• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Nije za kozarstvo,al reko da metim sliku i magarice koju sam spasio pa da ju vidite :) inače sa kozama je stalno i skupa su na paši jedino šta ona sa paše ode pa dođe u dvorište past...
 

Prilozi

  • DSC00583.jpg
    DSC00583.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 141
Z

zpiskor

Guest
Vjerojatno se preporodila kad je k tebi došla. Lijepo izgleda. Zaletim se jedan dan do tebe da ju vidim.
 
M

matilda

Guest
bog forumaši..ja sam početnik u kozarstvu.Moja koza se još nije tjerala pa me zanima da li će se uopće tjerati i kako se uopće ponaša kad se tjera.Koza je alpina,ali ne čistokrvna..unaprijed vam hvala..!:
 
Z

zvone

Guest
Pozdrav

Vetrinari šta rade rade za svoju zaradu i dobit šta je sasvim normalno večina antibiotika nisu za vrijeme laktacije ali i sami morate znati kad se pojavi bolest da je i samo mlijeko upitno zato je važnije da se životinja izliječi nego gledati na par dana na karancenu za mlijeko večina bolesti se liječi antibiotikom i zato nevidim zabrinutost u liječenju bolesnih životinja u takvim slučajevima se negleda laktacija nego zdravlje životinje, a da vetrinari rade sve kak treba nerade ...

Hvala na odgovoru,znam da je tako u pravu ste.Koza je sada dobro,karencu na mljeko sam odredija sam deset dana,smatram da je to dovoljno,mliko koristim sve je ok.
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
e kozorog, dobra ti je magarica i kako kazes odmah se uklopila u drustvo,vjerujem da ce uzivati kod tebe
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
bog forumaši..ja sam početnik u kozarstvu.Moja koza se još nije tjerala pa me zanima da li će se uopće tjerati i kako se uopće ponaša kad se tjera.Koza je alpina,ali ne čistokrvna..unaprijed vam hvala..!:

Pozdrav,

Prije par odgovora u ovoj istoj temi je meni odgovoreno na isto tj slicno pitanje-pa si malo procitaj postove u natrag da ne pisemo vec napisano :)
 
M

matilda

Guest
hvala..malo sam čitala postove..moja kozica se očito još ne tjera,ali kako sam pročitala to nije ništa neobično,ima još vremena.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
farmervg kako je kod tebe za vrijeme ovih poplava,dali ti je bila ugrozena stala sa kozama?
Gledam TV i kazu da nisu dobre prognoze za Veliku Goricu
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Tv diže gledanost,na sreču.Za sada nema nikakve opasnosti za poplavu jer je Sava u Leknenom oko 2 metra od ruba nasipa.To je sadašnje stanje ,ali mislim da niti ujutro nebude nekog večeg porasta vodostaja.Za razliku od prije dvije godine ovo bi moglo proči sasvim u redu, makar naše drage H.vode nisu ništa popravile protočnost Save na tom području.Dapače,sada je đungla između nasipa i Save još i veča nego prije.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
farmervg kako je kod tebe za vrijeme ovih poplava,dali ti je bila ugrozena stala sa kozama?
Gledam TV i kazu da nisu dobre prognoze za Veliku Goricu

vili
primijetio sam tvoj potpis i mogu ti reci da je originalan :p
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
farmervg kako je kod tebe za vrijeme ovih poplava,dali ti je bila ugrozena stala sa kozama?
Gledam TV i kazu da nisu dobre prognoze za Veliku Goricu

Na sreču nije se desilo ništa loše kanal Sava-Odra mi je udaljen nekih 500metara nije bilo baš nešta vode u njemu sobzirom na velik vodostaj Save,Sava je dosta daleko ali je 2010 kad je pukao nasip došla i do moje kuče iako je sava daleko nekih 10km zračne linije dignula je rijeku Odru i ostale kanale tak da je bilo dosta poplavljeno a na sreču samo jedna kuća je bila pod vodom ova je godina dobro prošla bar se nadam da je kraj za ovu godinu..
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
dobro je farmer da je sve to proslo i da toga vise ne bude,a da se nase hrvatske vode ili vodoprivreda pobrine oko nasipa nebi bilo toliko stete na imovini i u stocarstvu.
U utorak sam vodio jednu kozu kod ljubavnika a danas dvije tako da pred 20 dana kad je bio jarac kod mene nisu bile spremne(mozda je bila samo jedna ) a i nadam se da su ispunili svoj zadatak:finga:
 
K

kozice

Guest
Molim pomoć

Bok svima,

Molim Vas za pomoć...
Gdje na području Velike Gorice ima jarac za podgonit kozu...? Znam za farmu u Lukavcu, ali mislim da je 200 kn jako bezobrazna cijena... Uvijek smo plaćali 100 kn, ali ti ljudi više ne drže koze... Svaka pomoć je dobrodošla... Hvala unaprijed
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Prodajem jarce za rasplod:
Dva sanske pasmine jedan sa rogovima, jedan bez, stari godinu dana.
I dva jarca sanske pasmine sa rogovima stari 10 mjeseci. Upite slati preko poruke na forumu ili na e-mail: follicularis@gmail.com
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
Bok svima,
pitanje za svih koji su se susreli sa ovim problemom koji imam ja.
Naime jedna starija koza kad im se da hrana u jasle tuce ove druge tri kao da im neda da i one jedu,pa me zanima dali je to neki prijelazni period jer do sada nikad nije to radila ili ce postati gruba.
Mislio sam je zatvarati u poseban box ili da je vezem na kratko do jasla.
 
Posljednje uređivanje:

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Kod koza je normalno da tuku jedna drugu, nažalost. Kod mene je Milka najstarija koza i ona tuče sve ostale, posebno u trenutku kada jedu. Jedino riješenje je vezanje uz jasle tako da mogu i ona i ostale na miru jesti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Ni govora vezat nema od toga kruha to je samo mučenje,kodmene je isto jedna koza glavna koja vodi čopor,mora se znati koje gazda i nje se sve boje,napravi jasle još jedne tako da će ona bit na jednim jaslama a ostale će zajedno bit na drugim jaslama..ja ih npr.imam 4 jasle tako da sam riješio taj problem..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Bok svima,

Molim Vas za pomoć...
Gdje na području Velike Gorice ima jarac za podgonit kozu...? Znam za farmu u Lukavcu, ali mislim da je 200 kn jako bezobrazna cijena... Uvijek smo plaćali 100 kn, ali ti ljudi više ne drže koze... Svaka pomoć je dobrodošla... Hvala unaprijed

Da si se javil prije tjedan dana ja sam imal jarca burskog ako bi ti to odgovaralo sad sam ga riješil jer sam ostavil podmladak a mislim da ti ima u Kobiliću zove se Branko koze pa probaj se informirati kod njega...
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ima u Kobiliču i koze i ovce drži.Samo ga nemoj tražiti ujutro ili popodne jer je sa njima na paši.Ima i u Bapču i na Leknenom jarac pa ako se ne snađeš javi mi.
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
znam da uvijek jedna mora biti glavna ali ta koza do sada nije pokazivala nikakvo nadmetanje nikad nebi rekao tako nesto za nju jer ova druga je uvijek barem do sada bila glavna kad sam im davao srota ili stocnu repu ali bi rec da su se uloge promijenile preko noci,
a morat cu nesto izmislit
 

Najnoviji postovi

Na vrh