• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
145
A neznam valja cekati.moja je stajla isti dan kad i komsijina a njegova se juce ojarila.
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Ojariti će se ona kad joj je vrijeme samo smo mi malo nestrpljivi. Kad dođe vrijeme važno je da sve prođe u redu.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Jedno pianje forumaši,svojim jarićima sam ponudio krutu hrani još prije skoro tjedan dana i uopće je ne žele niti taknuti samo zamjenicu žele i malo sijena.
Smjesu radim od ječma,kukruza,soje i stočnog brašna,sad dali bi neke trebalo promjeniti u načinu ishrane ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Smjesa za ishranu ti je u redu.
Jest ce oni i smjesu samo im postepeno smanjuj zamjenicu,najbolje bi bilo da ih hranis sa lucerkinim sjenom njega najbolje jedu i dobro je za prelazak na krutu hranu.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Bio sam im dao suhu djetelinu pa su bile napuhnute,pa sam ju odma izbacio,iako ju jako vole.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nece se napirit od lucerkinog sjena.
Ono je dobro za razvijanje predzeludca jer kad pocimaju jest sjeno onda postaju prezivaci jer dok su na zamjenici imlijeku ne prezivaju.
Ako se bojis onda im na nekoliko puta po manje daj!
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Jedno pianje forumaši,svojim jarićima sam ponudio krutu hrani još prije skoro tjedan dana i uopće je ne žele niti taknuti samo zamjenicu žele i malo sijena.
Smjesu radim od ječma,kukruza,soje i stočnog brašna,sad dali bi neke trebalo promjeniti u načinu ishrane ?

Ja svojim prvih par puta dok počnu jesti smjesu stavim samo pinkicu šećera.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Hvala na savjetu nego imam još jedno pitanje koliko bi ih još moro hraniti sa zamjenicom ?
Dal da im postepeno dajem vodu ili da im ukinem zamjenicu i samo vodu dam.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Hvala na savjetu nego imam još jedno pitanje koliko bi ih još moro hraniti sa zamjenicom ?
Dal da im postepeno dajem vodu ili da im ukinem zamjenicu i samo vodu dam.

Najduze dva mjeseca a dotle ce oni poprilicno jest i drugu hranu!!
Bez obzira na dob i nacin ishrane voda im mora biti dostupna skroz!!
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Hvala na savjetu nego imam još jedno pitanje koliko bi ih još moro hraniti sa zamjenicom ?
Dal da im postepeno dajem vodu ili da im ukinem zamjenicu i samo vodu dam.

Ni slučajno odmah prestati sa zamjenicom ja obično još petnaestak dana dajem zamjenicu polako je smanjujem a oni sve više uzimaju krutu hranu.Svježu vodu moji uvjek imaju na raspolaganju kada počmu uzimati krutu hranu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh