• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Danas sam bio u vetrinarsko stanici da kupim iverktin kaže dotićni gospodin da se više nemože kupovati cjepivo privatno kao ni benzapen za upalu to znači da češ morati zvati vetrinara da ti cjepi životinje više nemožeš sam a meni je uzeo 150 kuna prošle godine za cjepljenje protiv upale za jednu kozu,kako dalje da prođeš jeftinije jer ovo nema smisla
 
R

Riki

Guest
Hrvatski zakoni za pravljenje kozjeg sira

Kupit cu deset koza i zelila bih znati gdje mogu pronaci zakone za pravljenje kozjeg sira,pricali su o tome da treba imati 3 sobe,trebam znati gdje to ima napisano,tak da to mogu procitati kako bi znala kako to izgraditi,mogu li ja izgraditi te prostorije u vlastitioj stali.Postoje li zakoni za koze o njihovom prebivalistu i uvjeti za njihov boravak u stalama.Jel itko zna jel ima kakav tecaj za pravljenje kozjeg sira negdje u Hrvatskoj,jer bi htjela to polagati u svrhu prosirivanja vlastitog znanja.Hvala vam na svemu unaprijed.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Za stado od deset koza ti se neisplati ulaziti u takav financijski trošak da radiš prostorije za to to ti je tri sira dnevno u novcu 120kn kod mene se sir maksimalno proda za 40 kn i to si sretan vidi financijsku računicu tu pa onda ulazi u takav projekt...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Kupit cu deset koza i zelila bih znati gdje mogu pronaci zakone za pravljenje kozjeg sira,pricali su o tome da treba imati 3 sobe,trebam znati gdje to ima napisano,tak da to mogu procitati kako bi znala kako to izgraditi,mogu li ja izgraditi te prostorije u vlastitioj stali.Postoje li zakoni za koze o njihovom prebivalistu i uvjeti za njihov boravak u stalama.Jel itko zna jel ima kakav tecaj za pravljenje kozjeg sira negdje u Hrvatskoj,jer bi htjela to polagati u svrhu prosirivanja vlastitog znanja.Hvala vam na svemu unaprijed.

Dobro došla na forum.Napiši nešto o sebi,predstavi se,da znamo s kim razgovaramo.Ne ovdje ,nego tema za predstavljanje.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
evo prošli tjedan se koze počele jariti kod mene pa evo par sličica
 

Prilozi

  • Picture_220.jpg
    Picture_220.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 333
  • Picture_219.jpg
    Picture_219.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 303
  • Picture_218.jpg
    Picture_218.jpg
    51 KB · Pregleda: 302
  • Picture_216.jpg
    Picture_216.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 356

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Dobro da je neko malo započeo o kozarstvu dajte stavite koju sliku da vidimo ovogodišnji podmladak moraču ja sutra poslikati svoje mini stado:supz:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
evo mog početnog stada sa podmladkom,
 

Prilozi

  • PICT0111.jpg
    PICT0111.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 402
  • PICT0099.jpg
    PICT0099.jpg
    83 KB · Pregleda: 396
  • PICT0114.jpg
    PICT0114.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 395
  • PICT0105.jpg
    PICT0105.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 397

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
svaka pasmina se može musti jednom na dan kako ju naučiš ja imam alpine koje su mlječne pasmine pa muzem jednom dnevno iako bi bilo bolje dva puta više mljeka a ako nemožeš slobodno jednom dnevno ja muzem samo popodne
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
farmer koliko imaš koza

imao sam 15 komada pretežno alpine sad sam nešta prodavao da se riješim alpina pa bi imao samo burske još mi je nešta malo ostalo alpine pa bi kupio ovogodišnje mlade burske mogu trenutno imati do 20 komada odraslih ženki i toliko mislim ovu godinu popuniti sa burskim.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Burske koze,eh kad bi imao prostora.
To su mi bas simpaticne koze. Mesna pasmina,za pod zub imas uvijek,a i lijepo ih za vidit.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
farmer zašto ideš samo na burske?

gledaj problem je mljeko nemaš kome prodati mala količina za dukat ili vindiju kad napraviš sir kod mene ljudi nisu baš za vele da se osjeti miris kad je badava onda je fin a burske netreba dojiti imaju po dva mlada po kozi mesne su pasmine i brže napreduju kozlići pa za svakog po 100 eura veča isplativost i manje posla na nekih 15 odraslih ženki da dobiš 25 mladih to je 2500 eura mislim da je solidna računica na toliko komada kad se uzme da se u prosjeku kote 3 puta u dvije godine mislim da se isplati..
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
gledaj problem je mljeko nemaš kome prodati mala količina za dukat ili vindiju kad napraviš sir kod mene ljudi nisu baš za vele da se osjeti miris kad je badava onda je fin a burske netreba dojiti imaju po dva mlada po kozi mesne su pasmine i brže napreduju kozlići pa za svakog po 100 eura veča isplativost i manje posla na nekih 15 odraslih ženki da dobiš 25 mladih to je 2500 eura mislim da je solidna računica na toliko komada kad se uzme da se u prosjeku kote 3 puta u dvije godine mislim da se isplati..

da to si u pravu ipak nismo u istom kreju, jer kod nas se sir proda, a ono što si rekao istina je kad je badava tad je najbolji , a kd treba za njega dati 50 kn. tad ima jaki miris
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
da to si u pravu ipak nismo u istom kreju, jer kod nas se sir proda, a ono što si rekao istina je kad je badava tad je najbolji , a kd treba za njega dati 50 kn. tad ima jaki miris

tako je kod vas se sir više cjeni kod nas ljudi koji znaju šta valja onda i kupe a oni koji su škrti a imaju para to su teške picjzle samo bi badava pojedinci se prave veliki gurmani a neznaju razliku između janjetine i kozetine kad jede kozlića veli ovo je prava janjetina a ne ona iz dučana a šta reči ima nas svakakvih zato je ovaj svjet tako šarolik i ljep:gitarist:
 
M

marijan

Guest
mlijeko problem

pozdrav društvo i Sretan Uskrs Svima,
imam jedno pitanje ako netko zna odgovor,koza mo se ojarila prije tri dana jednog jariča,pa ima viška mlijeka,danas sam pomuzao i probao zakuhat,pa se usirilo,zašto?
:scratch:scratch:scratch
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
pozdrav društvo i Sretan Uskrs Svima,
imam jedno pitanje ako netko zna odgovor,koza mo se ojarila prije tri dana jednog jariča,pa ima viška mlijeka,danas sam pomuzao i probao zakuhat,pa se usirilo,zašto?
:scratch:scratch:scratch

Pa ispočetka ti je mlijeko jako gusto kod nas to zovu grušava, za par dana će se to ispraviti . Ali ako ima puno viška ipak nastavi izdajati da ne dobije upalu a i da ne smanji sa količinom mlijeka ...
Inaće kozje mlijeko mi već 2-3 godine pijemo sirovo i nema neugodnih mirisa i okusa kao kad se prokuha...
 
Posljednje uređivanje:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
tako je kod vas se sir više cjeni kod nas ljudi koji znaju šta valja onda i kupe a oni koji su škrti a imaju para to su teške picjzle samo bi badava pojedinci se prave veliki gurmani a neznaju razliku između janjetine i kozetine kad jede kozlića veli ovo je prava janjetina a ne ona iz dučana a šta reči ima nas svakakvih zato je ovaj svjet tako šarolik i ljep:gitarist:

da slažem se sa tobom
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pozdrav društvo i Sretan Uskrs Svima,
imam jedno pitanje ako netko zna odgovor,koza mo se ojarila prije tri dana jednog jariča,pa ima viška mlijeka,danas sam pomuzao i probao zakuhat,pa se usirilo,zašto?
:scratch:scratch:scratch[/QUOT

najbolje da nekih pet do šest dana višak mljeka izvuzaš i baciš , a nakon toga možeš ga ostavljati za potrošnju,
 

Najnoviji postovi

Na vrh