• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Hurlimann86 kaže:
Idešš odličan ljulj :shock:
Jel to talijan :?:

je to je talijan

heheh :D vidi se da mi je skoro susjed :D nas dvojica smo kojih 5 minuta autom jedan od drugog :D

pa znaš valjda da je kod nas sve bombastično na poljima :mrgreen: i trava uvijek mora bit zelenija od susjedove :mrgreen:

dmatković
napokon slike :D
fenomenomenalno :D

jebote kakvi bregovi kod tebe, dođi kod mene malo na ravno balirat, budu te opet bale hvatale

ispričaj ljudima kak si prošao u mom kraju na bregovima :mrgreen:

ma ove godine bude još bolji ljulj, jel tako prijatelju :D

nego el na onoj slici sa balama blizo žbanovo polje gdje sam ja balirao :scratch
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
da tako je to, to je tužna strana ove inače jako vesele teme o krmnom bilju
šteta je napravljena, i nitko ne može garantirat da nebude opet

da je nekome trebala bala da ju je ukrao,ma nek ju nosi, nek mu bude, al ovo je bila čista pakost i zloba


Jel počinitelj nepoznat ili je plicija naprvila poso kako treba ?
Sličnu stvar smo doživjeli u žetvi soje prije 4mj (45 šipki za betoniranje zapiknutih na tabli 16ha)
Naš počinitelj je i danas nepoznat.šteta na kombajnu cca 10 000kn!
99% znaš ko je ali ga možeš frigat. Nada umire zadnja izlajat će se kad tad mamicu im njihovu!
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Bogec pa kod vas ima tolko bala na polju da jedva prođeš sa traktorom kad moraš iči nešt radit :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Hurlimann86 kaže:
Bogec pa kod vas ima tolko bala na polju da jedva prođeš sa traktorom kad moraš iči nešt radit :lol:

hehehe
da kod nas je nekak gužva na poljima, i kod dmatkovića i mene , ma i kod drugih iz mog kraja,a čuj ovo je stočarski kraj tu je sve zeleno

tatar
nisu pronašli niti budu, tak kod nas stvari funkcioniraju, koga briga za moje bale
a bala če bit opet i bit če po poljima.................
 
L

Linda

Guest
Bok ljudi,
čiatal sam za probleme s Ph tla. Zeolit Vam regulira tlo na ph cca 7,3 -blago bazično i klinoptilolit kojeg zeolit sadrži sprječava otjecanje hranjivih organskih tvari. Uz to sadrži oko 30 minerala. Vuku ga iz Mađarske i u Dubaje, za travnjake u pustinji, oko hotela, oko Formule 1 je ovaj zeolit, uz to raspoređuje pravilno vlagu.
Već sam u stočarstvu pisala o njemu. Ako Vas zanima, slobodno pitajte.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Uf...pročitao sve 53 stranice danas :D
I sad bi najradije kapčio kosu i išao kositi :mrgreen: , kad će više to proljeće...
Ljudi kakvo je vaše mišljenje s obzirom na ovu dugu zimu s puno snijega, kako će se to odraziti na naše livade, pozitivno ili negativno :scratch
Kad bi mogli kositi prvi otkos (mislim na sijane livade), bojim se da ništa prije prvog tjedna u svibnju (ili se varam), moram se dobro organizirati s obzirom na faks...
Bogec :scratch
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Toma to se i ja nadam, da će se zadnji tjedan u travnju kositi naveliko.
Ma ustvari sam zabrinut jer sam prijašnjih godina u ovo vrijeme već prihranjivao livade, a sad je na njima 20 cm snijega i tko zna koliko se još ne bude moglo s traktorom unutra...to me malo muči... :scratch
 
H

Hurlimann86

Guest
uh pa ja se nadam da će se za 2 tj moću u prihranu, a što se tiče košnje ja mislim da bude krajem 4 mj.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Za dva tjedna sigurno u prihranu, zemljase suši brzo, ide proljeće, ne zima :)
 
H

Hurlimann86

Guest
ma naravno to i svi želimo proljeće ,a ne zimu nek više prođe...
a sad prvo kad će se moći trebamo baciti 15-icu, a onda 2-3 tj poslje još u prihranu sa kanom i onda mora biti trave da se kosa jedva probija :D
 
S

skolan93

Guest
jel bi bilo talijanski ljulj dobar ako se ne baci 15-tica znači samo kan
 
H

Hurlimann86

Guest
skolan93 kaže:
jel bi bilo talijanski ljulj dobar ako se ne baci 15-tica znači samo kan


jesi mu dao što u jesen prije sjetve?
 
S

skolan93

Guest
Nismo dali, ništa ko bi to sve poplaćao
prošle godine smo ga imali 25 jutara i bačena je 15-stica u jesen i čini mi se uzalud na proljeće smo išli s 15-sticom i kanom i ne baš kolko je trebalo ali je bio tako gust da se nismo mogli vozit brzo dok smo kosili jer se štopala kosilica a imt je imao šta prebacivat sa rastepačem
ove godine ga imamo 37 jutara i stavili smo ga u sjetvi duplo više nego prošle godine(90kg na ha ove god.)jer je sve naše sjeme
jedan kolega veli mom tati da je njegov susjed bacio samo kan i da je ljulj bio prva liga
planiramo bacit puno više kana ove god. kupili smo 12 paleta ako se ne varam
 
H

Hurlimann86

Guest
pa ja mislim da bi moralo biti dobro, ali naravno 1-2 otkosa i preoravanje.
ali sad kad budeš mogao u njivu baciš nešto kana pa još posle za koja 2-3 tj malo manju količinu i bude dobro ;)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Lijep kombinacija, nema šta, ali malo djeluje i zastrašujuće... :D
Koliki je zahvat, jel oko 5,5m?
 

Najnoviji postovi

Na vrh