• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Zivotinje moraju imati vodu dostupnu cjelo vrijeme!!
Zanimljiva pojava da toliko vode popiju a mora da im odgovara i da se na taj nacin brane od hladnoce!!!
Hvala na cestitkama te takodjer i ja vama zelim sretnu i uspjesnu Novu Godinu te da vam se sve zelje ostvare!!!
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
A danas ludnice:(giggle):,jutros oko 9 došli u štalu sva voda smrznuta u nas je bilo -5 sa udarima bure od 150km/h,spremim ja ka i svako jutro u sić po 20dkg ječma,prekrupe,mekinji, par feta kruha i nalijem vruće-tople vode cca 7-8l,trebalo je snimat koliko brzo je svaka popila tu kolićinu nevjerovatno! Imam 4 koze,2 jarice (neznam jesu li skotne) i jarca jutros popili 40l tople vode,a popodne oko 3 opet 20l čiste vode,nisu toliko pile ni u srid lita,nemogu vjerovat!! Ima li ko objašnjenje za ovo ovo nisam nikad doživio?
piju radi bure...tj,radi kristala soli koji su u zraku ...sasvim normalno,kod mene ovce popiju "bogu noge" kad je bura :drink:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dragi kozari sretna vam i uspješna Nova 2015. godina na svima područjima, tj. svima sferama života.
Puno zdravih životinja i puno jarića pa da ta sreća bude potvrđena jaretom na ražnju.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Hvala @luka takodjer i tebi te tvojoj obitelji sve najbolje u Novoj Godini!!!
Za docek smo jedan komad jaretine ispekli pod pekom uf sto je bilo dobro!!!
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Svima koji koriste ovaj forum želim SRETNU I USPIJEŠNU NOVU GODINU.
A za sve uzgajivače koza imam jedno pitanje: koza je ojarila dva jariča na valentinovo M i Ž stime da sam muškog prodao krajem 9 mj. kad sam primjetio da je počeo skakati na mamu odmah sam ga odvojio i kasnije sam tu kozu pripustio sa burskim jarcem no sad sam primjetio da je i mlada koza također sjarna i to sa bratom radi se o čistoj alpini staroj 10 mj., po tome do kada je bio mali jarac bila je stara cca.7 mj trebala bi jariti negdje u prvom u mj . Dali bi tu mogao biti kakav problem sa jaričima jer je pareno u srotstvu. Hvala na savjetima.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Evo ovako veterinari kazu da brat na sestru smije skociti ali da nesmije otac na kcer i sin na majku!!!
Ja osobno neprakticiram nikakvo parenje u sroctvu i obavezno mjenjam jarceve!!!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Neče ti bit nikakvih problema,i inače su čiste race dobivene križanjem u krvi,ali su ti tvoji jarići samo za ražanj nikako za nastavak uzgoja.Ja sam probao sve i brat-sestra,otac-čer i sin- mater i nije bilo nikakvih problema u prvom legu ali je sve bilo za klanje.
 

mudric

Član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
120
Nisam stručan ali parenje u srodstvu je dosta kompklikovano u vezi posljedica jer pojedini geni donose sa sobom probleme,aaaajedino sam siguran da šuta koza i šut jarac u pravilu daju dvopolca,
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
To je u redu ako se jarad kolje ali ako se ostavljaju za daljnji rasplod onda je krizanje u sroctvu rizicno za daljnji podmladak!!!
Razgovarao sam sa vetom i on mi kaze da na prvoj reprodukcij gotovo da niti nema rizika nego djeca od tih zivotinja snose posljedice krizanja u sroctvu!!!
Ljudi koji rade remont stada nikako nebi trebali dozvoliti krizanje u sroctvu!!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kako mi je naj lakše orezati papke - vidim da treba.
Vidio sam na internetu kako se to radi ali se bojim da ne ozlijedim životinje.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Meni je to najzgodnije sa cvik-cangama!!!
Papke rezes dok nedodjes do bijelog djela papka i onda stanes!!
Nije to nikaki zahtjevan poso vidjet ces i sam sve ti samo kaze kako treba orezat!!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ma nemas se sta bojat!!!
Uzmes cvikcange i krenes od zadnjeg djela papka prema spicu tako s jedne strane pa s druge strane papka!!!
Sam papak ti govori sve kako treba!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Bojim se za onaj dio između papaka - taban, vidio sam da i taj dio skidaju sa nožem.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Najlakse ti je s nožem,samo oprezno da ju ne zarezes ak ju i zarezes nis joj nebu.
 

mudric

Član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
120
Ja papke orezujem sa voćarskim škarama i nožem sa zakrivljenim vrhom koji je za to namjenjen,
 

Najnoviji postovi

Na vrh