnevno kad oporave i pojačam ispašu bit će i 6 ( zajedno naravno)
 

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
Evo trebao bih uskoro napraviti stol za mužu koza onakav kao brundalov, šteta što nije mjere postavio, mislim da je cevi koristio 30X30 ovako od oka, ... još malo će dva i pol meseca kako jarići sisaju onda bi ih odbio od sise. Kad vi inače odbijate od sise???
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
Posto imam 10 koza i mlijeko nam treba samo za naše potrebe onda ih mi ne odbjamo nego koza kad ju počnu gristi. Al od sljedece godine kad ja počinjem vise voditi gospodarstvo odbijam ih sa 6 tjedana ove za tov a za rasplodne sisu dok smiju
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ja sam stol napravio po najvećoj kozi,a stol je od murala i dasaka zabijen uz jedan zid (štala je drvena) a kozliće odbijam sa 60 dana bez obzira jesu li za klanje ili uzgoj,evo prošlu sedmicu sam zaklao dvije kozlice od 60 i 63 dana,jedna 11 a druga 13 kg sa glavom i žigericom.

Izgleda da sam uspio naći kozu,tip kaže da je 3g stara i da je dobra na mliku i traži 200e,sutra idem vidit.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ma znam tipa i pitao sam rođaka iz tog mjesta,ne brini nedam pare za nešto šta nevalja a pogotovo ako se tip "riješava" nečega,ova jedna šta sam gledao je 100e ali ima po sebi neke rane a to mi se nikako ne sviđa i od toga sam odustao a komentar je bio "nije to ništa" to je normalno! kako može bit normalno da životinja ima rane!!!!!
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
Ako znaš čovjeka onda je to drugo. Al opet obrati pažnju jer ima svakakvih ljudii.

Za nikoga nije normalno da ima rane po tijelu
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
Joj da vidiš kakvu kozu imam. Posto je mama ostarila i ima problema s rukom ja dojim koze. Ima jedna kozica koju smo doslovno na zdjelu odhranili(sipali smo joj mlijeko u zdjelu jer joj mama nije dala dojit jer je imala dvije rupe na dojci) i ostavili smo ju jer nam se uvukla pod kozu. Sad čim uđem u štalu ona hoda iza mene sve dok ju ne podojim. Ne daj Bože da neku kozu prije nje podojim. Odma me gura rogovima i grize. Stvarno je umiljata sto je iznimka kod mene jer se ne vežem previše za jednu kozu
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
A sad zamisli da ti brav od nekih 70 kg legne do tebe i stavi glavu u krilo dok si na paši!!! Odgojili ga na čuču i bio je boležljiv a ostavili ga iz samilosti, i sad je prava maza ali i dobro obavlja posao neznam sam kad dođe vrijeme kako ću sve to podnjeti.
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
Ma znam. Ja sam imao jarca kojem je majka uginula( upetljala se u špagu) a on ostao mali jadni i jedva je preživio. I bio je bas umiljat. Ja bi ga na pasi pozvao on bi došao i lego kraj mene. I kasnije on izrastao u pravu jarcinu. Al prošlo njegovo vrijeme i treba ga zaklat. Tata kad ga je klao ja nisam mogo gledat jednostavno sam otišo u kuću sjeo na kauč i šutio. Ja ga nisam mogao jest. Nego smo ga dali tetku. A sebi smo ovna osusili.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Tako bi moglo bit i kod mene,prvu godinu smo kozlićima davali imena sada više ne,jedino ove starije koze neznam kako ću,bilo bi najbilje osušit za kaštradinu i prodat jer ipak je to gubitak,a na drugu stranu kako pojest nešto što te toliko godina vijerno služilo i radovalo se svaki put kad biš došao?
To me malo mući i inaće,ali promislim šta se može takav je život!
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
Život je ponekad okrutan. Ja sam reko mami da ovu kozu pusti dok ne ugine od starosti jer je tako umiljata
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
Ja sam sad kupila jednog jarića bez mame ostale koze ga teraju pa ga ja hranim ... ne znam kako cu se odvojit od njega a malo bi mi bilo previše da ostavim jarca
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
Pozz ljudi imala bi pitanje , pokusavam naci na internetu kako registrirat i markirat koze ( i sve sta bi sad trebala ) koze su kod mene vise od 2 tijedna bivsa vlasnica ne moze naci papire ( ili ce biti prije da ih nema ) pa me zanima sta me ceka i kako to rijesit , naravno i troskovi

Hvala
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Pozdrav kozarima
Dali ima netko zainteresiran za zamjenu jariča. Rase Francuska alpina ojaren
na valentinovo 14.2. spol muško za istog takvog muškog za daljnji rasplod.



može kon. na mail ili u PP.
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
Pozz ljudi imala bi pitanje , pokusavam naci na internetu kako registrirat i markirat koze ( i sve sta bi sad trebala ) koze su kod mene vise od 2 tijedna bivsa vlasnica ne moze naci papire ( ili ce biti prije da ih nema ) pa me zanima sta me ceka i kako to rijesit , naravno i troskovi

Hvala

Pozoves veterinara koji ce joj stavit markicu u uho i bolus u grlo. A sama ne smijes ako nemas "polozen ispit"

Ja sam ove godine 3 koze i 2 ovce registriravao i ispalo me oko 150 kn. Mogu nac racun al mrsko mi.

p.s Moras imat registar koza/ovaca na gospodarstvu i OPG. Registar je 30 kn a otvaranje OPG-a 100.
Ako zelis prodavat jarice onda ih moras markirat 2 dana prije odlaska s gospodarstva samo markicom koja je 10-ak kuna.
 
Posljednje uređivanje:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo danas kupio onu kozu i sa njom kozlicu,dobra je ima ogromno vime i dosta je zapuštena,sad slijedi privikavanje pa će mo vidit šta će ispast od svega toga najlakše je napravit kaštradinu,koštale me obe 300e.

Koza je izgleda neke sanske race,a da zaboravi sam reć,barata sam sa prijateljem bravca za jednu kozlicu kaže da je alpske race donit će je u petak pa ću još vidit šta napravit možda je i ostavim.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Pozz ljudi imala bi pitanje , pokusavam naci na internetu kako registrirat i markirat koze ( i sve sta bi sad trebala ) koze su kod mene vise od 2 tijedna bivsa vlasnica ne moze naci papire ( ili ce biti prije da ih nema ) pa me zanima sta me ceka i kako to rijesit , naravno i troskovi

Hvala

Jedno pitanje ako nije preintimno,a zašto želiš registrirat i markirat koze?
 
Na vrh