• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

šanana,za 2 sata se nađemo kod bogeca pred kućom,idemo po repromaterijal..ponesi lampu,par vreća i obuci nešto tamno. 8)



ako pas ne bude zalajao i ako bude otključan,ja si vozim masseya,ti možeš zekana i balirku.. ok?

pssssst! :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

abrkili kaže:
šanana,za 2 sata se nađemo kod bogeca pred kućom,idemo po repromaterijal..ponesi lampu,par vreća i obuci nešto tamno. 8)

ako pas ne bude zalajao i ako bude otključan,ja si vozim masseya,ti možeš zekana i balirku.. ok?

pssssst! :mrgreen:

JA te čekam :mrgreen:

Može, ti massey-a, a ja ću za ferca probat balirku zakapčit, po omotača se vratim sutra :lol: :mrgreen: :mrgreen: , Bogec, zmontiraj mi samo klateću na ferca i možeš na spavanje, lijepo sanjaj i nemoj misliti na nas :D :D :D :mrgreen: :blackeye :blackeye
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

abrkili kaže:
šanana,za 2 sata se nađemo kod bogeca pred kućom,idemo po repromaterijal..ponesi lampu,par vreća i obuci nešto tamno. 8)



ako pas ne bude zalajao i ako bude otključan,ja si vozim masseya,ti možeš zekana i balirku.. ok?

pssssst! :mrgreen:

massey je prekoputa do ceste stoji 8) natoči si gorivo jer ne buš daleko stigo 8)

ne treba vam lampa, reflektori se pale i videonadzor snima :D (ako želite snimku za doma) :D

ne trebaju vam vreče prikolica je isto preko 4 komada 5 tonki :D

psa nema, otišao bez pozdrava :shock: otišao a sarmu nije probo :shock:

sjeme hmmmmm nije ovdje :shock: na drugoj lokaciji je na sušenju :D

kaj da vam pripremim za jelo da u krađi ne idete doma gladni :?:

psssssssssssssssssssssssssssssst :!: ja nisam odavde ;)

šanan kak znaš da nije klateča na ferku :?: a bogami moram ju tražit po selu :shock: jebote neznam ni kom sam ju posudio :shock:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

a znam kad si rekel da imaš greben-kosu na njemu, a to jedno s drugim neide :mrgreen: :blackeye :blackeye
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

šanana,abort mission! I repeat,abort this mission immediately! :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

abrkili kaže:
šanana,abort mission! I repeat,abort this mission immediately! :lol:

yes sir :partyman:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: krmno bilje i travnjaštvo

hmmm...

ne da se ovaj Bogec,i ne da!

al' doći ču ja u pisanicu,još ćemo se mi srest... ;)
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Kolega Bogec, ma najbolje ti sjeme dovezi k meni na čuvanje da ti ne dođu vrapci i odnesu :mrgreen: :mrgreen:

Ja malo kosio i otave jedva sam dočekao lijepo vrijeme da se može nešt radit kak treba u polju







Bogec, ovo je onaj moj ljulj što sam ti pričao, ostavio bih negdje za 1 ral za pokosit, da imam za sebe sjemena, jel to bu dobro i jel če biti za 2 tjedna za kosit?

 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

dmatkovic96 kaže:
Kolega Bogec, ma najbolje ti sjeme dovezi k meni na čuvanje da ti ne dođu vrapci i odnesu :mrgreen: :mrgreen:


Bogec, ovo je onaj moj ljulj što sam ti pričao, ostavio bih negdje za 1 ral za pokosit, da imam za sebe sjemena, jel to bu dobro i jel če biti za 2 tjedna za kosit?


vrapci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to su malo veči vrapci :mrgreen:

da vidim po slici da je to malo veča ral :shock: kolko tu ima rali ljulja :?:
još je on zelen, ako bude cvrljilo preko 30 temperatura onda bude brzo za kombajnirat :!: bum došao do tebe da vidim uživo onda točnije znam u kojoj je to fazi :!:
naravno na suho ne idem na polje :mrgreen: ladnu pivu spremi 8)

fino fino ide tebi košnja :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

dio bala graška+zobi i 8 bala sudanske :D :D :D

i609461_Slikwala000.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bale čekaju vlak :mrgreen:

fino fino :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

bogec kaže:
bale čekaju vlak :mrgreen:

fino fino :D

sam nek čekaju, svaki mjesec bude red duži za nekoliko bala :mrgreen: :mrgreen:
 
T

tomonh

Guest
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Koliko se može dobit sjemena sa oko ral i pol lucerne...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

danas je kod mene bila akcija voženja roto bala otave , slame i sveg i svačeg 8)
i slaganje u kamaru 2-1 8)

glavni akter za slanje je bio član dmatković 8) :D sa zekanom 8)





na polju je harao jovica sa deutzom , on je trpao bale na prikolice 8)



a kad su se susreli na istrpavanju bala nastala je makljaža tko če prije balu uhvatit (vidi se iz priloženog)



ej alo kud češ na mene :mrgreen: no stvarno ne mogu ni malo odrijemat na paletama :mrgreen:


zanimljiv dan koji je da bude kompletniji upotpunio šanana koji je svratio na pičence i ručak :D i tata od matkovića koji je dovezao deutza s balirkom, pa je na kraju dana bilo još i baliranja, matković na svoju stranu a ja na svoju, al mene je pljusak pošteno oprao na trečoj bali 8)

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Stvarno je danas bila prava akcija kod bogeca, upoznal sam člana dmatkovića, koji stvarno zna radit s prednjim utovarivačem, zna se kak se vozi s suhim, a kak s sjenažnim balama, svaka čast, oprez i kontrola na 1. mjestu :mrgreen:
Ovaj drugi kolega s Deutzom isto zna što radi, nema šta :mrgreen:

Bogec, nisam te niti pital od koliko ste vi to počeli radit i koliko je ukupno na kraju bala prevežano :scratch :scratch :D , pošto ste oko 4 bili gotovi i maznuli nekoliko sanduka pive :lol: :lol: :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

ŠANANA kaže:
Stvarno je danas bila prava akcija kod bogeca, upoznal sam člana dmatkovića, koji stvarno zna radit s prednjim utovarivačem, zna se kak se vozi s suhim, a kak s sjenažnim balama, svaka čast, oprez i kontrola na 1. mjestu :mrgreen:
Ovaj drugi kolega s Deutzom isto zna što radi, nema šta :mrgreen:

Bogec, nisam te niti pital od koliko ste vi to počeli radit i koliko je ukupno na kraju bala prevežano :scratch :scratch :D , pošto ste oko 4 bili gotovi i maznuli nekoliko sanduka pive :lol: :lol: :lol:

da bogme obadvojica znaju radit, sad se več i fore izvode kao vožnja 5 bala na prednjem utovarivaču 8) ma super to njima ide :D :D

pa doručak je bio kakti u 8, klizno vrijeme do 10 , red rakije, red pive , kave i jela, i kad smo se napokon pokrenuli, eto podneva :shock: al onda je posao išao ko lud, prikolice su samo stizale, s tim da su dolazile po par kilometara daleko 8) al išlo je super
preveženo je preko 150 bala u ovoj turi 8) :D

a piva, otišlo je preko 3 sanduka na par ljudi, ah ta sparevina 8) a vidio si kak je klizila piva :mrgreen:
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Re: krmno bilje i travnjaštvo

sad sam nešt zezno :oops:
Bili bi još prije gotovi da bogec nije počeo gubiti bale več u prvoj turi :mrgreen: :mrgreen:
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Šanana drago mi je što sam te upoznao, iduči put navratiš i do mene malo

Ja sam uspio 37 bala još do zbalirat u nekih 15-ak komada,taman do kiše i onda mi je tak fino zamuljala traktor i prešu da je gadno za gledat :evil:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: krmno bilje i travnjaštvo

Da pričalo se je da su bale padale iz prikolica :mrgreen: :mrgreen: , a sve bale iz okolice sela pokupi, a one na samom vrtu skoro zaboravi :mrgreen: još se pta čije su to bale prek puta :scratch :scratch :blackeye :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: krmno bilje i travnjaštvo

dmatkovic96 kaže:
sad sam nešt zezno :oops:
Bili bi još prije gotovi da bogec nije počeo gubiti bale več u prvoj turi :mrgreen: :mrgreen:

ma kaj bi zezno, sve je bilo super
ok malo sam gubio bale putem kojih kolko ono mislim 3 puta :scratch :scratch :shock: :blackeye

hvala ti na pomoči, dok se ne odužim :D

kaj se tiče baliranja, ja sam kreno prvo u štalu i reko imam ja vremena, e kad je počelo grmjet ja brže bolje na polje , al da napravio 3 bale i udri pada ko luda

evo još malo slikica deutza s balirkom od dmatkovića :D :D

 

Najnoviji postovi

Na vrh