• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KREDITI NA OPG

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta
T

trecedoba

Guest
Imam poljoprivredno imanje u najmu na 5 godina, a u ugovoru o najmu smo naveli da ču i otkupiti imanje.Zanima me da li netko zna preko koga bi to najbrže moglo ići, odnosno preko koje banke, i što sve traže.Svota koja mi treba nije velika, oko 70.000 €.Ostatak imam.
Hvala na odgovorima!
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ja radim sve sa Hypo Bankom, i kredite, i pozajmice sam riješavao u tjedan-dva, odem tamo na dogovor, skupim papire, donesem, malo pričekam kreditni odbor da se sastane i to je to. ali ja sam tamo klijent več godinama, pa poznaju i mene i moje poslovanje.
 
T

trecedoba

Guest
Zahvaljujem na odgovoru.Samo me zanima što sve traže od papira, i koliko se čeka na realizaciju.Da li se mora biti u sustavu PDV-a?
Pozdrav!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Znači 70 tisuća eura i još ostatak, koji nije bitan imaš?

Nemoj uzeti za zlo, ali ja to nebih utrošio u farmu.
 
T

trecedoba

Guest
A u što da onda uložim pametno.Volim taj posao, i mislim se baviti i iznajmljivanjem soba u seoskom domačinstvu, jer sam na idealnom položaju.
 
T

trecedoba

Guest
Hvala na odgovoru.Malo sam proućavao što sve treba, i mislim da je dosta komplicirano.Ali kod nas ne može biti drugačije, osim ako nisi na nekom položaju.Onda problema nema.Razgovarao sam sa nekom ljudima koji su tražili kredit preko HABOR-a, i što su mi sve napričali da te zaboli glava.Naravno nikada ga nisu niti dobili, a potrošili su silnu lovu na papirologiju.Moram tražiti neki laganiji i sigurniji put.
Pozdrav!
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ja sam dizao kredit preko HBOR-a, i nisam imao nikakvih problema, napravio poslovni plan, otišao u banku i oni poslali sve u HBOR, nemožeš ić direktno u HBOR, ali preko neke banke još nisam čuo da ga je HBOR odbio. to mi je bio prvi kredit koji sam dizao, traktor mi je bio garancija, i otac jamac.
 
T

trecedoba

Guest
Baš Ti hvala na odgovoru.Malo si me ipak utješio.Probati ču pa što bude.Ako možeš molim Te raci mi kakav mora to biti poslovni plan i koje sve dokumente treba prikupiti.Koliko dugo si čekao na realizaciju?.
L.P.
 
D

Danci

Guest
trecedoba kaže:
Imam poljoprivredno imanje u najmu na 5 godina, a u ugovoru o najmu smo naveli da ču i otkupiti imanje.Zanima me da li netko zna preko koga bi to najbrže moglo ići, odnosno preko koje banke, i što sve traže.Svota koja mi treba nije velika, oko 70.000 €.Ostatak imam.
Hvala na odgovorima!

Evo malo informacija!

Za trazenje kredita moras imati investicisku studiju jer je kakti vise od 200.000 kuna.
Ja sam isao preko moje banke u Zapresicu (Zagrebacka banka) i mogu reci sve naj losije o njima!!!
Uglavnom traze da imas zatvoreni financiski krug sto je cisto normalno, i kaj je najvaznije, a to je da
si kreditno sposoban ili da imas jamca. Ukratko receno imas jamca i dobis pare!!
Investicisku studiju sam radio u PPC i kostala me je 7.000kuna. Znam da je puno ali vjeruj mi da u banci nisu imali pojma kada su ju dobili nego sam ja morao objasnjavati te proracunske tabele koje su namjenjene za HBOR.
Ako ides putem poslovnih banaka za HBOR onda popunis jos neke obrazce koje imas na stranicama HBOR-a i to je to!!
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
evo i ja danas bio u hypo banci za halu hipoteka 1:2 i sudužnik, za hbor ideš preko savjetodavne pa ti županija mora odobriti projekt onda tek ide u hbor na razmatranje
 
T

trecedoba

Guest
Hvala vam svima na odgovorima.Imam dojam da neće ići baš sve lako, ali vrijedi pokušati.Nude mi neke kredite preko INO-banaka, ali me strah se u to upuštati, jer ne znam kako to funkcionira.Ako netko ima iskustva, neka javi.

Pozdrav svima!
 
I

Ivan2009

Guest
Pozdrav
Da li član OPG-a može zatražiti kredit preko HBOR-a ili mora biti nositelj OPG-a?

Hvala
 

miroslaw

Član
Tu od
20 Sij 2008
Poruka
42
Ivan2009 kaže:
Pozdrav
Da li član OPG-a može zatražiti kredit preko HBOR-a ili mora biti nositelj OPG-a?

Hvala
Mora biti nositelj OPGa.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
daniel2356 kaže:
ja radim sve sa Hypo Bankom, i kredite, i pozajmice sam riješavao u tjedan-dva, odem tamo na dogovor, skupim papire, donesem, malo pričekam kreditni odbor da se sastane i to je to. ali ja sam tamo klijent več godinama, pa poznaju i mene i moje poslovanje.



Jel mozes malo pojasniti te pozajmnice,kako to ide ,procedura i slicno.
Koji iznosi su u pitanju i to.

Ja isto radim sa hypo,ali nekoristim nikakve "pogodnosti",iako to bas i nisu pogodnosti ali cuj ako nekad nest zatreba ako se moze nabrzinu dobiti nije lose.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
odeš, kažeš ima za šta ti trebaju novci i na koliko dugo, daš neke instrumente osiguranja, dogovoriš kamatu, neznam kako bi ti drugačije odgovorio. tak ja radim. treba ti porezna prijava, popis dugotrajne imovine, knjiga primitaka i izdataka, papir o dugu u poreznoj itd...
 
T

tomonh

Guest
Al su kamateta boli glava,a mislim da više nema tak lako kredita preko HBOR-a,mi smo ga čekali malo više od godinu dana,s tim da je duplo osigeranje od iznosa...
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
možda je neko već otvorio raspravu o tome negdje drugdje ali to nisam pronašao
....zanima me vaše mišljenje o ovim kreditima sa kojima naše ministarstvo "pokušava" spasiti mljekare
.....mislim na kredite za kupnju stenih junica ili svojih vlastitih
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Ono što je uništavano dugi niz godina, ne spašava se preko noći, a posebno ne novim kreditiranjem već prezaduženih stočara.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ima u novom broju Mljekarskog lista propaganda o tim kreditima i popis banaka koje nas jedva čekaju da nam opet uzmu mjeru. Uglavnom moraš biti kreditno sposoban, što procjenjuje poslovna banka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh