• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Mister no,šta je nova???

Još niko ništa,pa šta radite po ovako kišnom vremenu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Gabro neradimo skoro nista kod kuce!!
Ja svoje koze drzim zatvorene za vrijeme ovakog vremena i kad je opcenito vlazno i maglovito navodno da kozama dosta steti tako vrijeme sto se tice pluca i respiratornog trakta?
Sta vi mislite?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Neznam,nase su isto zatvorene stalno,uopce i ne idu van,pustili smo ih ono kad je bilo suncano malo i to je bilo to.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ma i meni su zatvorene evo već par dana,i ovo vrime je odvratno,nego me mući ona kozlica u Mister no-a strašno mi je žaj da joj šta bude,a i inače kad je ovako vrime onda volin ovako prićat baš iz dosade jer kad krene lipo vrime onda nemam kada lozje,masline,koze,vrtal i milijun drugih poslih!
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
u pregovorima za kupnju tri koze i jednog prča...u stvari čovik se seli ća sa otoka pa bi ja samo preuzeo...valjda će konačni dogovor past ovaj vikend pa da i ja postanem "punokrvni" kozar :icon_super:
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ajde neka je sa srićom!

Na poljoprivrednom portalu agro klub izašo je interesantan članak o kozarima i kulenu od jarečeg mesa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
I nama nebi pokazal? :)
Mi bas radimo na susenju jaretine,sad je jos u pacu ali bude islo na dim uskoro.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Da to je to,nešto se u životu i može napravit,nemora puno ali može!!!:(clap):

Nisam ovo gore ni primjeti,ovi forum mi je prekompliciran za ove stvari pogotovo slike,zato ih i ne stavljam,a i kčer mi ni doma puno!!!

A di nam je mister no,mora bit da se dogodilo niko sranje,a baš mi je žaj,nadam se da je kozlica boje!?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A bude nas obavijestil.
Inace mi danas cistili staju i jos potretirali sve jarice protiv metilja i potkoznih parazita.:)
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Mi smo juče čistili odjeljak di mi je ova stara šta svih tuče,čovik nebi virova koliko gnjoja bude,inače sad su sve koze smušene stara i još jedna trogodišnja imaju izleć za 8-9 dana i skroz su trome i samo bi se mazile,jedna dvogodišnja je divlja i nezna di bi pri tukla rozima,a prvojarka nezna šta joj se događa nemože skakat vime joj se puni samo je umorna! Između svih njih su dvi ove zadnje nabavljene koje su se već prilično udebljale i jadne neznaju u čemu je problem...

Najbolje je bilo kad je sin išo u pašu sa njima dok sam ja čistio taj odjeljak,dođe on pod jednu gomilu i sede ni prošlo 5 minuta stara(koja je inače najgora u ponašanju) legne kraj njega i stavi mu glavu u krilo i drijema. Kaže on "stari" nemogu virovat,a pri 10 dana ubit boga u meni!
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Na poljoprivrednom portalu agro klub izašo je interesantan članak o kozarima i kulenu od jarečeg mesa.
neki dan radio kobasice od bravetine...jednog dana će bit i od jaretine.....naravno,neće bit ni na kakvim emisijama jedino na forumima....od one 3 koze i jednog prča ispalo 4 koze....konačan dogovor valjda u utorak,pomalo sam nervozan....beštije žive u ne baš "idealnim"uvjetima...koliko sam kroz puškarnicu uspio vidit jednoj su nokti dulji nego što je imala zsa-zsa gabor ikad....nadam se da će mi ih prepustit....žive u štali 3x3m...nikad nisu bile van...ispod njih je metar djubra....doslovno....nisam idealan stočar al ovo mi ne miriše nikako....
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Mi kak smo tretirali jarice tak smo i provjeravali koja je breda i kakvo je vime, i mogu reci da su se vecini vimena vec lijepo formirala,jos ih ima par komada kojima raste ali samo polako.:)

Nase su danas za vrijeme ciscenja uzivale u pogledu na snijeg.
Zivim u brdovitom kraju i moje dvoriste je u nizini a gnoj sam vozio na hrpu u brdo.
I kod mene doma snijeg pada ali se ne lovi,tu i tamo,i krenem ja iz dvorista i vec nakon 200 m voznje uz brdo snijeg se vec lovi,nakon 10 min voznje traktorom do njive na brdu prava mecava,snijega dobrih 8-10cm,a kod mene doma(10 min voznje) samo voda.
Covjece koja raznolikost u samo 10 minuta.:)
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
neki dan radio kobasice od bravetine...jednog dana će bit i od jaretine.....naravno,neće bit ni na kakvim emisijama jedino na forumima....od one 3 koze i jednog prča ispalo 4 koze....konačan dogovor valjda u utorak,pomalo sam nervozan....beštije žive u ne baš "idealnim"uvjetima...koliko sam kroz puškarnicu uspio vidit jednoj su nokti dulji nego što je imala zsa-zsa gabor ikad....nadam se da će mi ih prepustit....žive u štali 3x3m...nikad nisu bile van...ispod njih je metar djubra....doslovno....nisam idealan stočar al ovo mi ne miriše nikako....

Auuuu bit če tu problema pogotovo sa papcima,ali strpljenja životinja zna kad joj želiš pomoć,nemoj odma prvi dan rizat papke čekaj da ti se priviknu na tebe i novu okolinu,a pogotovo ako su skotne!
Pa i neka su četiri lako nabaviš jarca,jarić izležen u 2-3 misec slobodno plodi u 9!!

Moje danas dobile čip i naušnice - markice.

Ni čipovi ni naušnice ni papiri dok god je država ovakva!!!:fiery:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas vagao jare staro 1 mj. i 12 dana, ima 16 kg veterinar kaže da je to super.
Kakva su vaša iskustva?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Danas vagao jare staro 1 mj. i 12 dana, ima 16 kg veterinar kaže da je to super.
Kakva su vaša iskustva?

To je odlicno takav prirast je kod burskih koza pa i manji:(y):
 

Najnoviji postovi

Na vrh