• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

dmatkovic96 kaže:
Šanana drago mi je što sam te upoznao, iduči put navratiš i do mene malo

Ja sam uspio 37 bala još do zbalirat u nekih 15-ak komada,taman do kiše i onda mi je tak fino zamuljala traktor i prešu da je gadno za gledat :evil:

Ma i meni je drago, prava ste ekipa, o naravno da ću navratit, ako nikako drugačije, dođem do bogeca jedan dan pa dođemo skupa do tebe, naravno samo nek bude vremena :!: :D :D
OOO pa bome si ti dost natuko :mrgreen:

bogec kaže:
kaj se tiče baliranja, ja sam kreno prvo u štalu i reko imam ja vremena, e kad je počelo grmjet ja brže bolje na polje , al da napravio 3 bale i udri pada ko luda

a jesi uprsko čovjeku, umjesto da si prvo to pobalirao, sigurno nije bilo toliko puno, cccccccccc :mrgreen:

kod nas malo ispralo prašinu (mada ni to nije) i više ništa, ak bude sutra kaj padalo valjalo bi i kan na sudansku bacit :!:
si ti što bacal večeras :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA kaže:
kod nas malo ispralo prašinu (mada ni to nije) i više ništa, ak bude sutra kaj padalo valjalo bi i kan na sudansku bacit :!:
si ti što bacal večeras :?:

nisam ništ bacao, bum sutra laganu prihranu kanom napravio po sirku :D
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

pozdrav svima na forumu. ovo mi je prvi post. pratim vas več jako dugo, ali do sad se nisam registrirao. super ste svi, a najzanimljivije teme su mi o krmnom bilju baš ste super :p
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
danas je kod mene bila akcija voženja roto bala otave , slame i sveg i svačeg 8)
i slaganje u kamaru 2-1 8)

glavni akter za slanje je bio član dmatković 8) :D sa zekanom 8)


na polju je harao jovica sa deutzom , on je trpao bale na prikolice 8)



a kad su se susreli na istrpavanju bala nastala je makljaža tko če prije balu uhvatit (vidi se iz priloženog)



zanimljiv dan koji je da bude kompletniji upotpunio šanana koji je svratio na pičence i ručak :D i tata od matkovića koji je dovezao deutza s balirkom, pa je na kraju dana bilo još i baliranja, matković na svoju stranu a ja na svoju, al mene je pljusak pošteno oprao na trečoj bali 8)


super fotke bogec mi smo u 3 dana izvozili 320 bala slame :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

dobrodošel Hurlimann86, ajde se prijatelj predstavi malo, malo slika mehanizacija i tako, pošto nas dugo pratiš znaš gdje su koje teme pa ajdemo :!: :!: :!: :!: POZZ :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Hurlimann86 kaže:
pozdrav svima na forumu. ovo mi je prvi post. pratim vas več jako dugo, ali do sad se nisam registrirao. super ste svi, a najzanimljivije teme su mi o krmnom bilju baš ste super :p


dobrodošao na forum :D

drago mi je da ti se sviđa tema i da je zanimljiva :D

kolko vidim i ti se baviš kravama po broju bala koji si sad izvezao :!:

kod mene se je to vozilo na više puta tj dana tak da nije prikazan cjelokupni proces, al nakupilo se toga podosta puno slame, sijena i sveg ostalog
ja ko da se pripremam za nuklearnu katastrofu, samo skladištim sve više i više, morat ču još povečat stado :D
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA kaže:
dobrodošel Hurlimann86, ajde se prijatelj predstavi malo, malo slika mehanizacija i tako, pošto nas dugo pratiš znaš gdje su koje teme pa ajdemo :!: :!: :!: :!: POZZ :mrgreen:
Pa ovako inače sam iz šenkovca malo mjesto pored čakovca :) inače doma nemam krava sve radim kod tetka... ali idem u školi za polj teh. tako da me to zanima. pomažem mu od malih nogu i znam raditi sve u štali i na polju :D :D slike će bit kad skužim kak se postavljaju :roll:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

..ja.. kaže:
koliki je to zahvat sve skupa?
3.9 m ,malo previše na traktor od 65ks,ali sad čekamo da nam stave prednju hidrauliku na 86-icu pa bude bolje to išlo :D :D
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bratić i ja danas malo bili u akciji :D
ja sam balirao, balirala se klupčasta oštrica inače ne naša ,ali za nas čovjek pokosio njemu viška i dao, a mi naravno uzeli :mrgreen: :mrgreen:

evo bratić omata :D

a ja ih vozim na mjesto :D

i jedna bala malo je bilo već i presuho za sjenažu :roll: :roll:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Neznaju ljudi u RTL-u razliku između sijena i slame :twisted: :lol: :lol: :lol:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko93 kaže:
Neznaju ljudi u RTL-u razliku između sijena i slame :twisted: :lol: :lol: :lol:

I ja sam se tome smijao, i oni izgleda nikad nisu vidjeli uživo.
 
Z

zekan7711

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

pa ludi su odrasli u gradu :!:
morali bi ih pitati koje je boje krava :lol:
pola njih bi odgovorili ljubicasta :lol: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ovo je moj ljulj LINOS, sijan krajem 10 mj, bio je nekih 15 cm prije ovog snijega, a evo daans vidim dasu ga otkrili za pašu, ima da se hrane, sam nek malo otopi ovaj snijeg :D 8)

a3567aff.jpg

f3978a4e.jpg

62ae6d60.jpg


inače u okolici dobrih 3 km nema posijanog ljulja!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

marko93 kaže:
Neznaju ljudi u RTL-u razliku između sijena i slame :twisted: :lol: :lol: :lol:

donekle neznaju, ja im malo popravljam prosjek, barem tu razliku znam ;)
hehe :mrgreen:

šanana dobar ti ljulj, sam je nekak pobijelio , to je valjd od straha jer si sa same došao :mrgreen:

da primjetio sam da u tvom kraju nema baš zelenih polja, često tuda prolazim pa vidim.
tak da nije ni čudo što srne pronađu sebi baš tu finu papicu, kod mene imaju puno ljuljeva pa opet moj prčkaju.
bude tu bala i fine hrane.
ja sam sijao čak i 11 mjesecu ljulj, ja sam u 10 mjesecu sijao lucernu.

za one ljubičaste krave milke :mrgreen:

ja svoj ljulj od kad sam posijao nisam išao pogledat, ljudi mi vele el raste, jer svi brinu moju brigu, u neku ruku i dobro.
a bormeš nemrem se ni sjetit gdje sam sve posijao ljulj :scratch

to jednostavno mora bit perfektno :!: jer inače ak munja dođe na polje jao si ga nekome ako nije tako :mrgreen:

šanana si imao dovoljno sjemena :?:
kolko vidim da je dobro niklo i fino napreduje :!: :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ma bilo je dost sjemena, i kod mene i kod deda, posijal sam i boxera u 11 mjesecu :mrgreen: , 1 ral, onak pokusno kak ti veliš :D :D i on je bil već 5-10 cm prije ovog snijega, al ga nisam dugo išel pogledati, ma mora biti dobar! :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

slika ljulja linosa sijanog u 11 mjesecu
več sam imao tako kasnih sjetvi (ono polje sa jako puno bala, ljulj boxer), tako da to bude super :D
i tvoj šanana bude super :D



druga polja nisam obišao jer trebam opremu za kampiranje ponest sa sobom i lanč paket 8) :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh