• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
evo da se javim , pratim vas ali ima dosta posla u štali , koze su se odlično priviknule i na mene i na okolinu samo ih jos bune novi zvukovi i Čupi ( pas ) vjerujem da ce se smiriti sto se tiće psa kad prodam jariče ( koze su inače od drugih životinja vidjele samo mačke ) , zabrinuta sam za dvije koze otpala im je dlaka na jednom mjestu i tu se pojavila kvrga u početku je imalo kraste sad je samo dvrda koža dali mozda neko zna šta bi to bilo , mama kaze da je mozda od krpelja bile su pune kad sam ih kupila , jarici su super evo uhvatila malog vragolana mobitelom obožava mi čupat kosu

https://www.facebook.com/photo.php?v=10202930731362840&set=vb.1039837716&type=2&theater&notif_t=like
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
e baš sam to mislio rećkad uvati koje kilo nahebala si:(inlove):

:( ostat ce samo cure , nisam jos odlucila dali cu ostavit jednu ili dvije ali njegova seka definitivno ostaje , ma ko bi izdrzao s 5 odraslih jaraca nisam uspjela snimit kad mi je skinuo kapu svih 5 jarica su me dosla cupkat , najstarija koza bila ljubomorna i poterala ih je ( a ja se bojala da me nece zavolit ) veselo drustvo bas mi je drago da sam se odlucila kupit ih , a kad sam bila mala i mama me terala na pasu s kozama ili kravama uvjekam se kunila da ja to necu imat kad narastem :(wasntme):
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
manje više smo svi kad smo bili mladji bježali od sela i poljoprivrede a sad....vid nas di smo....hehehhe...nego,koje vrste su ti kozice ?il rase ???
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
manje više smo svi kad smo bili mladji bježali od sela i poljoprivrede a sad....vid nas di smo....hehehhe...nego,koje vrste su ti kozice ?il rase ???

iskreno nemam pojima ima tu svega mjesanke su , dugo sam trazila kozu za kupit htijela sam mlijecnu no sve sta bi nasla bilo mi je prdaleko za prevoz ovo sam slucajno nasla , vlasnik im je preminuo prije par mjeseci i obitelji je bilo tesko brinut se o njima pa su ih prodali jako povoljno pa nisam pitala za vrstu i rasu kazu da su iz jednog legla ali tu ima svega evo par fotki ova koja lezi je najstarija i kao majka ali mi nekako ne pase no meni je glavno da su dobro

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202940609489787&set=pcb.10202940609969799&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202940609249781&set=pcb.10202940609969799&type=1&theater
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Sve 5 samo nikako ne razumijem vas koji se tako zblizite i igrate sa jaricima kako imate srca to klat i jest ? Ja sam isto imao tu nakanu ali moji a i ja smo nakon upoznavanja i druzenja sa kozama definitivno odustali od klanja. Vjerujem da ce moje koze zavrsuti prirodnim smrcu .
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Mene moji posli dva miseca počnu nervirat po štali tako da bi ih najrađe odjednom spremio u škrinju,brate dragi pa treba nešto i jest!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
I meni je tako bilo prvu godinu sad je puno lakše,gledam ih što manje držat po rukama i onda je ok.
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
Sve 5 samo nikako ne razumijem vas koji se tako zblizite i igrate sa jaricima kako imate srca to klat i jest ? Ja sam isto imao tu nakanu ali moji a i ja smo nakon upoznavanja i druzenja sa kozama definitivno odustali od klanja. Vjerujem da ce moje koze zavrsuti prirodnim smrcu .

imam prijatelja koji ce rijesit sve i ne koljem ih za sebe , od svega sta smo uzgajali mogla sam jesti samo svinjetinu , jednom su mi podmetnuli gulas od zeca ali to im je bilo zadnji put jerr sam plakala tijedan dana , mama planira spremit jednog u skrinju a i suprug se raduje meni i nije bas neki gust nisam im mogla odoljet i zavolila sam ih kak da ostanes hladan kad ti se tako maze
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
iskreno nemam pojima ima tu svega mjesanke su , dugo sam trazila kozu za kupit htijela sam mlijecnu no sve sta bi nasla bilo mi je prdaleko za prevoz ovo sam slucajno nasla , vlasnik im je preminuo prije par mjeseci i obitelji je bilo tesko brinut se o njima pa su ih prodali jako povoljno pa nisam pitala za vrstu i rasu kazu da su iz jednog legla ali tu ima svega evo par fotki ova koja lezi je najstarija i kao majka ali mi nekako ne pase no meni je glavno da su dobro

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202940609489787&set=pcb.10202940609969799&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202940609249781&set=pcb.10202940609969799&type=1&theater

:(clap): ,
,,da ima svega, ali ova najstarija ti je njemačka bjela koza,jako dobre mlečnosti :(happy):,pa imaš srnastu kozu i dvije sanske koze,sve su dobre mlečnosti..
Jednog jarca,muškog bi morala imati doma,u stadu jer tražiti ga je uhhh...
Koze su ti super.:(y):
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
:(clap): ,
,,da ima svega, ali ova najstarija ti je njemačka bjela koza,jako dobre mlečnosti :(happy):,pa imaš srnastu kozu i dvije sanske koze,sve su dobre mlečnosti..
Jednog jarca,muškog bi morala imati doma,u stadu jer tražiti ga je uhhh...
Koze su ti super.:(y):

nudili su mi i jarca ali je bio iz istog legla a meni nije bilo od volje trazit zamjenu a vidjet cemo
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Slobodno si ostavi ovog malog nema veze sto je iz stada ako ti jarici ne idu dalje u uzgoj nego u skrinju.
 

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
Slobodno si ostavi ovog malog nema veze sto je iz stada ako ti jarici ne idu dalje u uzgoj nego u skrinju.

tata je uvjek govorio da je tesko imat odraslog jarca morala bi ga dobro odvojit od koza a sad dok se suprug ne vrati ne mogu radit sama neke vece preinake u stali , imam dogovor za srnastog jarca i sanskog za jesen kad zatrba jedino ce mi prevoz biti problem , razmislit cu jos

nego dali vam se kad desilo da koza zija na vas ????
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
A zasto bi trebalo jarca odvojit? Pa nek bude s kozama stalno isto kao i u prirodi. Znaju zivotinje postivat hijerarhiju i ljudi se bi mnoge stvari mogli nauciti od zivotinjskih zajednica. Od skrbnistva zastite itd.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Zašto ti je problem jarac,moj je sa kozama nonstop i tako mu dadu kad je njih volja i to jednom godišnje,samo ako hočeš tempirat leg onda malo pripaziš!
 
Na vrh