• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ova pocinčana je kod mene kila 17kn i nemjerivo je bolja u odnosu na plastičnu čak i po cijeni je ova pocinčana jeftinija kad bi gledal po metraži i jedino znam da nikd više nebudem uzimal plastičnu jer joj pucaju čelične niti i onda izgubi prijenos a jednostavno to nemožeš naći ovo šta sam imao od prije sam stavil na gornje izolatore da si malo smanjim troškove dok ne promjenim sve u pocinčanu....
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Sigurno ima i manji otpor nego ova plastična, jer šta je ona licna tanka kao flis papir. Ja sam ove godine imao problem sa zečevima na par mjesta su mi progrizli plastičnu žicu pa sam morao ostavljati pastira uključenog i kad ovce nisu u njemu, zbog toga pitam. Mislim da pocinčanu ne bi grizli.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ako si u mogučnosti staviti pocinčanu žicu ne dvoji negdje po mom računanju ja sam kupil 16kg žice debljine 1,4mm u metraži mi ispada nekih 900metara potrošeno stim da mi je ostala još jedna kila tak da računica ispada 15kila (900)metara po 17kn =255kn a plastičnu žicu sam plačal 500m po 250kn pa sam zaključi 400metara gratis pocinčane a da o kvaliteti negovorim...
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Moram provjeriti, nedavno sam uzimao pocinčanu žicu za vezanje prasaca kad pečem na ražnju, mislim da je kod nas još jeftinija (oko 15 kn) ali nisam siguran koje je debljine. Zanimljiva računica. Ja sam isto tako plaćao oko 200 kn onu najtanju plastičnu s tri licne. Meni je jedino problem što sam pravio manje pregone pa ih premještao svakih 3-4 dana. Ali ovako mi se isplati ograditi sve pocinčanom, a u manje pregone pregrađivati plastičnom, kad je već imam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Sve pohvale kolegi @farmervg. To su izolatori baš zbog toga da ne bi struja otišla u zemlju, čemu onda električni pastir ako nema struje u žicama. Ima ih raznih oblika, može se čak i improvizirati od plastičnog crijeva koje se zabije u drvo. Po mom iskustvu napinje se ručno jer za svaki izolator morate zakačiti žicu, a mislim da tu baš nema puno pomagala koja će taj posao obaviti umjesto Vas.

@farmervg Koliko su Vam udaljeni stupac jedan od drugoga i koliki je razmak između žica?

Stupovi su udaljeni 3m a razmak žice je 20cm jer sam radil višenamjensku ogradu za svinje koze i mislim nabavit guske tak da služi svemu ....
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Lijepo izgleda nema šta, ja sam ipak išao na malo veću razdaljinu između stupčića nekih 10-ak metara, ali kažem to je kod mene samo privremena ograda. Vi ste radili ovo za malo duži vremenski period. Razmak između žica mi je tu negdi kao i kod Vas s tim da sam ja išao samo 3 reda žice za ovce, zbog uštede na žici i vremenu pošto kažem ja sam pregone premještao svakih 4-5 dana ovisno o količini trave.
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
pozdrav forumasi,
vec dugo vremena gledam na stranici www.hpa.hr ovcarsko kozarski list pa me zanima dali taj list jos izlazi,dali se moze predplatit na njega kao i na gospodarski list pa da dolazi na kucnu adresu i dali je netko od Vas imao prilike prolistat taj list?
Jer ja mislim da bi mogao biti dosta dobar jer pise samo za ovce i koze
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
moze i hvala ti,tako nesto me i zanima :p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
pozdrav forumasi,
vec dugo vremena gledam na stranici www.hpa.hr ovcarsko kozarski list pa me zanima dali taj list jos izlazi,dali se moze predplatit na njega kao i na gospodarski list pa da dolazi na kucnu adresu i dali je netko od Vas imao prilike prolistat taj list?
Jer ja mislim da bi mogao biti dosta dobar jer pise samo za ovce i koze

Izlazi još, može se pretplatiti, godišnja pretplata je 150 kn. Izlazi svaki drugi mjeseca, ovih dana treba da izađe posljednji broj za ovu godinu. Nije problem ni sad da se pretplatite, poslaće Vam sve brojeve na kućnu adresu. Evo i broj pa ih probajte kontaktirati Tiskara Zebra Vinkovci 032/332-717.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Haj, zna li tko gdje u okolici VG-a mogu naći jarca za parenje? Treba mi za ovu moju mazulju. Nije mi važno jel alpina, sanski, burski.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Haj, zna li tko gdje u okolici VG-a mogu naći jarca za parenje? Treba mi za ovu moju mazulju. Nije mi važno jel alpina, sanski, burski.


Ja znam za dva a jednog budem dovezel sebi ovih dana.Ak ti Lekneno nije daleko možeš se slobodno javiti.A ima i Marko u Kobiliču samo mu neznam broj moba.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ma meni nije hitno, planiram pariti za cca mjesec-mjesec i pol. Jučer se opet tjerala, drugi put, točno tri tjedna nakon prvog puta. Dakle, čekam još jedno tjeranje pa onda ili čak drugo. Do kada se koze tjeraju, da mi se ne dogodi da se krajem prosinca više neće tjerati?
 
Z

zpiskor

Guest
Bok ljudi. Dopeljal sam danas još jednu ljubimicu- šarena indijanska koza. Zezam se, meni izgleda ko indijanski pony. Veli čovjek da je mješanka srnaste i sanske koze. Makar ja mislim da je mješanka mješanih mjašanki. Ima valjda 30 koza i par jaraca sve skupa. Svih veličina i boja. Bumo vidli kad odraste kaj bu od nje. Veli da je stara 7 ili 8 mjeseci, ne zna točno. Cijena- 20 bala sijena. Ja zadovoljan, a i ostatak društva ju je miroljubivo prihvatil.







img8048k.jpg
 
Z

zpiskor

Guest
Sitna je, valjda nema više od 16-17 kila. Dal sam joj monil, a u šrot i ječam stavil malo grovita jer do sad nije nikad dobila niš takvoga. Mala se nemre načuditi. Ovo kod mene joj je ko hotel s 5 zvjezdica naspram onog gdje je do jučer bila. Veli čovjek od kojeg sam ju uzel "Čuj, nemoj se iznenaditi ako je bređa, ja ti to nemrem pratiti." Pa kaj je moguće da tak mlada i sitna kozica može već imati mlade ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh