• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krastavac salatar

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
I neki biostimulator ubaci u navedenu kombinaciju i to je to (Profer i Megagreen slobodno preskoči). :mrgreen:

bobo, profert onda nije nešto, znam da su ga jedno vrijeme na veliko nudili i reklamirali nikada radio s njim ali ljudi koji su ga koristili nisu baš bili oduševljeni
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
bobo, profert onda nije nešto, znam da su ga jedno vrijeme na veliko nudili i reklamirali nikada radio s njim ali ljudi koji su ga koristili nisu baš bili oduševljeni
Profert Mara + Bor ima slijedeći sastav:
NPK 7,8-5,9-3,4 + micro (od čega: 0,01% Bor).
Preporuka primjene: 2% ili 8 lit./ha u 400 lit. vode

Ako 1 lit. sadrži 0,01% Bora a na 1 ha ide 8 lit. onda je to dodano 0,08% Bora :scratch. Ili u gramima; 0,8 grama/ha čistog bora. Hej? :butthead:
Pa onda na 1 m2 dolazi 10.000-ti dio od 0,8 grama.
Nemam pojma niti kako se to piše.
:roll:
 
K

Krigla

Guest
polyfeed 16-8-32 ide iskljucivo preko navodnjavanja ili ga mogu koristiti i folijarno?

Nasao sam da za neke kulture pise da ide folijarno, ali ne znam el bi to mogao i sa salatarima?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
polyfeed 16-8-32 ide iskljucivo preko navodnjavanja ili ga mogu koristiti i folijarno?

Nasao sam da za neke kulture pise da ide folijarno, ali ne znam el bi to mogao i sa salatarima?

16-8-32 je predviđen za fertigaciju a 16-8-34 za folijarnu upotrebu ja kad sam se raspitivao meni su rekli da 16-8-32 može folijarno samo što treba dodati okvašivač to je bilo za papriku a krastavac ima drugačiji list i nebi trebao okvašivač samo nesmije biti više od 250 gr na 100 litara.
 
K

Krigla

Guest
samo da se nadovezem sa par slika:






ne izgleda to lose, moram prihraniti a ima tu i tamo listova koji su svijetlo zelenkasti, ali mislim da bi to sa prihranom rijesio.

i da.. nisam mogao naci Multi K 13-0-46, kaze nemaju niti slicne formulacije uopce. Mislim da cu ostati samo na polyfeed, kalcinit, poly amin. Jedino me muci dali polyfeed mogu preko lista i u kojoj koncentraciji ?:/
 
K

Krigla

Guest
16-8-32 je predviđen za fertigaciju a 16-8-34 za folijarnu upotrebu ja kad sam se raspitivao meni su rekli da 16-8-32 može folijarno samo što treba dodati okvašivač to je bilo za papriku a krastavac ima drugačiji list i nebi trebao okvašivač samo nesmije biti više od 250 gr na 100 litara.

dok ja sastavim post ti vec odgovorio :D.
Dobro onda, bubnuti cu po 50 grama na 20 litara i deri.

a list ce nadam se dobiti malo tamniju zelenkastu boju nakon prihrane. Osim ako to nije nesto drugo?:p
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
dok ja sastavim post ti vec odgovorio :D.
Dobro onda, bubnuti cu po 50 grama na 20 litara i deri.

a list ce nadam se dobiti malo tamniju zelenkastu boju nakon prihrane. Osim ako to nije nesto drugo?:p

Umjesto 13-0-46 uzmi 15-5-30 i bit će sve dobro.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
dok ja sastavim post ti vec odgovorio :D.
Dobro onda, bubnuti cu po 50 grama na 20 litara i deri.

a list ce nadam se dobiti malo tamniju zelenkastu boju nakon prihrane. Osim ako to nije nesto drugo?:p
Malo mi je to previsoka koncentracija za folijarnu primjenu u plasteniku (250 grama/100 lit ili 2,5 grama/1 lit.) :idea:.
Za folijarnu primjenu u zaštićenim prostorima (govorim za vodotopiva gnojiva) ne bi trebalo ići preko 1,0-1,5 grama/litri vode.
Koncentracije do 2,5 grama/litri mogu, ali kroz sustav kapanja (tlo).
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Malo mi je to previsoka koncentracija za folijarnu primjenu u plasteniku (250 grama/100 lit ili 2,5 grama/1 lit.) :idea:.
Za folijarnu primjenu u zaštićenim prostorima (govorim za vodotopiva gnojiva) ne bi trebalo ići preko 1,0-1,5 grama/litri vode.
Koncentracije do 2,5 grama/litri mogu, ali kroz sustav kapanja (tlo).

Taqko su meni rekli u zelenom hitu.
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Taqko su meni rekli u zelenom hitu.

Pozdrav! Već nekoliko godina prskam u voćnjaku s 16-8-34 3kg /h s time da po hektaru trošim 300l vode. i sve 5:supz:
 
K

Krigla

Guest
Krigla koji ti je ovo krastavac na zadnjij slici.

salatar, sutra ti javim koja vrsta tocno

sto se tice spricanja, uzeo sam 30 grama na nekih 15 litara vode, znaci cca 2g/L. List je pozelenio i sve je ok sad, plodovi rastu sad treba samo protiv bolesti spricati i prihranu tjedno lupati.

el ima netko preporuku kako iskombinirati prihranu polyfeed i polyamin i kalcinit? Mislim el mu nece biti nista ako sve troje primjenim u jednom tjednu? Nekak mi je to previse, ili mi se samo cini?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
salatar, sutra ti javim koja vrsta tocno

sto se tice spricanja, uzeo sam 30 grama na nekih 15 litara vode, znaci cca 2g/L. List je pozelenio i sve je ok sad, plodovi rastu sad treba samo protiv bolesti spricati i prihranu tjedno lupati.

el ima netko preporuku kako iskombinirati prihranu polyfeed i polyamin i kalcinit? Mislim el mu nece biti nista ako sve troje primjenim u jednom tjednu? Nekak mi je to previse, ili mi se samo cini?

@Krigla zavisi šta hoćeš da dobiješ ja sam ovih dana išao sa prihranom tri dana za redom krastavci su pocrnili ali zato ide berba onako kako ja hoću.
Inače prihranu krastavaca radim svaki drugi dan a između zaštitu zato što je bitno sada na početku dobiti što više posle netreba ni krastavac kad cjena padne a ponuda bude ogromna.
 
K

Krigla

Guest
@Krigla zavisi šta hoćeš da dobiješ ja sam ovih dana išao sa prihranom tri dana za redom krastavci su pocrnili ali zato ide berba onako kako ja hoću.
Inače prihranu krastavaca radim svaki drugi dan a između zaštitu zato što je bitno sada na početku dobiti što više posle netreba ni krastavac kad cjena padne a ponuda bude ogromna.



slazem se, treba dobiti sto vise sada dok je cijena dobra. Znaci ti u biti svaki dan spricas? Jedan dan prihrana, drugi dan zastita(fungicid, insekticid)?


i da sorta je raider F1
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
slazem se, treba dobiti sto vise sada dok je cijena dobra. Znaci ti u biti svaki dan spricas? Jedan dan prihrana, drugi dan zastita(fungicid, insekticid)?


i da sorta je raider F1

Ja špricam traktorom imam 4500 kućica po dvije sadnice krastavaca i šprica mi je stalno zakvačena za traktor radi se o kornišonima za Zagreb kao salatnim krastavcima. Svaki dam sa nečim juče sam špricao sa ureom sreda sa gnojivom utorak poly amin i danas je trebala zaštita ali pada kiša i ništa od toga. Insekticid stavljam po potrebi ne previše skoro da ga potpuno izbjegavam dok dođu beštije i krastavac je završio.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Molim pomoć.Posadila sam krastavce salatare,500 biljaka.Obzirom da su to prvi krastavci u našem plasteniku,može li mi netko reći šta da radim sa zapercima.Skidaju li se svi redom ili se što ostavlja i kako.Prva tri-četiri sam već skinula prilikom vezanja.Moram li i ostale?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Molim pomoć.Posadila sam krastavce salatare,500 biljaka.Obzirom da su to prvi krastavci u našem plasteniku,može li mi netko reći šta da radim sa zapercima.Skidaju li se svi redom ili se što ostavlja i kako.Prva tri-četiri sam već skinula prilikom vezanja.Moram li i ostale?

Ja ti do pola metra visine pokidam sve zaperke a poslije na zapercima ostavljan dva ploda i tri lista ostalo odrežem
pozdrav!
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja ti do pola metra visine pokidam sve zaperke a poslije na zapercima ostavljan dva ploda i tri cvijeta ostalo odrežem
pozdrav!

Zahvaljujem na informaciji Asestic. Tako sam nekako i ja mislila raditi,ali nisam bila sigurna.Donje zaperke sam pokidala da mi se ne napravi pri tlu šuma,a dalje se bez savjeta nisam usudila da ne napravim štetu.Ima li još koji način uzgoja rado bih ga čula.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Zahvaljujem na informaciji Asestic. Tako sam nekako i ja mislila raditi,ali nisam bila sigurna.Donje zaperke sam pokidala da mi se ne napravi pri tlu šuma,a dalje se bez savjeta nisam usudila da ne napravim štetu.Ima li još koji način uzgoja rado bih ga čula.

ima, moj način je da posadiš na svaki metar jedan krastavac, staviš mu mrežu od dva metra i... BEREŠ!
:mrgreen:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ima, moj način je da posadiš na svaki metar jedan krastavac, staviš mu mrežu od dva metra i... BEREŠ!
:mrgreen:



Dali je ikom poznat salatar SOLATIO F1 od De Ruiter seeds.
 

Najnoviji postovi

Na vrh