• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Ovako na oko ne izgleda, ali visok je 30 cm.
slika040v.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

cabage
fono fino , još on mora rasti :D

evo danas je bilo malo baliranja uslužnog kod susjeda, nija bilo puno bala, još je trebalo pričakat malo, al sve u svemu ok :D







 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: krmno bilje i travnjaštvo

I po koliko radiš balu, baliranje i omatanje, ak nije tajna :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Fino, fino, vidim da se počelo nekaj radit :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

gmiža kaže:
I po koliko radiš balu, baliranje i omatanje, ak nije tajna :!:

baliranje sa omatanjem 120kn, samo baliranje 50kn, omatanje sa tvojom folijom 25kn,al cjena nije fixna, može i kompenzacije i svakaj, npr za težake
al ja ne stignem baš puno ič balirat jer imam svojeg puno, al ak se nekaj ulovi dobro dođe lova

najčišče mi je ič balirat kad netko kupi sam foliju, jer je ona skupa, a gorivo i mreža nije neki trošak, onda cjena varira pa i malo pustim cjenu

je šanana krenulo je :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Znači, da ja kupim foliju, došo bi mi grašak balirat, recimo za težake :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?: :blackeye :blackeye
 
B

Bobo

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Bogec, ja sam sve do sad mislio da je tvoj omatac noseni, a ne vuceni :oops:

Cuj, ja os usluznog posla zivim mal te ne... Nikad ne odbijam usluzan rad, makar bila i kompenzacija za nesto, jer nikad ne znas...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA kaže:
Znači, da ja kupim foliju, došo bi mi grašak balirat, recimo za težake :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?: :blackeye :blackeye

jep ;) i malo dovuci polje bliže, na pol puta da se nađemo ;)

sve ti ovisi od slučaja do slučaja, pazi nitko nema lovu odmah da plati a ja onda bi trebao uložit ivragu para za foliju, ovako svatko nek to kupi, pa ak več i čekam lovu bar nisam imao u startu velike troškove, jer ima svakakvih platiša tj neplatiša, al to je tako kako je, trava se mora pobalirat jer se mora maknit onda kad treba a ne kad sjednu neke pare

bobo slabo mi pratiš temu :blackeye ;) :mrgreen: je vučeni je :D
da, ko što veliš, nikad ne znaš kad če ti šta zatrebat, rijetki su oni koji plačaju odmah, al dobro je kad god da dođe para, ak neš radit neš ni zaradit
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Par slika od kasno večerašnjeg prvog otkosa repice, roba je prava, a mase ima :shock: :shock: :shock: :mrgreen:
Slikakos00013.jpg

Slikakos00015.jpg

Slikakos0008.jpg

Slikakos0009.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

mario kaže:
KOliko je bilo bala na hektar?

mogu ti reč da je jako malo bala bilo, 23 na 4 rali, i jučer sam bio balirat kod jednog frajera, on je imao 43 bale na 6 rali, to je jako sve malo, nije trava još za kosit, al ljudi srljaju, meni je tak svjedno, ja svoj dio napravim

na dobrom talijanu na ral se može fino dobit preko 15 bala super kvalitetne sjenaže, al to ja ljudima ne mogu dokazat, pa nek radi svatko ko kak hoče, jer ovako pokošeno biljka nije dala maximum, ni mase ni kvalitete, trava ima največu kvalitetu i masu pred klasanje, a kad počme klasat onda kvaliteta pada , zato treba uzet biljku u ruke i rasčijat ju i pogledat koliko još listova ima u sebi koji trebaju izači i gdje se nalazi klas :!:

tek pred kraj mjeseca če bit ljulj u super fazi, malo ga sad zeza podosta visoka temperatura i to što nema kiše, al ova godina malo miriši na sušu, ječam je več dobio po piksi, sad čemo vidjet dalje, zato je bitno ne srljat i sve brže makivat ko da smak svijeta, još je daleko klas na travi

oni ljuljevi koji su stvarno dobri če bit iduči tjedan za kosit, al ne svi i bilo koji, treba prognozu pratit
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

i tako opet malo danas na drugi kraj na inspekciju polja :shock:

bujno :D



malo zabrinjavajuče, ipak ja nisam navikao da išta bude lošije od predivnog ;) čak sam i ruke na guzicu metnuo u pregledu polja, onda je stvarno zabrinjavajuče, ali to ja sredim taj čas :D



i da popravimo dojam s boxerom :D dva polja iza onog :D



ah mirno mogu spavat :!:
 
H

Helena

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

A kakva je ovo biljka sa žutim cvjetom .. ha ? ;)
 
I

ivica

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Helena kaže:
A kakva je ovo biljka sa žutim cvjetom .. ha ? ;)
uljana repica ,zna ostati po kombajnu pa dojde u ljulj
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ivica kaže:
Helena kaže:
A kakva je ovo biljka sa žutim cvjetom .. ha ? ;)
uljana repica ,zna ostati po kombajnu pa dojde u ljulj


totalno si u pravu, to je uljana repica :!: ali odakle ona ovdje, tu nitko nema uljanu repicu, znači iz kombajna nije, a sjeme je moje, to je malo podosta velika zagonetka :scratch

tu je malo slabiji ljulj bio jer je to zemlja u arendi a naravno kak svi škrtare sa gnojivom to se sad pokazalo na mojoj kulturi, ali naravno ja sam danas ruknuo 100kg kana na ha i sad pada kiša tak da sam stvar riješio, tu se zapravo vidi opskrbljenost tla aktivinim hranjivima, moram provest mjeru gnojenja stajskim gnojem u kojem je agrodol i evo super tla :D

ivice kad buš kosio :?: , ja nakon kiše, vele cmoljavo vrijeme cjeli tjedan, al kiša je uvijek dobrodošla :D
 
I

ivica

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ja par parcela moram hitno kosit bas sam danas pregledal ,prek koljena je i pocel je zutit odozdola ,a sad pak cjeli tjedan vele sranje za vrjeme ,ali ipak trebala je ova kisa ,malo je zakasnila ali ipak bolje ista nego nista
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
totalno si u pravu, to je uljana repica :!: ali odakle ona ovdje, tu nitko nema uljanu repicu, znači iz kombajna nije, a sjeme je moje, to je malo podosta velika zagonetka :scratch
Ipak mora da je bilo u kombajnu, jer i u mom boxeru koji je od tebe ima gdje koja repica. Nemoguće da je došla od nekud zrakom jer nitko to nije sijao do ove godine ovdje. Dakle... ;)

Baš gledam ove prirodne livade kod mene. Nisu u nekakvom zavidnom stanju. Većina trava je počela cvasti, tak da ni ova kiša ne bude bitno popravila situaciju. A i nije to kiša da je padala tri dana pa da je namočila oranični sloj. Tek površinski. Neki će ove godine opet kukati da nema hrane dovoljno.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

cabage kaže:
Ipak mora da je bilo u kombajnu, jer i u mom boxeru koji je od tebe ima gdje koja repica. Nemoguće da je došla od nekud zrakom jer nitko to nije sijao do ove godine ovdje. Dakle... ;)

Baš gledam ove prirodne livade kod mene. Nisu u nekakvom zavidnom stanju. Većina trava je počela cvasti, tak da ni ova kiša ne bude bitno popravila situaciju. A i nije to kiša da je padala tri dana pa da je namočila oranični sloj. Tek površinski. Neki će ove godine opet kukati da nema hrane dovoljno.

a kako je nema niti na jednom drugom komadu :scratch tu je zagonetka, jer ona slika ispod mog pregleda je isto ta trava, pa je super

uh kod nas su obične livade katastrofa, nitko ih nije ni podrljao niti bacio umjetno, samo ja jedini provodim sve mjere njege usjeva a kod mene se to vidi da trava raste
o da bude nestašica, več se sad to zna, zavaravao sebe netko ili ne, dvije dobre godine ne mogu biti nikako zaredom, ljudi vide da nebudu imali dovoljno ali ništa ne poduzimaju, svi nekak melankolični, ah to je tako, netko če uvijek iz toga jako dobro profitirat, a ako opet lupi suša, budu bale po 1000 kn sjenaža, pa tko voli nek izvoli, a več sad se siju kukuruzi bez gnojiva, ide za na zadnji dah ak šta uspije
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Dakle, možda nam se smiješi svijetla budučnost 8) ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh