• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sad, ne znam jesi li u pravu, sa krastavcima ja baš i nisam doma, no, na osnovu iznjetih simptoma - sušenje zametnutih plodova - sumnja pada na kalij.
A i kloroza obruba lista - ako je kasnije taj obrub posmeđio isto ukazuje na nedostatak kalija.
Ako nije posmeđio, onda ne znam - zapravo ne znam da li list krastavca reagira na deficit kalija smeđim obrubom kao neke druge kulture, cvijeće....ili samo žutilom.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ima li netko z okolice (šire) Zagreba kornišone na prodaju, ali one male, male kakve Johabica ne želi brati. Jo bez ljutnje, ni ja ih nisam brala kad sam radila kornišone, osim za svoju obitelj. Može na pp.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hehe....imam ja.
Ali nemam.
Kad me pitju imam li one male, male - ja velim - a-a.....prošlo vrijeme malih. Sada samo veliki mali.
Onda oni uzmu te velike male.

A gle - ja danas prodala susjedinu paradajzaricu po šest kuna, ona prodaje po pet - vreću za 25 kuna. Ja joj je prodala pred njom - prvo sam joj rekla - ti šuti i gledaj - pet kila za trideset dvije kune jer sam stavila vreću na vagu i imala je 5,25 kg.
Dobila je sedam kuna više.
Sve je u moći odluke i moći uvjeravanja. Kupca.

Očeš da tebe nagovorim da kupiš velike male?
Da ti objasnim da su baš takvi najbolji? :icon_weed:
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Nebu išlo Jo. Meni nije problem proizvesti, ali prodati - ubi me. A kao kupac sam ti još gora. Ako mi nešto paše izgledom i cijenom kupujem, nikad se ne cjenkam, ako ne, nemoj me nagovarati i uvjeravati jer najblaže kaj se dogodi je da se okrenem i odem. I nemam ja ništa protiv velikih, samo ovaj put mi trebaju kornišoni pa tražim male, male, baš pravo malene..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nebu išlo Jo. Meni nije problem proizvesti, ali prodati - ubi me. A kao kupac sam ti još gora. Ako mi nešto paše izgledom i cijenom kupujem, nikad se ne cjenkam, ako ne, nemoj me nagovarati i uvjeravati jer najblaže kaj se dogodi je da se okrenem i odem. I nemam ja ništa protiv velikih, samo ovaj put mi trebaju kornišoni pa tražim male, male, baš pravo malene..

A jel tico.....:(giggle)::(giggle)::(giggle):

Niti ja.:icon_e_wink:
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Prost je ko prosto misli.
Tražim male kornišone u široj okolici Zagreba. Ma može i jako široj okolici, ali nitko se ne javlja. Ljudi kaj nitko nema malene krastavčiće?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Malecka, šala mala. Nisam te valjda uvrijedila?
Ako jesam - evo, javna isprika.:icon_wink:

Teško je sada naći sasvim male kornišone, jer ih nema računa brati - slabe su berbe, pa se malo nabere ko se baš takvi mali beru.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Ima kod mene još, al smo daleko. :drink:

Malo ste zakasnili za kornisonima, u mome kraju mnogi su zavrsili jos prije mjesec dana s berbom.pozz


p.s.

Što se tiće sušenja zametnutih krastavaca siguran sam da je to zbog prevelike vlage(botritis) i temperaturnih šokova. Od sunca nije definitivno jer su mi krastavci pokriveni mrezom.
 
Posljednje uređivanje:

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Malecka, šala mala. Nisam te valjda uvrijedila?
Ako jesam - evo, javna isprika.:icon_wink:

Teško je sada naći sasvim male kornišone, jer ih nema računa brati - slabe su berbe, pa se malo nabere ko se baš takvi mali beru.
Ma kakva uvreda Jo, ja se uvijek volim zezati, ako nema drugog, onda na svoj račun. Kad me muž naljuti kažem mu da je kaj valjal nebi mene dopal, kad nekaj neide kažem pametniji popušta, a to nisam ja... Ali još uvijek tražim male kornišone.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
evo novih cc 960 metara postavljeno
 

Prilozi

  • DSC_0480.jpg
    DSC_0480.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 143
  • DSC_0481.jpg
    DSC_0481.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 113

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
Ekipa kakva je kod vas situacija sa ugovaranjima evo kod mene Marinada mi je dala ugovor s cijenama I-klasa 6,20kn/kg,II-klasa 3,10kn/kg i III-klasa 0,40kn/kg i rok plačanja 30 dana,a prošle godine mi je sve bilo isplačeno do 25.09.2017.,tako da vjerujem da će ove godine biti isto dobro.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Jel to cijena za prvu klasu ili extra 6,20 kn?Koliko je bila prva klasa prošle godine?

I jel zna netko cijene od Podravke za ovu godinu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
1. klasa od 3 do 5 cm
2. klasa od 5 do 7 cm
3. klasa od 7 do...?

čini mi se tak, tj. ostalo negdje u kutu između ušiju i obrva...
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Nije li Podravka nudila 6,80?
Ili sam krivi čula?
Prošle godine prva klasa plaćena 5 kn , druga 2,80 i treca 0,6 za Podravku,
Ove godine navodno otišla gore pa nek napiše netko koja je cijena i s kim radi?

samko
prva klasa je od 3-6 cm druga 6-9
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Znam za prošlu godinu, zato sam bila iznenađena spomenutom cijenom i pitala se jesam li dobro čula.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
johabica

Podravka nije povečala cijene krastavaca, i dalje 5 kn za prvu klasu preko posrednika, a Marinada Slatina 6,20 kn za prvu klasu,a druga klasa 30 lipa razlike, stvarno neznam tko če im dati krastavce kad je tako velika razlika u cijeni, koliko čujem Podravka ostaje bez puno kooperanata, mada ni cijena neće pomoći jer ljudi odustaju od ove kulture.pozzz
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
pa bili su iz Podravke u Karlovcu kod nas, i mislim da nisu dogovorili niti jednog grama krastavaca...možda nešto graha...
teško će im to netko delat kad su salatari 2-3 kune na veliko...ubereš dva i imaš kilu, a od ovih malih popizdiš dok nabereš...
 

Najnoviji postovi

Na vrh