• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Prijatelj simpa je kozica :) metim ja sutra od svoje nove....ispod 9 mjeseci starosti kozica nije spolno sposobna,e sad koliko je ona stara...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo nek se nađe ako koga zanima a da nezna:

Spolna zrelost : 4-7mjeseci

Rasplodna zrelost: 8-14 mjeseci (ranozrele)

14-20 mjeseci (kasnozrele)

Spolni ciklus : 15-25 (21)

Graviditet : 150 dana (140-160)
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Evo i moje nove koze :blackeye neznam koja je pasmina...cijena je bila 20 dag.kave,krašotice i boca vina.ženu sam upozni ljetos kad sam kosio i tako smo pričali i izmijenili brojeve,zvala me je u subotu jel mogu doći po nju zato jel je obolila od artritisa ida je neda pod nož a i nikom je neda osim meni kad je vidla kako ja to držim...dao sam joj monil makar su neki rekli po forumu da nije zdravo ako je bređa,reko šta je sigurno,sigurno,ona je bređa termin joj je 18.1....bila je zaprta u boksu od manje od 1.5m2,tako da se sada još privikava ali svaki dan je sve bolje..
 

Prilozi

  • DSC00615.jpg
    DSC00615.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 238
  • DSC00616.jpg
    DSC00616.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 238
  • DSC00622.jpg
    DSC00622.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 268
Z

zpiskor

Guest
Haha, ovu moraš zatvarati prije mraka jer ju po kmici nebuš mogel naći. Krasna je. Izgleda dobro uhranjena i ima lijepu sjajnu dlaku.
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Evo da se i malo pohvalim da sada imam paše na izobilje pošto su vrtovi prošli,kuruza obrana,maknuo sam dio žice tako da koze mogu svugdje di žele u krugu cca 1 km pa stalno mijenjaju položaje :gitarist:
 

Prilozi

  • DSC00624.jpg
    DSC00624.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 135
  • DSC00625.jpg
    DSC00625.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 133

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Moram priznati da u životu nikad nisam vidil crnu kozu,zanimljiva je.....
Prek puta crkve u Jakuševcu je imal čovjek alpske koje su bile jako tamne.Puno njihove jaradi je bilo crno i takvi su ostali i kad su porasli.Dok je meni puhnula ideja da kupim koje gazda je sve rasprodal.
 
Z

zpiskor

Guest
I evo ti problema... Starije koze su mi počele maltretirati ovu malu koju sam dopeljal prije desetak dana. Dok su vani u voćnjaku sve je OK, ali sad kad pada kiša i dok su u zatvorenom prostoru nedaju joj mira. Strah me da ju ne ozlijede pa ju odvajam od njih. Imaju dosta prostora i hrane, ali stare ne popuštaju. Nadam se da se bude nekaj promijenilo jer mi je žal male sirotice.
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
ona je najslabija karika i nema joj spasa!rade je preseli jer ce ona uvijek nastradat od najace!
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
evo u mom slucaju,jedna koza(starija) pocela da polako tuce ove druge koze pred mjesec-dva po staji ali kad su vani nista tj. najbolje frendice su, a sada je pocela mladja koza koja ima 8 mjeseci pocela izazivati tu stariju.
Sada se pitam dali je mladja se pocela dokazivati ili hoce preuzeti vodstvo ali nema veze to su njihove igre
 
Z

zpiskor

Guest
I moje su vani super, ali čim su pol vure zatvorene mala im počne služiti umjesto lopte. Radim pregradu od armaturne mreže tak da budu skupa u zatvorenom, a ipak razdvojene. Dobila je i posebnu prostoriju za spavanje i jednog pijetla za cimera. On sam svaku večer prejde k njoj spat. Ma bude i ona narasla za par mjeseci pa bu valjda bolje.
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Sad na proljeće buš imal mješanca između koze i pijetla :rolfer: kodmene si videl u tri dana je prihvate sve ok neznam kak kotebe to nije uspijelo...kad bude veća i kad će imat rogove izborit će se sigurno,onda se neće tak lako dat
 
Z

zpiskor

Guest
Pa baš bi dobro izgledali potomci :lol:. Ovo bi bila odrasla verzija...
18130037490472383771977.jpg
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
evo jedan podatak koji sam nasao u gospodarskom listu za pitanje "Kad je krumpir otrovan?"
U zelenim dijelovima biljke,"cimi" kao i u drugim dijelovima nalazi se veca ili manja kolicina otrovnog glikoalkaloida solanina. Solanina ima najvise u zelenim dijelovima biljke posebice u "cimi",a manje u zrelim gomoljima. Nesto vise solanina nalazi se u mladim proljetnim klicama koje izbijaju iz gomolja. U to vrijeme vise solanoni ima i u ljuski gomolja.
Solanin se kuhanjem oslobadja u vodu u kojoj se krumpir kuhao.
Krumpirom se mogu otrovati goveda,svinje,konji,ovce i koze a i perad. Do trovanja dolazi kada zivotinja pojede sirove krumpire.Kod akutnog trovanja goveda zivotinje su nemirne,pojacano sline,ne jedu, a javlja se i upala usta.
Sve to prati blagi nadam,a kasnije smrdljivi i vodenasti proljev. Kolicina mlijeka se znatno smanji.
Cesto se javlja ubrzani rad srca,otezano disanje i opca slabost a kod tezih trovanja i paraliza pojadinih dijelova tijela i grcenje misica. Kod nagle pojave opisanih simptoma i ako imamo naznaku da je zivotinja u zadnje vrijeme jela krumpir ili "cimu" ,mozemo posumnjati na akutno trovanje krumpirom.
Tim zivotinjama treba dati AKTIVNI UGLJEN BOCOM ili jos bolje sondom direktno u zeludac.Treba potraziti pomoc veterinara.
DR.sc.Zvonimir Kozaric

Ja svojim kozama kada ogulim krumpir dobro prokuham ljuske i prvu vodu bacim,u drugoj vodi dobro isperem i isto bacim i za sada nikad problema.
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Ja sam pričo sa dosta ljudima i oni kažu da daju kozama topli napoj za jest,znači ubace svega unutra-krumpir,jabuke,kruha,stočnog brašna,a da ima daju i sirutku...meni se to čini glupo
 
Posljednje uređivanje:

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
kao sta sam napisao da krumpir dobro prokuham a kruh(mora biti suh kao barut) dajem povremeno a jabuke tj.voce im porezem na manje komade da ih mogu prozvakati i pojesti.
Jutros kad su vidjele snijeg ispred vratiju malo su zastale kako da se pitaju sta je to sve bijelo
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Imam dvije mlade koze, koje su sad u dobi od nekih 6-7 mjeseci, može li mi netko reći kada bi mogle biti spremne za rasplod i kako najlakše prepoznat tjeranje kod koza, imam iskustva sa kravama i svinjama al o kozama nisam imao pojma do sad, jako puno toga sam saznao pomoću ovog foruma, al odgovor na ovo pitanje nažalost nisam našao. Unaprijed hvala na odgovoru!
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Pisali smo o tome u forumu pogledaj par stranica unazad da ne ponavljamo isto,farmer ti je napiso tablicu kad su koze spremne za rasplod u kojoj dobi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh