• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krastavac salatar

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
i padne potražnja jer x ljudi ima svoje vrtljace i jedu svoj proizvod...
tak je to u krizi, ove godine su flanci naprosto planuli, pa je za očekivati zastoj prodaje od polovice 7 mjeseca na dalje...

E pa tu smo si sami krivi ne može i ovce i novce ako prodajemo rasadu što nam je prva živa kuna u godini ne možemo očekivati prodaju gotovih proizvoda eto juče i romi na tržnici kupuju rasadu još pitaju jel se to sadi u bašču .
Pozdrav!
 
I

ihorzic

Guest
Evo bio neki dan u Vukovaru na sajmu i gledam obični flanci ( ne pikirani ) po 2,50 kn / kom
što je za razliku kod mene oko Siska po 1,oo kn / kom stvarno skupo.
Sad si mislim kako ovi istočno fino zarađuju na rasadu.
 
I

ihorzic

Guest
Da ovo je točno za cijene kako padaju kad krenu na otvorenom ali je istina da ovi koji imaju pokriveno - griju itd što im povećava ulaganje, tak da ,..
Sve je to relativno !!!!!!!!!!!!!
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Evo bio neki dan u Vukovaru na sajmu i gledam obični flanci ( ne pikirani ) po 2,50 kn / kom
što je za razliku kod mene oko Siska po 1,oo kn / kom stvarno skupo.
Sad si mislim kako ovi istočno fino zarađuju na rasadu.

Dajte nemojte opet o toj skupoći u Vukovaru doće bi da poludim . Tu nije ništa skuplje samo je jeftinije , a to šta si ti naišo na preprodavača to je sasvim druga priča . Ja rasad pikirani u 24 rupe lubenice Lady F1 prodajem po 2 ili 2,5 isto tako i s krastvcem i paprika pikirana u 40 ili 60 od zki boni npr. sve prodajem po 1,5 kn ...

A kad vim taj čupanac i kad neko traži i kunu po njemu jaooo :evil: , ja juče poklonio punu gajbicu zki-eve paprike za mljevenje ;)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo i danas je cijena nastavila da raste, dogurala je do 6,5 e/ 10kg, ali je to još uvijek niska cijena.

Nema više rasta cijena, a niti neke potražnje, ipak je nizak datum da se cijena sroza na 5kn a potražnja nikakva. Ja stvarno neznam gdje ti trgovci nabavljaju krastavac po tim smješno niskim cijenama za ovo doba godine. U Konzumu smeće po 5,99 u Plodinama 7-8kn kao i u Mercatoru, Kaufland 6,99. Sve deklaracije glase sa zemlja porijekla HR, ma tko to proizvodi i prodaje za sitniš ili dugmete?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Kod mene je još uvijek cijena 0,5-0,6 e/ kg, ja sam juče prodao po 0,6e/kg.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Nema više rasta cijena, a niti neke potražnje, ipak je nizak datum da se cijena sroza na 5kn a potražnja nikakva. Ja stvarno neznam gdje ti trgovci nabavljaju krastavac po tim smješno niskim cijenama za ovo doba godine. U Konzumu smeće po 5,99 u Plodinama 7-8kn kao i u Mercatoru, Kaufland 6,99. Sve deklaracije glase sa zemlja porijekla HR, ma tko to proizvodi i prodaje za sitniš ili dugmete?

To i mene zanima ali nikako da shvatim ali mislim da je to ovo ako želiš da kupim od tebe nekoliko tona kupusa dat ćeš mi krastavce po nižoj cijeni da imam za akciju.
Pozdrav!
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Nema više rasta cijena, a niti neke potražnje, ipak je nizak datum da se cijena sroza na 5kn a potražnja nikakva. Ja stvarno neznam gdje ti trgovci nabavljaju krastavac po tim smješno niskim cijenama za ovo doba godine. U Konzumu smeće po 5,99 u Plodinama 7-8kn kao i u Mercatoru, Kaufland 6,99. Sve deklaracije glase sa zemlja porijekla HR, ma tko to proizvodi i prodaje za sitniš ili dugmete?

Bila je negdje prije emisija na tv-u ,trgovine na nekim proizvodima da privuku ljude snize cijenu ispod nabavne ali da privuku ljude ,gleda se konačna cifra taj mjesec ili tjedan ,dakle izgubiće na krastavcu ali će to nadoknaditi na bananama i jabukama i to je to,ja znam tipa koji u ljeto s konzumom radi lubenicu ,on ju taj dan prodao po 1,30 a ona taj dan na akciji po 0,99kn
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
to se zove "damping" i to rade veliki centri da se oslobode konkurencije (čitaj malih proizvođača koji izravno prodaju svoj proizvod krajnjem kupcu).
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Bila je negdje prije emisija na tv-u ,trgovine na nekim proizvodima da privuku ljude snize cijenu ispod nabavne ali da privuku ljude ,gleda se konačna cifra taj mjesec ili tjedan ,dakle izgubiće na krastavcu ali će to nadoknaditi na bananama i jabukama i to je to,ja znam tipa koji u ljeto s konzumom radi lubenicu ,on ju taj dan prodao po 1,30 a ona taj dan na akciji po 0,99kn
Čovjek je lijepo objasnio, da bi riječ dopisao
to se zove "damping" i to rade veliki centri da se oslobode konkurencije (čitaj malih proizvođača koji izravno prodaju svoj proizvod krajnjem kupcu).
To ti je više konkurencija i nadmudrivanje između velikih centara nego relacija veliki centar-tržnica. Onaj koji hoće kvalitetu zna gdje se kupuje ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma da... sto puta sam se susreo s izjavom tipa zakaj je kod mene krastavac 10 a u nekom tam centru (da ih ne imenujem i samim time reklamiram) je "isti" taj krastavac 5...

i s kim se nadmeće onaj trgovački centar u karlovcu kaj je odma zid do zida s tržnicom?
:mrgreen:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Jel ima neko možda Darinu F1 od Seminisa izgleda da sam spušio žešće . Plodovi su kratki i tanki , prihrane šopam a oni ništa i nijedan ne izgleda ko salatar :toimonster:
 
K

Krigla

Guest
dali netko ima preporuku za prihranu? Trebao bih ih malo isforsirati(plodovi su oko 10 cm veliki).

Nisam nikada salatare uzgajao tako da ne znam sa cime da prihranjujem. Profert mara, mega grin?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dali netko ima preporuku za prihranu? Trebao bih ih malo isforsirati(plodovi su oko 10 cm veliki).

Nisam nikada salatare uzgajao tako da ne znam sa cime da prihranjujem. Profert mara, mega grin?

vodotopivo 16-8-32 polyfeed ili neko drugo slične formulacije,1gram po biljci na jednu litru vode jednom tjedno. i još kad bi malo kalcinita dodao ili tropicote kalcija bilo bi profi.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
vodotopivo 16-8-32 polyfeed ili neko drugo slične formulacije,1gram po biljci na jednu litru vode jednom tjedno. i još kad bi malo kalcinita dodao ili tropicote kalcija bilo bi profi.
I neki biostimulator ubaci u navedenu kombinaciju i to je to (Profer i Megagreen slobodno preskoči). :mrgreen:
 
K

Krigla

Guest
hvala bobo i dane na odg :)

koji biostimulator da onda koristim bobo?:p

i dali se zaštita vrši isto kao i kod kornišona? Planiram poslijepodne sa AVI-em pošpricati jer mi se pojavljuje plamenjača lagano.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
hvala bobo i dane na odg :)

koji biostimulator da onda koristim bobo?:p

i dali se zaštita vrši isto kao i kod kornišona? Planiram poslijepodne sa AVI-em pošpricati jer mi se pojavljuje plamenjača lagano.



Evo ti prihrana važi za salatare kao i kornišone.



Uploaded with ImageShack.us
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
hvala bobo i dane na odg :)

koji biostimulator da onda koristim bobo?:p

Najjeftiniji koji nađeš; nazovi/obiđi nekoliko dućana i vidi što imaju. Pa ako ima nedoumica javi, pa ćemo nešto riješiti.
Ne vidim koja si lokacija; pa ako ti je Bosna blizu, možeš i tamo naći dobru ponudu.
 
K

Krigla

Guest
Najjeftiniji koji nađeš; nazovi/obiđi nekoliko dućana i vidi što imaju. Pa ako ima nedoumica javi, pa ćemo nešto riješiti.
Ne vidim koja si lokacija; pa ako ti je Bosna blizu, možeš i tamo naći dobru ponudu.

evo imam ponuđeno Drin i Poly-amin. Poly amin je jeftiniji a vidim kod siki-a na slici da je preporučen polyamin tak da cu njega uzeti.

bio sam u poljoprivrednoj ljekarni i forsiraju mi profert maru, mega green, ilsamin calcio, plantela kalcij..... to je vjerojatno zbog proizvođača, ali necu ih uzeti. Nasao sam u drugoj 16-8-32 poly feed.

znaci imam rijesen biostimulator(poly amin), poly feed i jedino za kalcinit ne znam sta da uzmem. Ilsamin calcio mozda?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...kalcinit ne znam sta da uzmem. Ilsamin calcio mozda?
Ako ima još kuna u novčaniku, uzmi Ilsamin calcio, dobro će poslužiti u ovoj fazi rasta plodova (isto sadrži amino-kiseline, pa onda možeš uzeti koju bocu manje Polyamina).
:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh