• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krađe poljoprivrednih proizvoda,stoke,mehanizacije i ostalog

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Nažalost moram da otvorim i ovakvu temu jer i o tome treba malo progovoriti :(n):

Nedaleko od mene u zadnje vrijeme se uveliko povećao broj krađa janjaca (ponajviše) a ništa drugo nije pošteđeno , čak su se drznici usudili ukrasti čovjeku i junicu iz štale
Zadnja krađa za koju sam čuo je da su čovjeku odnijeli 10tak ovaca,janjaca a ostavili u toru samo 4 komada
Princip rada je otprilike već šablonski , nedaleko od mjesta krađe u šumi obično se nađe utroba , znači lopovi odvedu stoku na dovoljnu udaljenost te je zakolju i izvade utrobu i onda vjerovatno meso dalje prosleđuju

Ja stvarno nemam riječi kojima bi opisao ogorčenje na sve državotvorne organe koji dopuštaju (jer ne pronalaze krivce) ovakve krađe
Još jedna tuga golema je što su jednog čovjeka u nekoliko navrata 'ojađivali' , mogu misliti kakav je njegov moral za daljnje držanje stoke i život komplet
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ništa ne pronalaze jer su na platnoj listi krimosa,tj plaćeni su da ništa ne nađu.Nema druge nego organizirati se i sam čuvati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čekao bi ja sa puškom u štali, pa kad uđe BUM! Netreba ubit đubre, al garantiram da bi se usro i ušlagiro od straha!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
i ja se moram pozalit da sam imao pokusaj provale u pusnici(susari)za meso...u subotu navece covjek 30g iz susjednog mjesta dosao mi je u dvoriste i obio pusnicu te pokusao odnjeti kobasice i kuline...kada je sve to ljepo spakovao i natovario u torbu izasao van,,nije vidjeo da su ga okruzila 3 njemacka ovcara...ja sam samo 2 puta cuo UPOMOC UPOMOC...kad sam izasao imao sam sta vidjeti...izgrizli su ga do kosti,covjek je bio sav krvav..imao je dosta srece da sam izasao i odvojio od njega pse.....kada je dosla policija odmah pitaju jesu psi cjepljeni nema veze sto je kod mene provaljeno...njih zanima kako bi meni napisali kaznu...ali posto je dvoriste ogradjeno,psi uredno cjepljeni i cipirani,,tabla ima na kapiji pazi se psa...tako da mi nista nisu mogli.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
@puknuti , kod mene ? Ne , tek za dvije godine mislim da su lokalni na redu


Ajoj , svi bi mi pucali ali ako ću ja svoj život posvetiti tome da sjedim sa puškom u štali i čekam nekoga da ubijem j'bo ti takav život
Hoću da imam svoj mir i svoju imovinu , valjda i institucije moraju da rade u korist građana (i seljaka)
Ovo je već otišlo predaleko , toliko predaleko da narod već sumnja u spregu lopova i pojedinaca iz institucija , samo meni nikako ne ide matematika , ako postoji sprega mora postojati i računica a mislim da u ovome nema dovoljno ''robe'' za podijeliti
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma krade se sve i svašta. Pola sela je ostalo bez kokoši, jednoj obitelji pred koju godinu otpeljali svinju iz svinjca,poberu sve metalno po noći što se može.
Meni su u podne na drugom gruntu kombijem stali ispred kapije,širom je otvorili jer su ulazna vrata bila zaključana i lovili pure i patke.Susjeda je čula graju a znala je da nema nikoga kući i došla dok su ih već nosili u kombi.Pa ih pustili i pobjegli.Jednoj su slomili krilo.Ukrali mi motornu pilu iz garaže.Beru mi paprike u plasteniku.Jesenas sam tu na parceli uz glavnu ulicu u selu dok sam prolazila autom i slučajno pogledala vidjela dvojicu kako beru papriku.I dođem ja i pitam ih što rade,a oni meni vele - jel je to moje. Ako je moje onda će mi dati to što su nabrali. Malo smo o kostima popričali.Sve drsko i bezobrazno da ne povjeruješ.
Većinom kod nas kradu romi,organizirano.Provaljuju u kuće i uzimaju novac i zlatninu.Noću drva,koke, alat,pile,ma sve što se može odnjeti.Dolaze i naši,a dolaze i iz Koprivnice,Virovitice....jedan u autu sjedi i čeka,dvojica kradu.Ili šalju djecu u kuće - čak i dok su ukučni u kući opljačkaju ljude.
Veli policija - imali smo prošle godine sastanak - dvije tisuće kuna vrijednosti može ukrasti i nemoj ga premlatiti jer će te tužiti i platiti ćeš mu odštetu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Znači ja svaki dan ''mažnjavam'' po 2 'iljadarke i to je ok , znači moje mjesečno primanje može da bude do 60 000 i to je ok u očima zakona , lijepo bogami
Ako je tako i ja već ozbiljno razmišljam o lopovluku
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ma kakvo mlacenje i tuzenje,dva psa pustena samo sto ja nebi izlazio kad on pocne zapomagati bar jedno 15 minuta !
Ako se usude neka probaju,al nebi im bio u kozi.
A sa druge strane sve je pod kljucem tako da i to znaju pa i nepokusavaju .
Neidu oni napamet,to budite sigurni,vec tamo gdje znaju da mogu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Je savo,tako je.Do dvije tisuće kuna štete moraš podnjeti tužbu protiv lopova,dokazati mu krađu,platiti pokretanje sudskog postupka - mislim da je oko tisuću petsto kuna,ali me nemoj držati za riječ,i budeš dobio sud,nije to uopće problem.Problem je kaj ti to što si potrošio moraš od lopova kao povrat tražiti da ti vrati.I sud bude donio odliku da ti mora on namiriti štetu i platiti sve troškove koje si imao,ali nećeš dobiti ništa.Jer lopov ništa nema.I nemaš se iz čega naplatiti.Socijalna pomoć koju dobiva ako je dobiva je strogo namjenska i na nju mu ovrha neće sjesti. Tek ako šteta prelazi dvije tisuće kuna ide prijava policije po službenoj dužnosti.Pa će onda on završiti u zatvoru,ali tvoje kokoši će za to vrijeme biti pojedene,željeznarija prodana,i oprt nećeš dobiti ništa. Mojoj su mami provalili u kuću dok je ležala u bolnici.Došli u posjet svojoj,vidjeli na kartonu adresu i provalili.Policija ih polovila,nešto stvari je vraćeno,i nikome ništa.Tako je sve ostalo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ovom jednom stocaru su provalili u stalu koja je dislocirana od naselja par sto metara i popalili 3 telica. Ne bi niti skuzili odmah nego su vidjeli tragove krvi ispred stale gdje su ih utamanili.

Jednu nedjelju sam bil kod staraca na rucku i negdje oko podneva zvone klinke koje su se vani igrale da su staroj popalili bicikl ispred zgrade. Veli stari da bi se bilo dobro s autom odvest malo prema romskom naselju. Nisam bas ni bio nesto zagrijan, al posto je bilo jos pola sata do rucka odlucim se ja provozati. I vozim se ja tako bez neke nade, kad ono par sto metara pred naselkom spazim ja balavca kak tera. U prvom trenu, skocio mi zivac, i imam ga plan zgaziti sa autom. Sreca njegova, a i moja:icon_confused:, bio je na plocniku tak da ga nisam mogao. Nista produzim ja nekih 30 m ispred njega i stanem, kao nesto gledam na autu i cekam da mi se priblizi. Medjutim stane i on i mi se tako gledamo par trenutaka. U tom trenutku krenem ja prema njemu, a on pocinje shvacat situaciju, skace sa bicikla i daje petama vjetra. Krenem ja za njim, al jebi ga mladji od mene, u prednosti nekih 25 metara, nisam ga uspio uloviti makar sam ga ganjao po polju. Pri toj jurnjavi mu je odletjela tenisica. Uzmem je, ubacim bicikl u auto, a u medjuvremenu je stara nazvala muriju. Dolazim kuci, murjak me gleda, nije mu nist jasno. Predajem mu tenisicu uz komentar da nadju pepeljugu. Pajkan u soku izusti samo sto ga nisam ulovio. Tad mi je doslo da ga odalamim:icon_hang:.
Zao mi je samo sto ga nisam ulovio, strpao u auto, odvezao nekih 20km, negdje na granicu prema Slo. Skinuo ga do gologa i izbacio van. Pa nek baulja i objasnjava sto i kako. Uz malo srece mozda bi zavrsio u dezeli:(clap):
Mislim da bi pamtio cijeli zivot, a ja bi se komot izvukao.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nebi ih usrečil , navodno slovenska policija ima stalo par komada "na ledu" jer ih slovenci ne hrane kao naši u ježevu ..pa kad naši dobronamjerno jave slovencima da je neka akcija ovi odmah prebace u hr one s leda ..tako ih se riješavaju
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aha,bi bilo tak,je je....frišku figu.
Njegovi roditelji bi te tužili za otmicu i pokušaj silovanja,držva bi te proglasila pedofilom i završil bi u bajboku na par godina,imal bi uz to i rastavu braka jer bi se žena počela pitati s kakvim je to ona pedofilom perverznim pol života proživjela,deca bi te se sramila i odrekla usput i uzela drugo prezime.Za odštetu roditeljskih duševnih boli i povredu i uvredu njihovog djeteta bi moral kuću prodati a i njihovi rođaci i prijatelji bi te prvom prilikom negde zgrabili i premlatili kak mamlaza ilitiga vola u kupusu.

Ajd mi sad rekni šta bi ti da ga vloviš.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kako je krenulo,bude se moralo otkantat zakon,potkupljenu muriju,uzet u ruke dugu cijev i nekog skratiti bez svjedoka,postoji još jedna malo humanija radnja,evo recimo za povrtlare,ukopat jedno 3-4 provizorne eksplozivne naprave i malo noćnom posjetitelju zagorčati život,hihihi,ne mogu si pomoći samo me pucaju radikalne metode kada se vidi da nam je zakon na strani lopova i pokvarenih tipova
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Nevjerujem da bi mi se ikaj dogodilo, em sam ne kaznjavan, em je sustavu vec pun kufer svega. A slovencima bi ga poslal cisto da se zakomplicira oko procedure. Jedino ovo oko njegove ekipe ostaje visjeti u zraku, ali i sama znas kak je napeta situacija u zraku. Se sjecas pred par godina dok je nadjen mrtav jedan u G. Hrascanu. Ne bih javno detalje, ali samo budem rekel to da slucaj nije na vrhu prioriteta.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hodor,nemoj se zajebavati - ja sam sasvim ozbiljna.
Nije da ja rome ne volim,ja sam u jednom njihovom selu zapravo jako omiljena,pola njih me poznaje i voli,čak i djeca koja su bila mala u vrijeme dok sam hodala u njihovo selo a sada su to već mladi ljudi me pozdravlaju dok se sretnemo, ali oni imaju sve uvjete za istjerivanje "pravde" u svojim rukama.Imaju besplatnog odvjetnika,znaju sve zakone i prava koja iz njih proizlaze i ti jednostavno nemaš šanse na sudu .
Praksa im je zadnjih godina u krađe slati žene i djecu. I to djecu mlađu od dvanaest godina,kojemu niti zakon nemože ništa.
Pa rekao je sam načelnik policije - nemojte se zajebavati ako koga ulovite na svojem posjedu - nesmije biti nikakvih tragova kontakta na njemu - i najmanja modrica je povod za tužbu - žene tuže za pokušaj silovanja,a djeca za pedofiliju-Nesmiješ ga čak niti kada ga zetekneš na silu na svome imanju zadržati do dolaska policije.I za to te ima pravo tužiti.Ako on ne želi dobrovoljno ostati dok ti zovneš i oni dođu,može mirne duše odšetati jer ćeš i za prisilno zadržavanje završiti u zatvoru i još platiti kaznu.Ako te on odluči tužiti.
Možemo se mi puhati i reći - ma ću ga prebiti ko vola,a oćeš brus.Jedino ako nemam svjedoka i ne može ti dokazati da si ga baš ti preko koljena.
Sada imaju kombije registrirane,koliko krumpira pokradu po poljima,povrća....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Znam o cemu pricas i to je istina. Samo ti moras znati da meni kad dodje zuta minuta, ah.....bolje ne. Ja nemam nesto previse izgubiti u zivotu, i vjeruj mi spreman sam ici u zatvor. Samo isto tak moras znati da, ako cu ja ici u zatvor, to ce biti s razlogom. Taj nece trebat dizat tuzbu ni za silovanje ni za pedofiliju, ni ostale lazi.
Da se razumijemo to se ne odnosi samo na Rome...da ne bi bilo nejasnoca
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
samo oštar pas i 99% pokušaja krađe odustaje od pokušaja.moja kuća je zadnja u selu.ali psi u toku noći ni ptici nedaju prići
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kod nas je bilo slucajeva da su i psi nestajali:icon_eyes:
Cak mislim da i nasem gradonacelniku nedavno i ako sam dobro shvatio trazena je i otkupnina. Mozda Johabica zna vise o tome....pri tom ne mislim da je imala prste :icon_weed:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa je,gradnačelniku su tražili sto eura.
Neznam kolko su tražili za jedog psa iz moga sela kaj su ga maznuli pred koji mjesec.
Meni rekla jedna romkinja - daj mi,ak mi nedaš,budem ti ukrala.
Ukrali su mi robu sa štanda i plastičnu stolicu koje sam ostavila da muž kombijem pokupi - ma pol sata bilo u pitanju - a tri mjeseca sam im svakodnevno davala ono što je imalo neku fleku pa se nije prodavalo - mislim,ajd, šta ću bacati, može se potrošiti bez problema.
Nisu svi oni pokvareni.Većina ih je dobrih poštenih ljudi,ali je činjenica da ih u Međimurju ima jedno pet posto od cijelokupnog stanovništva,a počine devedeset pet posto svih krađa.
Ma kradu i bijeli,ima u selu njih par za koje svi znamo,a ima i onih za koje čovjek nikada nebi pomislio - pa ga uloviš na zemlji kako puni vreće.Ja sam nekada tolerirala glavicu,dvije,nije mi ni na pamet padalo zbog toga se nervirati,ali onda razmisliš i shvatiš - zašto? Ja to prodajem,od toga živim.Glava karfiola deset kuna - uzeo mi netko kilu kruha.Sada u podrumu radim,neće nitko pitati - jel treba pomoć.Ma kvragu,uvijek smo davali,dijelili susjedima,prijateljima,onima koji nemaju,ali to je ono što daš jer želiš dati, a kada ti nekto uzme bez pitanja - to čovjeka nervira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh