• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

mrki22

Novi član
Tu od
14 Pro 2014
Poruka
7
Probaj ga negdje na jos toplije mjesto stavit, jer ako drhti hladno muje. Kod mene je na -25 prezivjelo uz kozu jer ga ona grije.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Mrki to ti ne verjem,pri vas -25,pa na te hladnoci bi se vasa zganica(rakija) zmrzla.:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
nemam poijma evo i danas ista stvar samo danas kiše i kao da se nakašljava
jel moguće da se prehladilo i da sam kupio prehlađeno??
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Koza nakon dva dana neda zenskom jaretu sisat muskom da ali zensko samo onjusi po straznjici i odgurne od sebe.
Bemti uvjek nekaki komplikacija oko toga,,,,
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Tako je i moja pa sam je dva dana pridržavala dok je mala dojila i sad je ok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I ja sad tako radim pa ce valjda ju prihvatit?
Jedino se brinem sta ce biti preko noci neda joj blizu a po noci je dost hladno.
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Probaj je malo po guzi i repu namazati sa njenim mlijekom. Ja sam tako prije tri godine uzela jare i na taj način ga podvalil kozi koja je bila ojarila samo jedno.Ali i to treba ponavljati dok ga ne prihvati. Kod nas je to trajalo par dana nesicam se koliko nismo se dugo mučili.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Tako i radim.
Prosle godine sam isto imo taki slucaj al ga nije prihvatila,jare sam odhranio na dudu(flasicu)
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Obavezno ga namaži njezinim mlijekom!

Sad jedna pričica nisam moga virovat svojim očima!!! izlegla prvorotkinja,odvojena od moje najdvljije koze samo paletom,ova divlja je taman trebala izleć (i izlegla je pola sata kasnije) i kroz paletu liže ovo jare prvorotkinje,danas dolazimo iz paše i ti kozlići od te prvojarkinje i te divlje skupa i obe ušle skupa u box i gledam ja jedan od ove divlje siše prvojarkinju a prvojrkinjino siše ovu divlju!!!
Gledam i ne vjerujem svojim očima,odvojim ja njih kako spada i svaki nastavi sisat svoje i bez nikakvih problema!
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Evo danas bio veterinar nema temp. kašlje i dalje
jedino se danas i proljev pokazao dobio injekcije sad čemo vidit
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
152
Dobar dan imam jedno pitanje znaci koza mkmi je nalila i pojavijo joj se žuti iscjedak dali je to znak da ce sa jariti. Posto nezz kada se ganjala?
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Evo jedne nevjerojatne priče.Susjedi se prije 10 dana ojarila koza jedno jare.Nakon prvog jareta koza se opet počela napinjati kao da će biti još jedno posteljica je virila tek 4-5 cm.Pozvala me da pogledam i stvarno se činilo da doći još jedno jare.Rekla sam joj da još sačeka jer je od prvog prošlo pola sata a posteljica još noije bila vani.Međutim ni posle uru vrimena ništa koza se smirila ali posteljica nije izašla.Savjetovala sam je da pozove veterinara što je učinila a on je telefonom uvjerio da je koza vjerojatno posteljicu pojela dok joj je ona išla po napoj.I sve ok jare dojilo mlijeka ko u priči sve do jutros.Nazvala me i kaže da toj kozi visi mrtvo jare.nazvala veterinara on joj rekao da ga lagano izvuče i došao je i on probao je uvući ruku da vidi da nije još što ostalo ali nije uspio jer se koza skroz zatvorila .Samo joj je dao nekakvu tabletu za čišćenje za slučaj da je još što zaostalo.Nije se mogao načuditi da koza poslje 10 dana nije dobila sepsu,To jare nije ni bilo razvijeno pa pretpostavlja da je ono još prije u njoj uginulo.Sa kozom je sve ok nema tem. dobro jede uglavnom čudo neviđeno.
 

maja

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
54
ooo tessa... neznam šta da ti kažem... ja sam imala sličan slučaj s krmačom... gice se nisu razvile i bile su ko vanzemaljci, samo jedno prase je ličilo na prase... i valjda je to povuklo i mlijeko... neznam... svi su bili mrtvi... :(
 

maja

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
54
Dobar dan imam jedno pitanje znaci koza mkmi je nalila i pojavijo joj se žuti iscjedak dali je to znak da ce sa jariti. Posto nezz kada se ganjala?

za par dana, može danas, a može i za 10 dana, moja je imala iscjedak 10-tak dana... ali ako je nalila ubrzo će... samo što nije... sretno
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
152
Ma dobila je ona mljeko jos u nedelju,naime riječ je o prvojarkinji a njezina majke vec 3tijedna ima mljeko.
Hvala :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh