• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Pokusavam ubaciti slike ali ne uspijevam! Zasto se ne moze ucitati slika sa racunala ??
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Dakle imam problema sa nekakvom oteklinom glave kod koze.To sam primijetio prije tjedan dana ali mislio sam da je ubod neceg i da ce proci -no ne prolazi.Sta vise nekako mi se cini da se povecava.Prvo sam primijetio ispod brade ....da li netko ima slicno iskustvo i sta to bi ???
 

iiva

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
19
pozdrav,nije me bilo neko vrijeme al vas pratim,uglavnom tihi ne brini to ti je apces,vjerojatno se ubola na sijeno ili nesto iznutra se to lagano gnoji dobro si primjetio da raste,mozes bolje pogledati mozda i nađes gdje je rupica,uglavnom pusti da pukne samo onda samo lagano istisni ako je jos ostalo i isperi hidrogenom ili alkoholom i stavi malo bivacin praška ili joda na to i sve ce biti ok. Moje cure svake godine jedna se tak ubode na nesto al je sve ok.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Dobro utijesila si me :) Nadam se da ce tako proci ali zanima me da li se to ubola izvana ili u ustima-mozda na trn jer je brstila divlje kupine ??!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Pa otvori joj usta i pogledaj i popipaj unutra možda je još zabiveno,pa bi bilo dobro da to izvadiš ako možeš da prije probije!
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Sutra cu malo bolje pogledati sve na glavi izvana i usnu supljinu. Mada nisam nista primijetio posto sam povrsno vec gledao.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
meni jedna ovca tako nešto ima već dva miseca....nikako da joj splasne...al jede normalno i normalno se ponaša....najgore je što nemožemo imat blago pod kontrolom 24 sata jer ko zna šta rade,guraju se tuku se,pa možda jedna drugu i ćušne prilično jako....kad pogledam kako mlatnu male janjce,tudje,kad ih pokušaju sisat....uf....a to ako ćeš gledat u ustima,samo čuvaj prste
 

iiva

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
19
Sutra cu malo bolje pogledati sve na glavi izvana i usnu supljinu. Mada nisam nista primijetio posto sam povrsno vec gledao.

pogledaj i da cuvaj prste,to ce ti rasti 10 dana do dva tjedna pa na mjestu uboda kako raste i koža se rasteže može otpasti malo i dlaka al ne brini samo prati kada pukne da isperes i dezinficiras i to je to. A ako se i iznutra ubola puknut ce izvana meni se nedavno konj ubo iznutra ogromna kvrga izvana ,veterinari sam kaj ga nisu preporucili za uspavljivanje al nakon 10 dana puklo samo i sve pet::drink:
 

GordanG

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
2
Pozdrav,
za pocetak par slikica!





Supruga i ja otvorili gospodarstvo, kupili prvojarku, god. staru, kćerkicu i još jednu zenkicu kojoj se nije spremalo dobro ...! Uglavnom, procitao sam cijelu temu u dahu, dvaput i krenuo, malo je potrajalo dok smo nasli sto smo htjeli, ali se isplatilo.
Hvala svima sto ste nas, na neki nacin, svojim pricama nagovorili na kupnju i uzgoj koza!
 
Posljednje uređivanje:

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Pozdrav,
za pocetak par slikica!





Supruga i ja otvorili gospodarstvo, kupili prvojarku, god. staru, kćerkicu i još jednu zenkicu kojoj se nije spremalo dobro ...! Uglavnom, procitao sam cijelu temu u dahu, dvaput i krenuo, malo je potrajalo dok smo nasli sto smo htjeli, ali se isplatilo.
Hvala svima sto ste nas, na neki nacin, svojim pricama nagovorili na kupnju i uzgoj koza!

Hmmm lako tebi kad imas ko ti cuva blago ;)
Samo sretno !!
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Izgleda mi da je splasnuo otok glave i vrata na kozi.Nije jos do kraja ali cini mi se da ce proci !!
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Gdje ste se pogubili? :)
Sutra zovem veterinara jer mojoj kozi natekla glava ne prolazi :(
A i noj pas Ben je jutros osvanuo sav krvav poklao se sa susjedovim. Kako je prošao protivnik ne znam ali posto je borba zavrsila iz ulice na susjedovom dvoru bojim se da se Ben dosta razdrazio. Ima razderanu usnu i po glavi neku ogrebotinu. Nadam se da nije nist prestrasno jer ko ce mi cuvat dvor od napasnih zivotinja. Ljudima nece nist.
Koza mi je skroz sumnjiva posto vidim da joj se počele gnojit oci:( Brinem se za nju....
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ovode izgeda samo nas dva pišemo,evo danas preselio 5 kozlića u frižider,tri normalna i super velika(sutra stavim kilažu) a riješili smo i problem one male šta je pjenila,pa je ovo upozorenje svima:(wait):zadnji želudac joj je bio blokiran piljevinom koju koristim za stelju (hoblovina) valjda je mala puno toga popapala pa je sve to bilo zablokirano na poćetku crijeva!!!

Na kraju popodne morali uspavati njufiča starog 10 godina,sutra dan žalosti u kući!:icon_cry:
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
ma neki čitaju kao ja npr...pišem kad imam nešto za pisat inače ne trabunjam bezze....i gabro,napišem ti večeras kako se radi tvrdi ovčiji sir pa možeš pokušat sa kozjim mlikom,mislim da nebi smilo bit velike razlike.....to ti je paški sir.....
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Bio vet. i veli ako je otok vrata i gkave hladan i tjestast znaci da su paraziti a ako je otok vruc i tvrd onda je upala od uboda ili cega vec. Dobila koza tri injekcije i tablete monil. Veli vet da ce biti sve ok. I psu moram dat Drontal tako je sigurnije da on ne prenosi crijevne nametnike na koze. Etoo..
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
ma neki čitaju kao ja npr...pišem kad imam nešto za pisat inače ne trabunjam bezze....i gabro,napišem ti večeras kako se radi tvrdi ovčiji sir pa možeš pokušat sa kozjim mlikom,mislim da nebi smilo bit velike razlike.....to ti je paški sir.....

Bitno je druženje,a za sir bio bi veoma zahvalan!
 

zagor

Član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
42
Pozdrav svima....Eto i ja da se prijavim na ovaj pre dobri forum za nas ljubitlje koza....Rlativno sa nov u kozarstvu pa sam puno tog naucio bas na ovom forumu....Bavim se kozarstvom nekih 10 mjeseci i za sad imam 4 alpine i 5 njihovih jarica.zahvaljujem svima vama sto svoje iskustvo ovdje dijelite jer zaista jako dobro dode nama pocetnicima....Jedva cekam veceras da procitam recept za tvrdi paski sir...i ja vjerujem da nema neke velike razlike sto je ono ovcije mlijeko...
 
Na vrh