• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

mudric

Član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
120
Luka ne mogu ti sa sigurnosti reći koliko se puta godišnje orezuju ali to se vidi ako izraste vrh ili bočno.Još nešto obavezno imati hidrogen u slučaju povrede ne dešava se ali za svaki slučaj.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja svojim kozama orezujem papke svaka 4 mjeseca elegantnije hodaju i meni se tosvidja!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Vidim da su se počeli savijati ispod stopala. Već ću nekako riješiti. Hvala na pomoći.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Neznam nama izade u prosjeku oko 2 puta godisnje,gledamo papke kakvi su i ako su kojoj veci onda joj se porezu jos dodatno i moze na trke.:icon_weed:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@nini6110 ako sam te dobro razumio kozama se parci režu 1 - 2 puta godišnje ovisno kako rastu, a ako su koze za trke onda 2 i više puta ako treba.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
He he nekima se reze vise od dva puta jer im naraste,kad idu na muznju i na betonski podij onda se lijepo vide papci i njihova velicina i ako su kojoj preveliki onda se to skrati dodatno.
Kazem da ide na trke jer je kozi puno ljepse i lakse hodati,a koji put se malo i istrce po ispustu.:)
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Nema vremenskog roka kod rezanja papaka sve ti to zavisi,ja kozama režem papke možda jednom godišnje,jer kad su dosta vani u nas je kamen i same troše papke,a jarcu koji je jasan većinom u štali moram skoro svaki misec tako da je to najbolje radit po "osječaju".
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali režete sam ili vam netko pomaže. Kako to moram raditi sam dali je problem.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Nisi dosadan,dosadni su oni koji neznaju,a misle da znaju:icon_winkle:,sam rižem ali kako imam stol za mužu stavin kozu unutra dam malo zrnja i sve ide ko podmazano.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja ako i nešto znam nije me sramota tražiti drugo mišljenje. U Dalmaciji sam čuo da čovjek i magarac znaju više nego sam magarac.
 

Najnoviji postovi

Na vrh