• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ne navodnjavaš mrežu, već krastavce...
obično se kap na kap stavlja prva, uz nju posadiš kaj imaš, a mreža može i za 14 dana...:eek::
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
poz novi sam u sadnji kornisona pa ako moze netko ukratko da mi objasni samo.Napravio sam rede i zategao mrezu e sad me zanima od mreze jeli ide prvo sistem kap po kap da se stavlja uza samu mrezu pa sadnica ili obrnuto mreza sadnica pa navodnjavanje

Ovako to izgleda kod mene(slika od prošle godine).

P18-06-15_17.22.jpg

attachment.php
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
I kod mene ovako izgleda mreza i rede napravljene samo bez folije.mozda nisam dobro se izrazio ili vec sta ali me je zanimalo samo koliko sadnicu krastavca da udaljim od mreze koja je vec postavljena razmak od mreze do sadnice koliko ide

Poslano sa mog BLOOM koristeći Tapatalk
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
A ja mislila od ove, i već sam se krenula diviti!!!!!!!
haha, od ove godine tek u fazi kotidelona, još mjesec i kusur do berbe, samo. :icon_cool:

@alen1982
nisam te baš razumio, ti vjerovatno misliš koliko visoko mreža mora biti od tla?

Kod mene je nekih 30 cm od zemlje, taman toliko bude i krastavac kad ga počneš uplitat u mrežu.
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
Ne mislim na to mislim koliko krastavac treba da se posadi daleko od mreze

Poslano sa mog BLOOM koristeći Tapatalk
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
Ok hvala na informaciji nitko ne postavlja slike detaljno kako se radi a mene ti detlji zanimaju bas

Poslano sa mog BLOOM koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Sinisa lijepo izgledaju. Kako se rijesavas trave medju redovima? Zasto ne stavljas foliju ispod? Vidim da si iz Sl. Broda, kome predajes krastavce?
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
98e158dc450c2c02fa6c214858c60ed3.jpg




Jeli ovo starter koji sad treba da pocnem da dajem kroz sistem kap po kap

Poslano sa mog BLOOM koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Mi smo stavljali kilu tog na 1000 litara vode (jednu cisternu) te pustili kroz kap na kap.
 

sinisa990

Novi član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
16
Jeli ovo starter koji sad treba da pocnem da dajem kroz sistem kap po kap

Poslano sa mog BLOOM koristeći Tapatalk
Ja koristim taj starter. Treba ga dati 4 puta po 1.25 kg na 1000l, a u medjuvremenu pustati samu vodu kroz sistem. 5. dan trebam spricati sa Bevicur (ako sam dobro napisao), a 7. dan Actara i Ridomil! Spricanja se obavljaju predvece kad sunce pocinje zalaziti. Tako je meni receno. Kad dobijem plan za dalje javim se. Sto mi je poznato odgovoricu. Ovo mi je sad druga godina kako radim kornisone za Agronu iz Zivinica. [emoji6]

Mene interesuje ako neko zna da li smijem koristiti preparate koji su mi ostali od prosle godine. Imam Veramin power, Ridomil?

Sent from my SM-G361H using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
Ja koristim taj starter. Treba ga dati 4 puta po 1.25 kg na 1000l, a u medjuvremenu pustati samu vodu kroz sistem. 5. dan trebam spricati sa Bevicur (ako sam dobro napisao), a 7. dan Actara i Ridomil! Spricanja se obavljaju predvece kad sunce pocinje zalaziti. Tako je meni receno. Kad dobijem plan za dalje javim se. Sto mi je poznato odgovoricu. Ovo mi je sad druga godina kako radim kornisone za Agronu iz Zivinica. [emoji6]

meni je prva godina da sadim kornison i takodje sam sklopio dogovor sa agronom,kod mene je dolazio agronom i preporucio mi da sastavim ridomil gold 2 kasike toga jedan cep Blend 90 i jednu vrecicu aktre od 4 g sve izmiksati u 10 l vode iprskati takodje u vecernjim satima svaka 4 -5 dana ali ako kisa padne nebitno kad sam prskao opet posle kise nekih 3-4 h da ponovo prskam kad bude biljka suha
a starter mi je rekao da na 2000 sadnica ubacim 2 kg na 1000 l vode i pustim kroz sistem kap po kap
 

sinisa990

Novi član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
16
Izgleda da svakome razlicito govore. Meni je na 3000 sadnica rekao da tako radim, a ovo za Ridomil i Aktaru je rekao isto, ali nije spominjao taj Blend. To je valjda nekakav okvasivac, ne znam da li da i ja stavim...

Sent from my SM-G361H using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
Svaki agronom ne priča isto pa sam zbog toga i pisao ovdje a ne znam za taj okvasivac meni je tako rekao
 

sinisa990

Novi član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
16
Ja imam jos sutra dati starter pa ih onda moram pozvati da vidim sta dalje. Za sad se fino drze...

Sent from my SM-G361H using Tapatalk
 

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
Ljudi,moze li mi neko pomoci,ima te li sliku sa ispinciranim krastavcem moji su vec u haosu a ne znam kako ih ispincirati
 

Najnoviji postovi

Na vrh