• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo mog polovićnog stada danas prvi puta na paši...
fotografija0168h.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
W

winn

Guest
farmervg, prekrasne su kozice i vidim da uživaju na ogromnom pašnjaku :)

hoćeš li i kada prodavati jariće?
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
lakše iskopat deset metri kanala neg se uključit ovdi....odma da se ogradim...ma nebi se jarac pas uključija na forum neg vako...prije svega pozz svim članovima foruma,naučih puno a nadam se da ću još....ukratko zanima me kozarstvo....na ovčarskom otoku hehe....i dame naravno..........
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
i nemam pojma kako ovo funkcionira...drugačije je nego na bikers forumima il....al s obzirom da sam metuzalem mlad sam pa ću naučit
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
čitam ovaj forum danima pa se evo i uključih....nisam nigdje uspio pronać nešto o uzgoju koza na otoku Pagu a živo me zanima jer se namjeravam posvetit tome....koliko zeza bura,posolica....ako neko nešto zna molio bi da pomogne
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Šta bi zezalo?...na Pagu drže ovce a otok je puno više kozama prilagođeno područje,ništa ne zeza....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
ma muči me bura,u raznoraznim literaturama piše da su koze osjetljive na propuh...e sad,Pag nebi bio Pag da nije bure pa se bojim da mi ih ne odnese....hehe....
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
i još jedna stvar,nudi se otkupna cijena mlijeka 5 kuna....jel to ok,neznam kakvo je tržište inače,još sam u fazi ispitivanja,kalkulacija....
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Jedan mali jarić ima nekakvu kvrgu na vratu, odmah na prijelazu glave i vrata, što bi to moglo biti. To je okruglo, nemam dojam da mu smeta. Bi to mogao biti apces iako ne znam gdje se je mogao ubosti ili što da se zagnoji. Što napraviti, zvati veterinara ili pričekati koji dan da vidim što će se događati dalje?
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Veterinar će te samo oderat a neće napravit ništa vjeruj mi iz iskustva...pikati ne probaj mu to istisnuti ako ide šta van trebaš to istiskat i ispirati ranu jodom te poslije njega bivacinom,imo sam takav slučaj kod koze na vimenu,čak sam joj davo injekciju u vime rekli su da je to mastitis a nije bio ni riječi o njemu,samo neko mrtvo meso koje se kasnije povuklo...iskustva su zakon treba što manje se baviti s veterinarima...a ako mu nesmeta i neko mrtvo meso onda ostavi to,imam i ja tako jednu kozu kod uha ima..kako vi sa prodajom mlijeka?kolika je cijena mlijeka,sira?ima li kupaca?kodmene slabo svi kažu kravlje ništa kozje đabe šta je domaće
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Veterinar će te samo oderat a neće napravit ništa vjeruj mi iz iskustva...pikati ne probaj mu to istisnuti ako ide šta van trebaš to istiskat i ispirati ranu jodom te poslije njega bivacinom,imo sam takav slučaj kod koze na vimenu,čak sam joj davo injekciju u vime rekli su da je to mastitis a nije bio ni riječi o njemu,samo neko mrtvo meso koje se kasnije povuklo...iskustva su zakon treba što manje se baviti s veterinarima...a ako mu nesmeta i neko mrtvo meso onda ostavi to,imam i ja tako jednu kozu kod uha ima..kako vi sa prodajom mlijeka?kolika je cijena mlijeka,sira?ima li kupaca?kodmene slabo svi kažu kravlje ništa kozje đabe šta je domaće

razgovarao neki dan tu kod mene,otkupna cijena mlijeka 5 kuna...a sir je mislim oko 150 kuna,tvrdi....ovčije mlijeko se otkupljuje po 12 kuna,a sir prodaja 180 pa i na više
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
METUZALEM pa gdje ti pobogu na koze kad na Pagu svi drže ovce,nemoj se brinuti ništa za buru bura nesmeta kozi bura nije propuh znaš i sam šta je propuh evo da ti dam nekoliko primjera pošto sam ja sa svojim poslom prošel morsku obalu od Savudrije do Ploća i svašta vidio ali evo tebi primjer Dalmacije da ne duljimo priću ,od Zadra prema jugu ima toliko koza da si nemreš mislit bura i njih udara pa im nije ništa jedan dobar primjer otok Lastovo čovjek ima ovce i koze zajedno uza samo more bura je toliko udarala i puhala da na njima nisi mogel primjetiti da im smeta jednostavno su pasle a mislil si da če ih pobacati u more otok Vis isti primjer Korčula ne u velikom broju ali sam ih dosta vidil i to uz obalni dio ,da sad ne nabrajam više se brini za ishranu nego za buru koza je manje zahtjevnija od ovce i lakše je snjima pa ako imaš tržište i volju samo daj nemoj se bojati ni bure i vlade radi i zarađivaj za život još jedno divokoza jedna ljepa životinja na Dugom otoku pa ako njoj nesmeta bura koja je isto ko i koza ima jedno stado domaćih koza koje je neko pustil i sad slobodno šeću po kamenjaru nedaleko Božave evo primjera koliko hoćeš da poćneš raditi ......

ZIBA to ti je najvjerojatnije čir kad dozreli puknuće i sam proći imal sam takav slućaj kod jarca svejedno pripazi šta če se dešavati pa ako krene prema gorem zovi vetrinara ....
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
hehehe..ja kontra svih,baš zato što svi imaju ovce ja bi koze....kako rekoh,pripremam kalkulacije,hrana nije problem,u Lici ima sijena koliko hoćeš a nije daleko a na Pagu nepregledan brda šikare i makije može 10000 koza živit sto godina....naravno,ljudima se ne isplati radit,nemože se od to malo mlika vozit mečka za jednu sezonu...a onda lakše je prodat teren,nazidat kuće i apartmane i iznajmljivat gostima....
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
e da,i još jedan problem,danas razgovaram sa jednim ovčarom(nije pas,čovik je) i iznosim mu svoje zamisli a on meni kaže uf pa to je nemoguće,imao koze njegov poznanik,držao ih dvi tri godine i ukinuo,glavni razlog što su preskakale zid i žicu(visine cca 1-1,2 m)....malo sam se nasmijao jer izgleda da još nisu čuli za električne pastire ili neku malo višlju ogradu a ne samo kamene suhozide....i najveći problem izgleda je taj šta se ovce muzu 4-5 miseci,kad počnu gosti dolazit taman gotovo,a onda ladit jaja na plaži i po kafićima...ovce daju oko 0,7 lit mlika dnevno a koze 2-3 i kaže on meni....a ko će to pomust i to još skoro cilu godinu ????
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
metuzalem
ako imas malo volje i zelje ne treba te biti strah a to sta ti ostali govore da je tesko, da se ne isplati, da je ovo ,da je ono...itd. to su ljudi koji su ljubomorni da i jos ima nekog tko ima volju i zelju za raditi. Samo ti daj napred sa svojom idejom
 
Na vrh