• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
nabavit ću i ja kad izgradim novu štalu,ovako,kad ih muzem svako desetak dana na drugom pašnjaku....a čim malo popusti vrime većinom muzem pod vedrim nebom...ko bi šlepao agregat i muzilicu još...otpale bi mi ruke
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
ajd da sad ja opet nešto upitam ovdije: ŠTO AKO NE PARIM KOZU?tj. što će se desiti? naime jedna pokazuje znakove ( meketanje, rep -pogotovo kad ju pogladim i lagano pritisnem) a jarca nema itko poznat niti u blizini????????? naravno, subota popodne je i još nešto VRŠE LI vet. umjetnu i koliko košta? HVALA
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Za sada ništa,ako ti je problem,pokazat će ona opet znakove za 20-tak dana a onda budi spreman!:(giggle):
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
I teško da ti vrše umjetnu oplodnju,dosta vet.je kozu vidilo jedino na slikama!:icon_super:
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
ok taj dio znam no zanima me što ako ju uopče ne parim? TJ. mora li se parit? a i srečom ovaj naš ipak se susreo sa kozama( jedan) al drugi tj. ona je tulac za sve osim peseka i sl. tako da su podijelili obveze a koliko je to inače novčića?
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
E jbg a šta če ti koza ako je ne pariš pa životinje imaju u životu i neke cikluse meni je to neprirodno,koza se mora parit,mora izleć,mora se must i onda ili mora uginut (ako je bila predobra) ili mora završit u kaštradini!!!
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
ok malo logike i politike, al bu mi tko reko ŠTO bu se desilo? jer nije mi sam tak do jarca doć a i sve ostalo........... sex sa zasušivanjem, brigom, i onda ostalo. tko bu sad još jedno derle brinuo' a i mlijeko mi bitno.......... a pošto ih imam za svoj gušt.......... ima li posljedica ako ih ne pripustim uopće?
 

zagor

Član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
42
ok malo logike i politike, al bu mi tko reko ŠTO bu se desilo? jer nije mi sam tak do jarca doć a i sve ostalo........... sex sa zasušivanjem, brigom, i onda ostalo. tko bu sad još jedno derle brinuo' a i mlijeko mi bitno.......... a pošto ih imam za svoj gušt.......... ima li posljedica ako ih ne pripustim uopće?

S vremenom ce ostati bez mlijeka i imat ces je samo za ukras sve dok ne primi jarca i ne ojari se i onda ce ponovno nalit mlijeko....Ostalo znas...Prvo pomognes jaricima odnosno izmuzujes kozu jer jaric ne moze sve isisat onda kad odvojis jarice nastavljas musti do jedno mjesec dana opet do jarenja....tad je ti sam presusujes da se oporavi...
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
e to me zanimalo......... HVALA! dakle MORAM izmislit jarca......... to bu veselo bilo...... zadnja nada veter......
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
ak ne računeš one gore na mark. trgu... :) jedino da po širem krugu tj. selima u blizini pogledam jer tu bliže nas samo 2-3 imamo koze i to po par komada samo za svoj gušt. s tim da sa 1 nitko ne razgovara jer je . hm hm problematičana osoba..... a lijepo mi se piše .... sam da pitam još nešto. AKO sad preskočim parenje moram čekat iduću godinu? za pripust? ili kad se zasuši a uleti jarac slučajno. to bu primila bilo kad?
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
a nema ti druge nego gumene čizme i....znaš već kako to ide :icon_butt: :icon_e_biggrin: :icon_fU: :icon_axe:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav svima!! Nisam dugo pisao, ali vas pratim redovito!! U potpunosti razumijem ddado31, jer u mom selu (4000 stanovnika) samo jedan čovjek ima koze i to dvije bez jarca! Ja sam htio nabaviti koze za svoj ranč, ali gdje s mlijekom, jaricima,...? On sam mi kaže da ne proda litru mlijeka mjesečno! A i da nabavim kozu, morao bi kupiti i jarca, a njega hraniti radi jedne koze?? Isto glupo, a i smrdi brate mili.... E aj sad budi pametan!!! P.S. Prvi slijedeci jarac se nalazi u trećem selu od mene, cca.10 km udaljen!!! I tip traži 200 kn za skok!
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
ma bio lik na njuškalu tražio 50kn kod gorice no javio mi se gabro i ponudio riješenje . čovjek ima jaronju nedaleko mene.
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
a nema ti druge nego gumene čizme i....znaš već kako to ide :icon_butt: :icon_e_biggrin: :icon_fU: :icon_axe:

uz svo dužno poštovanje starijoj osobi ali mi mladi to baš i ne kužimo pa AKO bi g. metuzalem ponio čizme i izvršio demonstraciju?
 

zagor

Član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
42
ddado metuzalem se malo zezo netrebas to odmah primati k srcu....al ajmo o necem pametnijem....Evo....stanje sa mlijekom mi se popravlja....nikad i nisam davao vodu,mekinje,tritikal i srot i to onako u vidu napoja a one popizdit za tim....jedu ko lude....he,he,he sve se upackaju kako jedu a nisam mjerio al otprilike sad umuzem vec i do 3 litre po muznji....ide nabolje i hvala na savjetima. Ovaj forum je bogom dan za nas pocetnike koji zele nauciti vise od iskusnijih kozara...
 

Najnoviji postovi

Na vrh