• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
Pa susjed kaze da bi to trebala napravit da bi mi veterinar mogao radit probleme , ja ne znam jos nisam trebala veterinara ali bi htijela biti spremna ako je to obavezno
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Nemojte zaboravit da je opg 2000 kn fiksnog troška mjesećno na to obavezno treba raćunat!
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Nemojte zaboravit da je opg 2000 kn fiksnog troška mjesećno na to obavezno treba raćunat!
od kud ti taj podatak ? meni su mjesečni troškovi za osiguranje i mirovinsko cca 500-550 kuna knjigovodju nemam nit mi treba za opg di nadje 2000 kuna ?
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
To su prije dvije godine promjenili zakon,sada ako otvaraš opg a nisi već negdje zaposlen opg spada u rang obrta,tako da plaćašful osiguranja i sve namete kao kod obrta.
Informaciju sam dobio od agencije za plaćanja u poljoprivredi,i žena kad je čula da sam nezaposlen dala mi je savjet da ga ne otvaram.
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
I eto ti na vraga jutros dođem u stalu i jedan jaric sav krvav , sta ja znam sta su radili nocu , u korjenu jednog roga imao je ranu , mi smo to ocistile i sad je sve ok , rog se ne mice i on se ponasa normalno ali me prestrasilo da cu morat zvat veterinara .
Dakle ne moram ih registrirat i markirat za sad ?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja imam 2 koze i 2 jarića, nisu markirani te sam pitao susjeda koji radi u selekcijskoj službi za markiranje koza, pa mi reko da ako ne mislim dizat poticaj da ne markiram, jer ako ih markiram treba prijavljivat svako jare, pa kad zakolješ ili prodaš odjavljivat, znaći hrpa beskorisne papiralogije koja i nešto košta. moje sljedeće pitanje je bilo:što ako dođe vet inspekcija u kontrolu, na što je on odgovorio da ih negdje sakrijem.
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
Hvala na odgovoru, pretpostavljam da sva ta papirologija , upisat , ispisat kosta , blago nama u ovoj nasoj drzavi :D
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Vidi vidi ja sam u teskom nezakonju jer imam dvije koze 4 koke i pijetla !! Pijetao - veli zakon da se nikako ne smije drzat bez tri lista papira a pogotovo ovaj moj sto tuce sve ko se pojavi u njegovom dometu. Za njega trebam na lesu staviti PAZI OSTAR PIJEVAC !!
Sad vise necu moci mirno spavati :)
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
i još će nam i to naplatit, nisam pitao koliko se za koze naplaćuje. Za telad mi svaki put uredno naplati dok dođe markirat, a dok se tele ili krava odjavljuje samo se podigne putnica kod veterinara i to se ništa ne plaća.
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
telad nismo markirali ( krave su vec dolse sređene ) , vjerovatno bi i telad ali u 6 godina nismo imali ni jednu zenskicu tako da su svi telci otisli
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Mi moramo sve markirati i muško i žensko. Najbolje markiranje riješeni kod svinja. Vlasnik sam markira, vodi evidenciju ulaza i izlaza, jedino veterinar treba kad nešto prodaš da ovjeri putni list.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
To su prije dvije godine promjenili zakon,sada ako otvaraš opg a nisi već negdje zaposlen opg spada u rang obrta,tako da plaćašful osiguranja i sve namete kao kod obrta.
Informaciju sam dobio od agencije za plaćanja u poljoprivredi,i žena kad je čula da sam nezaposlen dala mi je savjet da ga ne otvaram.
inače nemam dobro mišljenje o službenicima koji rade u agenciji a ovo mi sad to potvrdjuje....to je gomila uhljeba koja sa svojim poslom nema blage veze....čast izuzetcima ali ih je većina takva....odakle njoj pravo davat takvu informaciju ?kakve ona veze ima sa mirovinskim i zdravstvenim osiguranjem ?nek se drži ispunjavanja križaljki a ne davanja pogrešnih savjeta....imam rješenje od porezne o visini davanja za poljoprivredna osiguranja i plaća se onoliko koliko sam rekao cca 500tinjak kuna mjesečno ako si nezaposlen,znači ako ti je to osnovni posao,ako si umirovljenik ne plaćaš ni to il ako radiš u nekoj firmi i tamo imaš sve riješeno(moguće je da izvrše neki obračun al se u pravilu ne plaća ništa)....znači otvoriš opg i prijavljen si kao seljak imaš osiguranje...al se nemoj zajebat pa prijavit još članova jer se i na njih plaća....znači ti sam i to je to
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Nikome ne vjerujem i nema šanse da bilo šta više registriram dok god mogu!
a provjeri svi novoregistrirani opg-eovi se vode pod obrt!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nemojte se puno zamarati sa tim OPG to je i onak napravljeno da bi se otvorila radna mjesta za pojedinu rodbinu koja nije uspjela završiti osnovnu školu..
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
a too pa obiteljska gospodarstva su oduvijek postojala i bila puno veca oi jaca nego od kad se za to veli OPG :icon_scratch:
 
Na vrh