• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bbrane kaže:
Znam da nisu ispale kako sam planirao masa nije bila osušena dovoljno suncem sam prevrtao i ostalo je
dosta neprosušene mase pa su neke bale ispale mekane.
Nisam još kupio pauk za rasturanje otkosa ,malo je više vlažnije valda se neće pokvarit ,javili su kišu pa sam požurio dva dana je bilo na njivi.
Nosio sam jednu po jednu .


veliš prvi put to imaš
za prvi put je ok, buš se ti ispraksirao pa bude puno bolje, sad je tak kak je

inače ljulj je bio jako dobar :D svaka čast :D ide to tebi po malo

neče se pokvarit, dobro su omotane
inače ova balirka new holand ima ju jedan kod nas u selu i isto ne može radit sjenažu, za suho je fenomenalna al za sjenažu nije, tako da možda i kod tebe je tako , imaš tehniku al stroj nije za to, a ko zna drugi put češ ti več nešta skužit pa če bit bolje bale :D


tx75
do masseya je i do zelene boje, i ja volim kad su mi slike lijepe :D a vidiš da je na svim slikama traktor ljepe boje, tj sve su slike podosta lijepe i zelene, ovisno o čem se radi
to je bio fakat jeftin fotić al ima funkcija da boli glava kolko toga piše u uputama
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Da budem iskren sada me pomalo ova kiša već i živcira. Sad bih trebao pokositi i ja, a svaki dan sere. Niti pada, niti ne pada, tek toliko da se ne može raditi. Gledam sad, sve do nedjelje bi moglo pomalo sračkati, a onda opet u utorak ili srijedu, pa ti onda kosi :evil:

Imam i ja canon, čekaj da vidim koji model. Powershoot SX110 IS. Također puno funkcija, ali radi takve slike da ih ne mogu uploadati, jer su 7 MB uglavnom velike, a meni se ne da mrdati sad tu veličine. Zato za forum slikam mobitelom ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Dobar ljulj, al bale su....

E da i ja velim, imam i ja Canon :D :D 8) Powershoot A 530, 5 mpx, super fotić, rijetko kad ga nosim u polje, večinom sve slikam sa Nokiom N95 8GB :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

malo današnje košnje, photo made by moja stara ;)
linos



boxer





to su manji komadi al trava je monumentalna :D

sutra slijedi daljnja košnja
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

dosta je bilo igranja na polju, a sad malo ozbiljnija polja sa malo žeščim ljuljem :D ala bogec ;)

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

:shock: :shock: :shock: vidim da budeš imal extra višak bala 8) 8) :blackeye :blackeye :D
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: krmno bilje i travnjaštvo

fakat puno zelene mase, samo da te vrijeme posluži, da nije ko kod mene da svaki dan kiša bar malo ne sračka, i bit če to top fit krma :!: ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA kaže:
:shock: :shock: :shock: vidim da budeš imal extra višak bala 8) 8) :blackeye :blackeye :D

odavno ja več stvaram višak :!:

još nisam pohranio prvi otkos ljulja košen u 2008. :shock:

nisam još ni pola pokosio, u prvom otkosu ču imat više nego cjele prošle godine, ko zna kakva če bit godina valja se osigurat :!: ;)

gmiža kod nas je sahara
nemam pojma kolko mi je danas susjed pokosio mojega jer ja sam bio na pripremi za kukuruze, a on se uhvatio kose i udri cjeli dan po polju (to je moja stara slikala)
sutra kad krenem prekretat nebudem gotov cjeli dan kad me frapira kolko je toga pokošeno :shock: još je on i svojeg kosio i od kuma, ijuuuuuuuuuuuu :shock: , a ja sam bio na drugom kraju sela

mora bit top krma, znaš valjda :D vidiš otkose da su malo žešči :D 8)

e da danas sam završio sa sirkom iz silosa, nakon točno 7 mjeseci , otvoren je 2.10. a danas je otvoren prvi silos kukuruzne silaže 8)
al ima još sirka u balama, to papaju male slatkice 8)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

@bogec Tebe treba tužiti za primjer drugima, jer dok ovo netko iz vrha vidi, mislit će da je poljoprivrednicima bajno. Teče med i mlijeko.... 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec, ti za 2010. uopće nemoraš sijati trave :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: prebaci se na nešto drugo godinu dana i zaradi neku paru :lol: :lol: :lol: :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Bogec, opak ljulj :D :mrgreen:
Slikaj kad baliraš, i javi koliki je prinos.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Danas je djed kosio jedan ljulj, jako loš ljulj, predpostavljam da je loše sjeme, jer kombajnirali su ga dosta zelenog :scratch :scratch , kad sam sijao nikak nije išlo, ma katastrofa ;) ;) :!:





A ovo je ljulj od jednog kolege, odličan u odnosu na ovaj djedov :D :!:


 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

cabage kaže:
@bogec Tebe treba tužiti za primjer drugima, jer dok ovo netko iz vrha vidi, mislit će da je poljoprivrednicima bajno. Teče med i mlijeko.... 8)


hi hi 8) ;)


mario jedva sam to danas prekrenuo taj ljulj, to su hrpetine iza mene bile, kad sam završio ko da uopče nisam prekreto :scratch

a kaj se tiče viška i preusmjeravanja, imam ja tu neke varijante u igri, al sad valja prvo pripremit ovu krmu, pa krenut na košnju boxera, uglavnom nikad mi nije dosadno, ima da kravama zubi utrnu dok ovo sve prožvaču 8)

šanana zakaj se skrivaš u granju kad slikaš, el da ti netko ne dade nekog posla :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: krmno bilje i travnjaštvo

a gle koga sam ja denes usliknol :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Tu je bilo ubitačno za ferkića. 3. reduktor i maži, vidi se po dimu iz auspuha. Ovo dolje je na drugoj njivi, bilo je malo slabije.
slika077.jpg
slika078.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Evo i moj prinos..
Pokosili smo sve kaj smo mislili,sad okrečemo pa ballirnje:
i478280_Fotografija063.jpg

i478293_Fotografija064.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Danas kosio talijanski ljulj linos
yEA9CNaFCElgHONN.v.jpg

VxbsB7Uv7GWJjlGT.v.jpg

ycE8chn1oMxiwZoB.v.jpg

emFNxsk5DKETINo6.v.jpg

4JCowoZSqhyz_sBM.v.jpg

rMUBITeCn1w5OZlw.v.jpg

9vIWdHZg4_OwkrTE.v.jpg

7fghpOr6HtCPk674.v.jpg

BBsOfWGw_FbRrit5.v.jpg

d5gIHQ9lcn7nb1MU.v.jpg

5OFPliEl_RtNsFPH.v.jpg

mp8fLUpramO503w9.v.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Odličan je mario, bude bala ko blata :!: ;) :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

mario: ljulj ala bogec,svaka čast!

marko:morat ćeš na popravni iz ljuljeva... :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Hvala dečki :D :D
Nadam se da bude bala :scratch :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh