• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
S

skolan93

Guest
i za koliko grla spremaš ?? :) sa tom opremom
[/quote]

pa imam 90 grla stoke od čega je 50 junca
sjenaže smo spremili 600 rolo bala sjena je bilo malo oko 250 bala jer to kosimo samo ako netko ponudi livadu za košnju ali nam je glavna sjenaša
iako ovi strojevi izgledaju impozantno dosta su ne učinkoviti zbog usitnjenog posjeda
najviše smo pokosili 20 jutara u jednom danu ali onako opušteno,mogli bi i 40 da baš zapnemo
inače za 70 jutara smo potrošili 300 litara goriva i tu se vidi učinkovitost i ušteda
da je zemlja u komadu kosi 12 jutara za sat vremena ali šta je tu je moramo biti zadovoljni
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
toma84 kaže:
Vidio kombinaciju uživo, strašno izgleda 8)
di si me to i kada vidio[/quote]

Koliko se sjećam prošle godine na selcu (nemoj me držat za riječ) i jedaput na semaforim na naplatnima sa DF i plugićima
 
T

tomonh

Guest
Kaj bi bilo najbolje sad posijat od trava i djetelina za sjeno.
Imam DTS-a za 5ha to planiram posijat za par dana,zemlja je jesenas izorana i potanjurana,danas sam obilazil i super je prhko,kad vidim ovakve slike dobre trave ježim se...
Dal je ljulj dobar za sjeno...u kockaste... i kaj je najbolje,planiram posijat 10ha...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
DTS ti je najbolji ako ne misliš svake godine sijat trav, traju par godina. Ljlj ima dva otkosa max i opet sij. Kod mene se sije DTS i stvarno je dobar, Kosim i 10 godina livadu, samo se treba gnojit
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Zanima me da li je netko pokušavao dati konjima osušeni čisti ljulj i koliko ga je teško posušiti za suhe bale-kolko to traje, jel isto ko npr. djetelina ili teže? :? :? :?
 
H

Hurlimann86

Guest
Jaga kaže:
Zanima me da li je netko pokušavao dati konjima osušeni čisti ljulj i koliko ga je teško posušiti za suhe bale-kolko to traje, jel isto ko npr. djetelina ili teže? :? :? :?


Moj kolega ima 2-3 konja i hrani sa osušenim talijanom i sve mu je ok ;)
 
Z

zvonko jagecic

Guest
Bok !
Na jesen smo preorali stari tranik ( livadu ) i tu sam htel sad na proljece posijati dts. Zbog vremenskih uvjeta je to bilo nemoguce izvesti na vrijeme a neznam kak bu situacija za tjedan - dva.
Nesto vise od pola livade je na brijegu a ostalo je u jarku tak da je i to dodatni problem.
Dali bude prekasno ak to posijem za koja dva tjedna i kak to izvesti da to barem donekle uspije ?
Umjetno gnojivo je trebalo razbacati prije sijanja ali jos uvijek se neda gore s traktorom.
Znam da situacija nije bas ruzicasta ali se nadam da netko ipak ima neki dobar savjet.
 
T

tomonh

Guest
U petak idem sijat dts,a našel sam sjeme ljulja talijana po 7kn domače dal ga se isplati sad posijat.Veli čovjek da treba 50kg/ha
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
tomonh kaže:
U petak idem sijat dts,a našel sam sjeme ljulja talijana po 7kn domače dal ga se isplati sad posijat.Veli čovjek da treba 50kg/ha

Talijan oko 40kg/ha. Ali vidio sam da ima ljudi koji bacaju i 50ak.
Imas oko 60 t/ha zelene mase sa 40kg/ha.
Mislim da ga se isplati posijati,jer il ga sa sijes u jesen ili u rano proljece. Taman sad.
 
T

tomonh

Guest
Ja bi i sa duplo manjim bil zadovoljan,zemlja je najesen potanjurana,i sad je idealno prhka i vlažna,sutra ako uspijem posijat i da padne kiša nebi trebal valjat...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mene samo zanima čemu služe 54 strane ispred :?:


kak mi se čini baš ničemu :cry:
 
I

ivica

Guest
Imas oko 60 t/ha zelene mase sa 40kg/ha.
Mislim da ga se isplati posijati,jer il ga sa sijes u jesen ili u rano proljece. Taman sad.
ako ga sijes na proljece zaboravi ovaj prinos a i problemi s korovom se javljaju ,inace se ljulj u pravilu sije na jesen ,sad ga je bezveze sijati jer ce prije doci ljeto i vrucina ga unistiti neg se uspije dobiti posten otkos
 
H

Helena

Guest
bogec kaže:
mene samo zanima čemu služe 54 strane ispred :?:


kak mi se čini baš ničemu :cry:
:evil: :madmana: Bogec ;)
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
bolje bi bilo posijat sada sirak ili rani kukuruz za silažu tako dobiješ siguran prinos a dts sijat krajem osmog ili početkom devetog mjeseca .proljetna sjetva teško da če ti uspjet .(Bogec nemoj se ljutit kaj te ne slušaju možda te netko drugi posluša? ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh