• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Moje su zdravije od mene:(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ma šta reći traju dani intime netreba sad sve javno iznositi dok ne prođe ljubavni zov....
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
..ljubavni zov....

Kad smo vec kod ljubavi :)
Ispricavam se na dijelu offtop.,no tema me zanima i u svrhu rasprave o kvaliteti jarceva i krizanju pasmina - mlijecnih prvenstveno.
Da li netko ima ili ce uskoro prodavati ili zna tko prodaje dobrog (vrhunskog s obzirom kakav je moj) jarca? Pozeljno da je pasmine f.alpina ili neke mlijecne pasmine.
Za prodaju moze na pp.
Koliko imate iskustva sa krizanjem pasmina?
Npr. F.alpina- sanska?
Tko ima volju pisati molim komentare...
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Imam strašnu volju pisat,ali nemam iskustva,u mene su sve neki ludi križanci jedino šta sam do sada sam odvojio to je kozlica sa četiri sise i mlijekom prije prvog parenja,a jedino zbog toga šta sliči na pravu alpinu i sad već muzem litru u dva dana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Hitno trebam malo kozjeg mlijeka za štene koje ne može cicati. Ima li tko u VG i okolici da mi ustupi, proda malo mlijeka.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Kad smo vec kod ljubavi :)
Ispricavam se na dijelu offtop.,no tema me zanima i u svrhu rasprave o kvaliteti jarceva i krizanju pasmina - mlijecnih prvenstveno.
Da li netko ima ili ce uskoro prodavati ili zna tko prodaje dobrog (vrhunskog s obzirom kakav je moj) jarca? Pozeljno da je pasmine f.alpina ili neke mlijecne pasmine.
Za prodaju moze na pp.
Koliko imate iskustva sa krizanjem pasmina?
Npr. F.alpina- sanska?
Tko ima volju pisati molim komentare...

Ako te interesira jarac krizan cistokrvna alpina i mjesanac jarac.
Jako je umiljat i dobar. Ima 4mj i oko 25 kg. Danonocno je na otvorenom i pase.
Naravno potpuno zdrav
 

Prilozi

  • Jura.jpg
    Jura.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 217

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Hvala na ponudi. Trenutna potreba je odrasli jarac..idealno 2g. starosti na dalje..iako i mladji od 1,5g. bi bio ok..
Treba mi prava "mrcina" :D od 90-tak kg.provjerene plodnosti.
Kako je koza uspjela potaknuti proces dojenja prije nego je postala gravidna? Da li je imala potomstvo prije?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Ako se ovo odnosilo na moju potraznju za jarcem molim te javi se na pp da ne spamamo temu.
Ispricavam se ostalima na offtop.
O krizanju pasmina alpine i sanske,dobrim i losim stranama-raspisite se!
Obje su mlijecne vrste i zanima me kombinacija istih..praksa dobrodosla...primjeri i sl.
Nema nam brundala i to je poprilican hendikep...no vjerujem da i mi ostali,amateri i profi mozemo pronaci rjesenja i odg. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ako te interesira jarac krizan cistokrvna alpina i mjesanac jarac.
Jako je umiljat i dobar. Ima 4mj i oko 25 kg. Danonocno je na otvorenom i pase.
Naravno potpuno zdrav

Pa ovaj je isti moj u tom vremenu i kilaži,sadje u hrbatu preko metra ka kilažu neznam ocijeniti,ali glava i boje iste baš je super!:(rofl):
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Hvala na ponudi. Trenutna potreba je odrasli jarac..idealno 2g. starosti na dalje..iako i mladji od 1,5g. bi bio ok..
Treba mi prava "mrcina" :D od 90-tak kg.provjerene plodnosti.
Kako je koza uspjela potaknuti proces dojenja prije nego je postala gravidna? Da li je imala potomstvo prije?

Ako ovo zadnje mene pitaš,neznam,napisao sam da ima 4 sise i kroz sve 4 ide mlijeko,izlegla se za uskrs,prije 15 dana dobila mlijeko(sad je oko pola litre dnevno i povećava se) pripuštena je prije 4 dana.I ja bi volio objašnjenje ove pojave.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Ako se vratis 5-15 str. unazad ove teme primjetiti ces da se jos forumasa raspitivalo o njemu. Osobno ne znam nista vise od toga sto je izneseno..ne znam gdje je.
Mislim da je situacija ista i na drugim forumima slicne tematike gdje je @brundalo sudjelovao.
Ti si blize njemu,pa pokusaj saznati uzivo ako znas tko je.
Osobno mislim da je velika steta sto osoba takvog znanja i iskustva nije vise na ovoj temi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Hitno trebam malo kozjeg mlijeka za štene koje ne može cicati. Ima li tko u VG i okolici da mi ustupi, proda malo mlijeka.

Slobodno mu možeš davati i kravlje mlijeko ali ga malo razrijedi sa vodom,npr. 2/3 mlijeka i 1/3 vode. Također možeš i kupovno mlijeko mu davat. ......
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Imam problema sa orahovim liscem u prostoru gdje su ,mi koze. Radje jedu otpalo lisce nego travu ?! Sad bu de tek pocelo za pravo padati i bojim se da cu imati problema jesenas i razmisljam porusiti orahe ali sad su na pola puta da bi se moglo deblo iskoristiti pa mi je steta. Navodno je orahovo lisce stetno i nepozeljno da koze jedu. U jaslama imaju sijeno ali sladji su otpali listovi !:=-:
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
i moje koze rado jedu lisce od oraha koje otpadne ali im nije nista a po ljeti su zanle ukrasti po koji zeleni list ali ja mislim da po zimi bi ti mogle koru oguliti sa debla i orah ti osusi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Debla sam omotal sa pletenom zicom od ograde mi ostalo inace bi orahi vec bili unisteni. A valjda su pretjerale sa tim liscem preko noci. Juce sam ih zatvorio u kozarniku i danas ih maknuo od oraha i mislim da je vec tvrdji izmet. Mislim da ce vec sutra biti bolje ali bojim se tog lisca a jos nije ni poceli praf padat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Pitanjce,sinoč je sve bilo u redu,jutros dođem kad bravu otečena jedna strana lica,provjerio sam unutra ništa iznutra neizgleda čudno,jeli moguče da ga je ubola osa jer je osa čudo ovu godinu!?
 
R

Radislav

Guest
pozzzdrav svim kozarima zanima me da li alpska koza smije da jede kukuruz mrvljeni ili je bolje davati kukuruz u klipi
 

mudric

Član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
120
Radisave za koze znam sigurno da je bolje samleti ali ne presitno jer se najbolje iskoristi.Pozdrav od Mudrića!
 
Na vrh