• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
Ona ti nosi 151 dan 3 dana plus minus max. Znači 5 meseci. A kod tebe ako je skočio zadnji dan u devetom mesecu trebala se ojariti zadnji dan u drugom mesecu. E sad ako je on odveo krajem devetog pa bila do sredine desetog onda bi se trebala ojariti danas ili dan dva još max.
Ako ne onda verovatno jarac nije ni skočio na nju i u tom slučaju nemoj je baš previše hraniti tamo do jeseni dok je pripustiš, da se nebi previše udebljala, jer joj loj obvije maternicu pa bi mogla ostat jalova.
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
dsc01824.jpg


dsc01825.jpg


dsc01827.jpg


dsc01828.jpg


Evo stavio sam slike kao mozete sad da prokomentarisete ima li kakve nade da je sjarna @Dirty HAry i gabro ,a i ostali ako žele mogu dati svoj komentar..
 
Posljednje uređivanje:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Može bit da i je skotna,po velićini moglo bi bit samo jedno. Ajde pokušaj joj popipati prstima zadnjicu kraj otvora za pišanje pa javi dali je koža mlohava ono kao želatinozna ili je tvrda i nategnuta kod mene par dana prije kod svake moje koze koža odnosno otvor lagano otekne i postane želatinozna odnosno bude toliko mekana da se dok hoda to trese. Koliko je stara ova koza i dali je legla do sada i koliko je kozlića legla?
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
reko mi je da je ovo drugo jarenje i da je prvi put dala dva jareta,a gledo sma ima dva veca zuba i dva manja..znaci da vidim je li koža mlohava oko otvora ok zato sma i sliko pozadi da reko vidite ima li kakvih promjena jer ja nista ne primjecujem..
 

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
Po slikama kao što kaže gabro bi moglo biti jedno jare. Ja sam imao jednu prvo jarku nosila je jedno jare stomaka gotovo da nije ni bilo ali je naljevala mleko.
To za promijenu stidnice ne znam ali ako gabro kaže tako onda provjeri nemaš šta izgubiti.
Ova druga slika samo da je kamera bila malo dole pa da se vidi jel stomak šta spušten onaj zadnji dio stomaka a ne gde su rebra.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
reko mi je da je ovo drugo jarenje i da je prvi put dala dva jareta,a gledo sma ima dva veca zuba i dva manja..znaci da vidim je li koža mlohava oko otvora ok zato sma i sliko pozadi da reko vidite ima li kakvih promjena jer ja nista ne primjecujem..

Grubo mi je ovako sa slike vidit izgleda mi da je otvor malo duži ali to može bit privarito,malo me mući to sa dva jareta prvi put obićno bude jedno drugi put ih može biti više samo ekstra velike koze daju dva jareta prvi put,možda griješim ali to je šta znam i ima još jedna stvar postoji ona stara izreka"svaki cigo svoga konja hvali" tako da ja nikome ne vjerujem kad nešto kupujem.
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
To za promijenu stidnice ne znam ali ako gabro kaže tako onda provjeri nemaš šta izgubiti.
Ova druga slika samo da je kamera bila malo dole pa da se vidi jel stomak šta spušten onaj zadnji dio stomaka a ne gde su rebra.

gledao sam jeste malo mi mekana oko stidnice ono ko mekana..
,a imam i sliku gdje joj se vidi stomak sa strane jeste malo donji dio prema vimenu zaobljen i kao spusten postavit cu malo kasnije..vidjet cu sad preko vikenda da je cesce obilazim trebala bi da pokaze neke znakove
 

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
Evo da kažem ona koza što je imala mastitis više nema, veterinar je dao antibiotik teapija je trajala tri dana ali se povukao tek nakon 15 dana skroz sada nema više kvžica. I ja sam skroz masirao dok nije prošlo. Sad ta koza daje mleka da jarići ne mogu posisati :)
 

Svrki

Novi član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
3
Lipi pozdravi iz Šibenika,evo odlučismo ja i žena rekreativno u kozarstvo pa budemo vidil koliko će to uzet maha.Za početak smo napravili štalu i nabavili 30 mladih jarica od 3 mjeseca i 30 jarica i jarića od 10 dana za odhranu na dudu sad već starih oko 30 dana.Pasmina je Sanska pod selekcijom i ima 10 kom alpine.Pa evo da malo razminimo iskustva i savjete.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Lipi pozdravi iz Šibenika,evo odlučismo ja i žena rekreativno u kozarstvo pa budemo vidil koliko će to uzet maha.Za početak smo napravili štalu i nabavili 30 mladih jarica od 3 mjeseca i 30 jarica i jarića od 10 dana za odhranu na dudu sad već starih oko 30 dana.Pasmina je Sanska pod selekcijom i ima 10 kom alpine.Pa evo da malo razminimo iskustva i savjete.

Pozdrav i dobro došao,ja znam da vi tamo imate dosta paše,ali brate dragi di češ se "REKREATIVNO" bavit sa 60 koza, to je već ozbiljan posal. Daj bože da uspijete i da imate što manje problema!
 

Svrki

Novi član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
3
to rekreativno je u navodnicima jer smo ja i supruga zaposleni,a ovu godinu su sve mlade jarice koje triba cilu godinu hranit i othranit a dogodine ćemo viditi hoće li biti rekreativno,ili će biti u munitu ili u škrinju
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
,a interesuje me je li moze da se naprimjer koza ne pari sa jarcem da bi se koristilo mlijeko i koliko posle toga koza moze da daje mlijeko sta se desi sa tom kozom koja nije oparena kada je sezona parenja koliko dugo moze da daje mlijekoda li presuši..
 
Posljednje uređivanje:

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Mislim da nikakvih problema nece biti ako nije sjarna i da ce ako se doji stalno biti mlijeka,ali vjerojatno nesto manje nego poslije jarenja !!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo danas popodne ona prvojarkinja sa četiri sise na vimenu izlegla je dva lipa jarića sve je uredu došli smo taman kad je sve bilo gotovo polako sam ih podojio i pravio joj malo društvo!:icon_thumright::icon_razz:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
zdavo.imam jedno ptanje.imam kozu koja se ojarila pre 5-6 dana,ima dva jareta.danas jedno od jarica dobilo proljev.javio mi covek u cijem je stadu moja koza,al kako je kasno,nisam mogao da nadjem otvorenu veterinarnu apoteku...dajte mi neki savet sta da ucinim,i od cega moze biti taj proljev
hvala na odgovorima
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Evo danas popodne ona prvojarkinja sa četiri sise na vimenu izlegla je dva lipa jarića sve je uredu došli smo taman kad je sve bilo gotovo polako sam ih podojio i pravio joj malo društvo!:icon_thumright::icon_razz:

sretno :icon_pidu:
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
zdavo.imam jedno ptanje.imam kozu koja se ojarila pre 5-6 dana,ima dva jareta.danas jedno od jarica dobilo proljev.javio mi covek u cijem je stadu moja koza,al kako je kasno,nisam mogao da nadjem otvorenu veterinarnu apoteku...dajte mi neki savet sta da ucinim,i od cega moze biti taj proljev
hvala na odgovorima

Nema razloga za paniku-posto je proljev danas primijecen-moguce od dosta zelenila koje se sad naglo pojavilo-u najvise slucajeva proljev kako dodje tako i prodje ali ipak sutra nazovi veterinara posto je nejako jare u pitanju.....
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
zar jare od 5-6 dana starosti vec moze da jede travu???
a sutra svakako idem do veterinara da potrazim kakvog leka...
 
Na vrh