• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
......

danas dobio informaciju , Dukat neotkupljuje kozije mlijeko
 
D

dotepenka

Guest
Tek sam sad naisla na ovaj forum.Bas dobro kaj postoji mjesto gdje mozes i priupitat nekaj vezano za domace zivotinje....Suprug i ja drzimo koze.Hrvatska sarena koza je u vecini..doduse imamo par alpina i neku grcku ali ove prve prednjace.Nas osobno zanima kako umaticiti te koze???Znaci prijaviti koze kao maticno stado!Dali je netko to vec obavio da nam kaze gdje se trebamo obratiti i kaj nam sve treba.Imamo prijavljene koze ali ovdje rijetko ko uzgaja koze tako da se nemamo gdje raspitati..Ovo je kraj u kojemu se drze najvise ovce.Koze su nam uredno prijavljene ali ti u tom selekcijskom centru kod nas nisu zainteresirani da nam daju podatke o tom...Mozda...ovdje netko??? :?
Hvala unaprijed:)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ja sam kupovao koze koje su iz matičnog stada markirane prijavljene u selekcijskom centru svaka koza ima svoj rodni list porijeklo roditelja dokaz da su čistokrvne radi se o francuskoj alpini jariči trebaju nakon dva mjeseca vaditi krv da se utvrdi genetika itd.tako mi je objašnjavao gazda od kojeg sam kupovao puno papirologije i novaca mene kad nešta zanima ja nazovem hrvatsku poljoprivrednu agenciju dosta su uslužni i hoće pomoći evo ti broj pa zovi Križevci 048279072 Zagreb 013903111
 
C

cvarak54

Guest
S obzirom da se nalazim u Juznom Banatu gde ima puno pasnjaka voleo bih nabaviti oko desetak zenskih jaradi burske koze.Stoga vas molim da mi se javite ukoliko ih neko prodaje.
Tel:013 830-302
Mob:063 239-897
 
Posljednje uređivanje:
O

Oldtimer

Guest
mljeko ti otkupljuje dukat i vindija po cijeni od 10 kuna po litri ako imaš minimalno 100 litara mljeka dolaze po njega doma imam takove informacije lako se moza provjeriti.

GREŠKA - ovčje mlijeko je po 9 - 11 kuna litra u Vindiji !!!!

Kozje mlijeko je u Vindiji od 2,5 - 3,5 kn po litri + poticaj (ako ga država plati) od 0,8 - 1,2 kn po litri (cijene zavise od kvalitete - % mlikječne masti - % bjalančevina - mikroorganizmi - itd . . . . )

Znam to jer mi Vindija vozi mlijeko svaki dan - imam 30-tak koza momentalno, od iduće godine bude valjda još 20 prvojarki.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pa pokaušaj mu promjeniti hranu, vidi mislim da je dobro dati malo mekinja i sl. da ga zatvori
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
evo da malo osvježim ovu temu
slike su od prošle godine kad sam dovezao male jariće
 

Prilozi

  • jarići-1.jpg
    jarići-1.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 1,289
  • jarići-2.jpg
    jarići-2.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 1,159

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
a ovoje moja koza sa jarićima prvo njeno jarenje
 

Prilozi

  • Picture_058.jpg
    Picture_058.jpg
    49.2 KB · Pregleda: 1,311

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
A reci mi koju pasminu to imaš i di si kupio ove jariče i ako nije tajna još koliko si platio jednog!?
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pasmina je alpina a kupovao sam ih u čakovcu bili su od 15 dana pa sam ih hranio na dudu kupovao im mlječnu zamjenicu , a cijena je bila 100 kn. komad
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
to si kupio na neki farmi ili kako? I ja sam se odlučio povečat broj koza i ovaj tvoj način me je baš oduševio.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Moramo znat da mlado othranjeno na dudu i ono od majčine sise nikad neće biti jednako razvijeni.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
to si kupio na neki farmi ili kako? I ja sam se odlučio povečat broj koza i ovaj tvoj način me je baš oduševio.

kupio sam kod čovjeka koji ima oko 30 koza i mlade jariće je prodavo da može musti mljeko
ja sam koristio mlječnu zamjenicu od sano i jako sam zadovoljan sa njom dnevno sam trošio oko 3 sata da hranjenje
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
da u pravu si da postoji razlika ali iskreno ove othranjene na dudu puno su mi mirnije od mojih koza su dosta divlje
a sa vremenom razlika se smanji sad su sve skotne i jarit će se u travnju ako bude sve u redu
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
evo mojih koza što sam ih kako male kupio lani
 

Prilozi

  • Picture_166.jpg
    Picture_166.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 438
  • Picture_165.jpg
    Picture_165.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 421
  • Picture_162.jpg
    Picture_162.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 406

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Vau! Jako ljepe koze! Jel si imao kakav problem sa hranjenjem na flašu? Jako ljepo razvite , ni kaj.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Vau! Jako ljepe koze! Jel si imao kakav problem sa hranjenjem na flašu? Jako ljepo razvite , ni kaj.

prvo sam kupio hranilice sa 6 duda , ali dude su tanke i jako tvrde pa smo prešli na ručno hranjenje sa dječijim dudama , a najbolja ti je nukova duda
pazi prva dva dana se malo boje a već treći dan nije bilo problema, hvala Bogu ni jedan mi nije uginula
sve što te zanima slobodno pitaj
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
bok ljudi!ja sam ovdje nov na forumu!doma se bavimo kozarstvom i imamo mladu jarad ak koga zanima<1
 

Najnoviji postovi

Na vrh