• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

MF123

Novi član
Tu od
28 Lip 2016
Poruka
6
Šta bi ovo moglo biti?

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da ostavim da samo prodje ili trebam nesto uciniti sa tim

Poslano sa mog BLOOM koristeći Tapatalk

Znaš onu poslovicu "crkni magarče dok trava naraste" samo pazi da magarac ne crkne prije trave bolje ti je da ga nahraniš. Ovo je bolest nema ni spomena o mehaničkom ili drugom oštećenju. Špricaj sa čim god hoćeš samo ga špricaj. Ja to radim sa Cuprablau i bude dosta dobro.


@MF niti jedna slika se ne otvara.
 

MF123

Novi član
Tu od
28 Lip 2016
Poruka
6
Mlijeko ljepi te i ono služi kao okvašivač. Mi smo to učili na predavanju o odriživoj uporabi pesticida...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisam znala.
To da lijepi vjerujem, a da li smanjuje napetost vode na listu, tako da se kapljice raziđu, ne kaplju sa lista?
 

MF123

Novi član
Tu od
28 Lip 2016
Poruka
6
Ja sam dodavao 1 dcl na 10 litara vode i dosta dobro veže sredstvo sa listom
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mlijeko lijepi ali ne razbija površinsku napetost, zato se može stavit alkohola u tu svrhu. Ja stavljam šljivu, ljudi se zgražaju, imam je puno a nitko ne pije. :biggrin:
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Vrlo zanimljivo, ja mlijeko koristim u omjeru 1:10 protiv plamenjače u plasteniku. Radna karenca dva-tri dana (šala-smrdi ko kuga). Hele jel stavljaš mlijeko+rakija kao okvašivač ili samo rakiju. Razmišljam ako ide jedno s drugim, možda rakija ubije smrad mlijeka. Koliko rakije na 10 litara vode?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hm, a da probaš s likerom od malina? on miriše.
Ih, što me jednoom smantrao........a rekli su mi da mi nebu ništ....lažovi...... možda opije i tripse pa zalutju van plastenika i odu susjedu.......
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
E to nebi funkcioniralo, susjedovi bi došli k mojima na feštu. Isto ko i puževi kad stavim mamce od pive. Dođu svi iz okolice, napiju se i umjesto da odu kući pjevajući, zalegnu u hlad i drugi dan raspali po mojim biljkama.
Ali tu je rješenje par zrnaca pužomora u svaku pliticu s pivom pa nema više orgija.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Vrlo zanimljivo, ja mlijeko koristim u omjeru 1:10 protiv plamenjače u plasteniku. Radna karenca dva-tri dana (šala-smrdi ko kuga). Hele jel stavljaš mlijeko+rakija kao okvašivač ili samo rakiju. Razmišljam ako ide jedno s drugim, možda rakija ubije smrad mlijeka. Koliko rakije na 10 litara vode?

Ja sam isto znao koristit svježe mlijeko ali sada stavljam bioaktiv ( ima neke bakterije koje djeluju protiv plamenjače). Na 10l vode puknem 2dcl biaktiva, uz to klasika Myco Sin, Equisetum, Algovital i sad već od oka rakije 1dcl/10l. Može i kupovni alkohol, osim što smanjuje površinsku napetost alkohol je i fungicid samo u većoj koncentraciji. Jako se dobro skuži kada se zaboravi stavit rakije tj. alkohola (osim mirisa), na oko se vidi razlika u magli.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Sve to zajedno smutiš i špricaš? Ja idem sa svakim sredstvom posebno, više ni neznam hodati bez šprice na leđima. Slijedeće ide sve skupa + rakija pa kaj bude.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da MycoSin (plamenjača) i Equisetum može, Algovital također može u svako špricanje, bioaktiv isto tako. Prema onoj tabeli od pro-eca od ovog što ja koristim jedino NeemAzal mora sam. Ja sam se isto našpricao ove godine, većina ljudi zadovoljna godinom a ja krepavam, svaka dva dana pada kiša. Došao jedan mejaš pred 2 tjedna do mene, " sused, kad god tu dođem ti špricaš".
 

qwerty

Novi član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
13
Može li mi neko reći zbog čega listovi ovako okolo žute, da li je zbog nekog nesostatka ili plamenjače mada sumnjam da je plamenjača u pitanju. Takođe zbog çega se ovako suše plodovi čak i na stabljikama koje su potpuno zdrave suše se plodovi i previše i imam male prinose, potpuno sam zbunjen trenutno iako imaju stalno navodnjavanje, kontantnu gnojidbu i redovno prskanje, ali opet ništa nije zadovoljavajuće..!?
Plodovi se ili osuše ili požute i otpadnu..


yUq3uON.jpg
 

sinisa990

Novi član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
16
Sto se tice ovi plodova sto se suše, nedostaje im kalcijuma. Tako je kod mene bilo i kad sam pustio kalcijum kroz sistem nestalo je. Mi dajemo kalcijum jednom sedmicno. Za ovu prvu sliku ne znam sta je, ima i kod mene takvih listova.

Sent from my SM-G361H using Tapatalk
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Tko se ov vas prisutnih kuži malo bolje u zaštitu. Recimo meni terenac kaže da imam bakterioze na krastavcu a meni to izgleda kao plamenjača,kaže da je to slično dosta po oštećenjima i da ih je lako zamjeniti. A prskao sam dva puta sa nordoksom prije cvatnje i redovito vršim zaštitu,prvo ortiva,pa antracol pa opet ortiva sad pred ovu kišu. I sad on meni kaže da opet idem antracol kad prođe padanje. Pa on je preventiva,jel nebi nilo bolje sad nakon kiše sa recimo Aliete koji je i sistemik i kurativa,nekako mi on to bezveze priča. Dajte molim vas neke orijentacije prskanja kroz sezonu ako netko zna?
 

MF123

Novi član
Tu od
28 Lip 2016
Poruka
6
Gle ako redovito vršiš zaštitu fungicidima onda nema šanse da se radi o plamenjači. Ako se radi o bakterijskoj bolesti onda bi ti terenac trebao reči da ne preostaje ništa drugo nego oprskati nekim bakrenim preparatom u cvatnji jer jedino bakreni preparati djeluju na određene bakterijske bolesti. Problem je u tome što primjena bakra u cvatnji smanjuje oplodnju pa ti to možda zbog toga ne želi reči.
Nedavno sam pričao sa osobom koja je inženjer agronomije i rekla mi je kako bakar zapravo ima karencu od 28 dana na svim kulturama, karenca npr. koja piše na Nordox-u je 14 dana što u pravilu nije točno. Pitao sam je a zašto se onda tako obmanjuje javnost rekla mi je da moraju kemijske industrije zarađivati jer bi onda upotreba bakrenih preparata bila jako malo korištena i kemijske industrije bi bile u gubitku. Isto tako mi je rekla da bakar ostaje u organizmu čovjeka te se javljaju deformacije kod djece. Ja sam ostao šokiran kad sam to sve čuo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh