• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mali sisa da ne ostaje ništa i od 20 dana jede sve što i koze i pije vodu. Nigdje mu ne možeš napipati kosti. Mislim da će biti dobar za rasplod pa bih ga prodao. Ako ne prodam živjeti će do 01.05.

Ne mislim povećavati više od 2 koze pa sam pitao veterinara dali mogu koze i ovce zajedno i rekao je da mogu bez problema tako da ću nabaviti jednu ovcu ili janje da pase travu iza koza, jer one samo brste.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
dame i gospodo eto i zvanično sam kozar....pored omanjeg stada ovaca(trenutno 40 grla bez janjaca +prazi) od danas u posjedu one 4 koze od neki dan.... :icon_scratch: uglavnom,samo se gledamo,još su u staroj štali,pustit ću ih još koji dan da se priviknemo a i da im pripremim dnevni boravak kako spada a onda idu doma na oporavak
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Nestao kao duh!!!

Nadam se ne po zlu...

@metuzalem :icon_thumright: To su one sto su u groznim uvjetima kod nekog tipa?

I moje se stado povecalo, veceras dosla prinova, jarac i kozica :icon_super:
Drugacije su od mojih, cupave, ali jednako mirne i mazne, 10 mj stare.
Pretpostavljam da bredju treba odvojiti od jarca :icon_scratch: Ili ne?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
dame i gospodo eto i zvanično sam kozar....pored omanjeg stada ovaca(trenutno 40 grla bez janjaca +prazi) od danas u posjedu one 4 koze od neki dan.... :icon_scratch: uglavnom,samo se gledamo,još su u staroj štali,pustit ću ih još koji dan da se priviknemo a i da im pripremim dnevni boravak kako spada a onda idu doma na oporavak

Super!!!Neka je sa srecom!!!
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
149
Dobar dan evo ukljucujem se u temi i treba mi jedna pomoc.evo ovako koza mi je nalila tj dobila mljeko a treba se jariti tek 8.3 pa me znami dali je to normalno ili je neki poremacaj .unaprjed zahvaljujem
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Nije mi jasno cemu ljudi imaju potrebu lagati o starosti koza :fiery:
Gledamo danas kozice i mala koja je bila "kao" 4 mjeseca kad sam ju kupila ima cice i vime isto kao ova za koju znam da je bredja. Ja stalno mislim da je debeljuca, a ona jadna sjarna.
Jednako bih ju kupila i da mi je rekla da je stara 6mj i 8mj i godinu i dvije... Nisu to koze za mlijeko ili meso pa da mi je vazna starost.
Bas sam ljuta :fiery:
Bzvz
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
heh...preuzeo koze...sad kad sam sve vidio nije mi bitno ono materijalno....nakon dva sata koze me njuškaju,ližu,gurkaju kao da smo sto godina zajedno...jednoj je jezik vani kao kod čovika kad preživi moždani...jedino šta se sija na njima su oči....rasa....nepoznata.....dlake imaju al jako čudno mi sve....nešto malo duge a ostalo kratka....zima je valjda bi trebale imat malo više dlake.....mršavo.....pola bale sijena i po kante vode od jupola od 10 litara na cijeli dan......4 grla.....miris prostora u kojemu su....inače sam stočar pa mi ništa ne smeta...a i imao sam koze nekad davno(u stvari moja mater).....kažu mi ostavi se toga a mene one oči proganjaju....
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Da vidiš kako če ti bit zahvalne,zna beštija šta je bolje,to je i kod mene bio slučaj.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
@metuzalem dobra si dusa :smile:

Evo moje prinove, svijetli jarcic i crna kozica
ohpnux.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh