• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

MARIO odličan posao :D
vidiš da ipak vrijedi poslušat bogeca, ili kak bi abrkili rekao linos ala bogec :!: 8)

sgurno ti je bilo drago kosit i kad se okreneš vidiš ogromne otkose što če rezultirat sa puno bala, a sad je u prefektnoj fazi, san svih snova :D

mislim da bi zekan malo prduckao u takvoj travi :mrgreen: zato lambo kosi :D

CABAGE el si to kosio boxera :?: kod tebe ne sumnjam da bude puno bala :D

dvije godine sam pričao, slikao , pokazivao, i napokon ima rezultata, ima prinosa, ima kvalitete, a vjerujte mene to možda više veseli nego vas, ipak je netko poslušao :D

evo i neka moja slikica današnja, po cjele dane baliram okolo pa baš nemam vremena za fotosesion, al eto pokoja

boxer, flanke, prinos 16 bala na ral



linos, prinos 15 bala na ral



za drugi otkos ovdje dolaze neki drugi strojevi, a cilj uzoja više neče bit masa nego ................ :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

nego.... kukuruz... :D

bogec,stani,imam za tebe jedno pitanje,uvijek me to zanima a nikad ne pitam..Što znači onaj kut od 12 '' na šajbi od mfa? :roll:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Ak je nizbrdica veča od 12'', nesmiješ biti pijan za volanom, da ne ispadneš van kroz šajbu pred traktor :lol: :lol: :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

abrkili kaže:
nego.... kukuruz... :D

bogec,stani,imam za tebe jedno pitanje,uvijek me to zanima a nikad ne pitam..Što znači onaj kut od 12 '' na šajbi od mfa? :roll:

ne i dalje je ljulj al nije masa

kukuruzi su na nekim drugim poljima, bolje rečeno bit če 8)

šanana jako dobro objašnjenje, a ja sam mislio da je to da pivska flaša se neče prekrenut sve dok je u tom okviru stupnjeva nagiba :shock:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Hvala bogec.
Ma zetor bi isto kosil bez frke, jer nisam išao brzo jer je polegao.

Super ti je ljulj, 15 bala na ral, s tim si ti zadovoljan, ili misliš da može bolje??
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

mario kaže:
Hvala bogec.
Ma zetor bi isto kosil bez frke, jer nisam išao brzo jer je polegao.

Super ti je ljulj, 15 bala na ral, s tim si ti zadovoljan, ili misliš da može bolje??

podosta nezadovoljan :|
ako sam na onom famoznom polju dobio na ral i pol 35 pala boxera ( na 4 rali 95 bala prvog otkosa, svi znadete te slike), sve drugo nije zadovoljavajuče, ja možem i moram bolje, ali uvijek postoji sutra pa tako i sutrašnje baliranje

fali kiše kod nas, tu je sahara, ja to donekle nadomiješčam visokom opskrbljenošču tla hranjivima, al ipak nema kiše, malo je paduckala al to nije namočilo ni 1 cm tla

ali več bogec bude našao rješenje u sport bili torbici ;)

mario el su dolazili susjedi gledat ljulj tvoj jer stvarno je super, tu mora bit preko 15 bala na ral :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Ma niko nije dolazil, nije bilo nijednog lokalnog farmera u blizini.
Ako je možda su iz grma gledali :mrgreen: :mrgreen: šala
Da dobim 15 bala na ral bi bi prezadovoljan 8)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
izašao je u promet novi jedinstveni katalog krmnog bilja (koje napokon dobiva zasluženi prostor :D ), od bc instituta

u njemu imate sav asortiman krmnog bilja, što ta tvrtka nudi :D

Neispravan link obrisan!

a naiči čete i na nešto vama poznato krenuvši od naslovne strane pa listajuči dalje :D :D :D :D


Vidim da je Bogec skužil, al niko drugi nije, slika s kataloga di su bale je bogecova :D
Neispravan link obrisan!


I ova je u katalogu samo što je slika preokrenuta, tj kao da se u zrcalu gleda
Neispravan link obrisan!

I ova je bogecova u katalogu
Neispravan link obrisan!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

a ma skužil sam i ja, odnosno, kad mi je bogec osobno donesel katalog mi je rekao :mrgreen: :mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

8) 8) 8)
i opet 8) 8) 8)
Dva jutra 40 bala ;)
Malo se začudio i meštar dok je koji put morao stajati jer mu se štopalo. A i kad je izračunao da po jutru ima 20 bala...
A kaže da dnevno u prosjeku napravi 300 bala i da rijeto nailazi na ovakav
 
I

ivica

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

300 bala dnevno ,mislim da je to malo nemoguce ,to je tesko postici u slami a kamoli sjenazi ,da balira dnevno 10 sati po 30 bala na sat to je 2 minute po bali ,tolko meni treba za slamu kad ga teram 15 km/h ,ja sam jucer i danas napravil oko 200 pa mi se doslo
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Kaže da ovih dana balira od 7 ujutro do pola noći svaki dan. Šta ti ja znam jel istina ili nije. Znam da je ova balirka natukla prek 30 tisuća kak je stara, a nije prestara.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

djedov ljulj je izbaliran, 4 bale na skoro pol rali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8) 8) 8)



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

cabage kaže:
8) 8) 8)
i opet 8) 8) 8)
Dva jutra 40 bala ;)
Malo se začudio i meštar dok je koji put morao stajati jer mu se štopalo. A i kad je izračunao da po jutru ima 20 bala...

cabage 8)
el to boxer bio :?: :p

ja sam danas balirao talijan i nešt malo boxera dok je druga ekipa kosila moja polja , i na tom boxeru mi se isto zaštopalo, drapio štift, masa je opaka, al kvaliteta super :D

ja ak nabaliram 100 bala dnevno uvrh glave jer moram i u štalu iči, tak da nemam baš cjeli dan za baliranje, al natuko sam na balirki 650 bala za to malo vremena kaj je kupljena :!:

evo današnjeg baliranja u čupavoj livadi (sve povaljao vjetar), linos :D moram poslikat bale kak smo zid napravili fest dugački , prinos 18 bala na ral

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

žal i bože kaj sam one slike od djedovog ljulja stavljal tu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bogec i cabage - SVAKA ČAST :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :finga: :weedman:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Gnojidba i sklop i eto prinosa. Sjeti se da je zaorano 350 kg sedmice po jutru. Jedna prihrana samo još u veljači s KAN-om. Da sam još jednom bacao KAN-a šta bi to bilo belaja :scratch
I ovo je sasvim zadovoljavajuće.Idem spavat, sutra moram postavljat kilometre folije za papriku. ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

cabage kaže:
Gnojidba i sklop i eto prinosa. Sjeti se da je zaorano 350 kg sedmice po jutru. Jedna prihrana samo još u veljači s KAN-om. Da sam još jednom bacao KAN-a šta bi to bilo belaja :scratch
I ovo je sasvim zadovoljavajuće.Idem spavat, sutra moram postavljat kilometre folije za papriku. ;)

fino fino, ti si inače moj najbolji primjer koji sluša i unovči :D

malo tehnika, malo tehnologija, malo boxer koji eto i kod tebe pokazuje da je superioran, i eto biznisa :D sam treba radit :D

trebo si bacit još jednom kan tak da taj dušu izvadi balirki na boxeru :mrgreen:

šanana budeš i ti i tvoj djed savladali tehnologiju talijana, engleza, križanaca i sveg drugog :D

cabage el to foliju za bale razvlačiš za papriku :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh