• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Fotografija0614_zpsj9oy0efr.jpg
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ovakvu šmeđu i ja imam križanac alpske i burske,u mene najbolja koza!

ova druga izgleda ko čista alpinka!
 
Posljednje uređivanje:

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Jelda jesu :biggrin:
Za cijelu mrvicu su veci od patka, haha

15x7jmb.jpg


@Luka krasne slike :)
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ovakvu šmeđu i ja imam križanac alpske i burske,u mene najbolja koza!
ova druga izgleda ko čista alpinka!

O ovoj smeđoj sam pisao i o njoj ništa ne znam. Mlijeka svaki dan par kapi, jare sve posisa. Vime joj izgleda puno i imao neko mesnato tkivo, dali su to mliječne žlijezde. Pustiti ću jare da sisa do 2 mj. samo kako ga odvojiti.

Ova druga - jarica još nije tražila jarca dok je njena sestra primila prije mjesec dana. Njezina majka je sanska bijele boje i daje 2,5 - 3 l mlijeka.

Kada se muško jare može klati. Ako se odlučim prije 01.05. onda bih to bio 25.02. dali je to rano - imao bih 2 mj i 10 dana. Do kada se može klati a da se prethodno ne štroji?

@liza hvala
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja jarice nikad nestrojim a koljem ih kad budu 7-8 mjeseci a nekad i prije!!
To ti je rano za klat koliko god da ti se cini ugojen premlad je da bi bilo mesa na njemu to je stetazaklat sa 2.5 mj.
Jare kad budes odbijo odvoji ga posebno od koze i kad se ona odvikne od njega vise mu nece dat sisat,tako ja radim!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kada bih se pojavio kupac možda bih ga prodao, mislim da bih bio dobar. Jarica ga je tukla kada se ojario pa sam je vezao 15 dana, a potom odvezao jer je jare moglo pobjeći. Sada su prijatelji i više on nju tuče.
Ako se pojavi kupac - kada ga mogu prodati jer već jede sve, i kako se kreću cijene.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Cjene su oko 22kn/kg.
Prodaj ga kad bude oko 25kg tako da ipak dobijes neke novce na vrpi!!!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ja ih koljem sve sa 2 miseca i budu od 13-17kg čisti bez žigerice i to je idealna težina i meso nije tvrdo ni žilavo.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Gabro a koliki prirast onda imaju tvoji jarici kad za dva mjeseca ocistiti budu 13-17kg?
I koliko budu zive vage?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja ih držim iz hobija i nije mi bitna kilaža.
Klao sam i prasce po 8 kg žive vage.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Gabro a koliki prirast onda imaju tvoji jarici kad za dva mjeseca ocistiti budu 13-17kg?
I koliko budu zive vage?

Neznam nikad ih nisam mirija žive samo očišćene,a i prošle godine sam to napisa i dobio isto pitanje,ovu godinu moram odbit jariće prije pokušat ću oko 15 dana i preć na zamjenicu jer mi triba mliko puno gubim novca ako sisaju dva miseca!!!
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Odlazim na par dana pa mozda necu biti u toku, Mister No, zelim ti upravo ono sto sam pozelis svojoj kozici :smile:

puno hvala :)
meni je vazno da bude ziva i opet radosna i pokretna kao prije...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Javi šta si našo,možda joj je i ta noga iščašena ili slomljena pa je to boli:icon_scratch:

Mister no,šta je nova???

Još niko ništa,pa šta radite po ovako kišnom vremenu?

Ispricavam se sto kasnim...puno obaveza...
Neka teza povreda noge jest jer jos ne staje na tu nogu. Pregledom nisam utvrdio da je slomljena...moguce iscasena ili istegnuta(istegnuce prepone je teska povreda kod nas...vjerojatno i kod koza).
Cini mi se da je pocela mrsavjeti i vjerojatno ce pobaciti. Mozda je to samo rezultat nekoliko dana "dijete"(sijeno)...sada opet ima obrok zitarica..
Ne znam koliko ju je mogla druga koza bez rogova istuci kada se odvezala...mozda se ova nije mogla izmaknuti..
Danas sam vidio odostraga na spolovilu neki iscjedak...kao gnoj..no u maloj kolicini..
Ne zeli leci na tu stranu gdje je povrijedena noga...njena desna strana.
Za sada jede,hoda malo,ustaje...samo je vidljivo manje aktivna i tuzna. I to me brine i dize mi zeludac jer me strah...
Edit: Citao sam komentare iza gore citiranih i izmamili ste mi suze na oci...
Cijeli dosadasnji dio zivota sam ulagao u ljude i njihov osmjeh ili emocija mi je bila najveca nagrada. I to ce tako biti dok disem...
Sada vidim da je i kod zivotinja slicno...ekvivalent postoji do granice do kuda nas razumiju...i to me raduje..
Ova kozica je moj ljubimac(jedan od..no najdrazi :D ) ..
I brine me ovo...i suze mi idu kada to gledam..
 
Posljednje uređivanje:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ispricavam se sto kasnim...puno obaveza...
Neka teza povreda noge jest jer jos ne staje na tu nogu. Pregledom nisam utvrdio da je slomljena...moguce iscasena ili istegnuta(istegnuce prepone je teska povreda kod nas...vjerojatno i kod koza).
Cini mi se da je pocela mrsavjeti i vjerojatno ce pobaciti. Mozda je to samo rezultat nekoliko dana "dijete"(sijeno)...sada opet ima obrok zitarica..
Ne znam koliko ju je mogla druga koza bez rogova istuci kada se odvezala...mozda se ova nije mogla izmaknuti..
Danas sam vidio odostraga na spolovilu neki iscjedak...kao gnoj..no u maloj kolicini..
Ne zeli leci na tu stranu gdje je povrijedena noga...njena desna strana.
Za sada jede,hoda malo,ustaje...samo je vidljivo manje aktivna i tuzna. I to me brine i dize mi zeludac jer me strah...
Edit: Citao sam komentare iza gore citiranih i izmamili ste mi suze na oci...
Cijeli dosadasnji dio zivota sam ulagao u ljude i njihov osmjeh ili emocija mi je bila najveca nagrada. I to ce tako biti dok disem...
Sada vidim da je i kod zivotinja slicno...ekvivalent postoji do granice do kuda nas razumiju...i to me raduje..
Ova kozica je moj ljubimac(jedan od..no najdrazi :D ) ..
I brine me ovo...i suze mi idu kada to gledam..

Već je bilo i vrime da se javiš,umro sam od znatiželje,samo polako,prvo neznam ka bi tribala leć ako je ostalo bar misec i po onda nemora pobacit,ako je ta bez rogova udarila onda je stvarno pošteno nabila ali ni to ne mora bit jer možda je u trku istegla koju tetivu,svi simptomi koje si nabroji čak i taj iscjedak je imala i moja i sad je sve u redu ali njoj je 14 dana do lega,pokušaj polako masirat i istezat tu nogu i isto neka malo šeta i kad ti je već mezimica poslije svake te vježbe daj joj jednu jabuku,da poveže vježbu i šetnju sa nečim lijepim. Kad je već ovoliko prošlo od događaja a ništa se velikog nije dogodilo,mislim da bi trebalo bit sve u redu,samo za tu nogu će trbat vremena jer sve druge ozljede puno prije zarastu od motoričkih.:(inlove):
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Dobar dan kozari, imate li snijega?
Evo kod mene krpa nemilice, bit ce opet lopatanja. Zao mi koza, opet zatvorene :icon_sad:

Mister No, jesi razmisljao da joj tu nogicu probas masirati s kremom od gaveza?
On je dobar kod uganuca, iscasenja, nategnuca misica i tetiva. Ucinkovit je i kod zivotinja.
Ovdje ti je link
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Dobar dan kozari, imate li snijega?
Evo kod mene krpa nemilice, bit ce opet lopatanja. Zao mi koza, opet zatvorene :icon_sad:

Mister No, jesi razmisljao da joj tu nogicu probas masirati s kremom od gaveza?
On je dobar kod uganuca, iscasenja, nategnuca misica i tetiva. Ucinkovit je i kod zivotinja.
Ovdje ti je link

Snijega navodno bude krajem tjedna za zimske radosti :)
Ovaj se topi.
Hvala na sugestiji i linku. Nakon sto ovako dugo ne staje na nogu u potrazi sam za prirodnim lijekom. Nisam znao da gavez pomaze. Pokusati cu ga sto prije dobaviti. Duznik sam ti.
Moze li se posijati gavez na polju...za kucnu upotrebu? Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh