• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mladi kosac: kako siješ sa tom sijačicom?kako si ju podesio?
 
H

Hurlimann86

Guest
Jučerašnje okretanje, danas je bilo i baliranje ali još nemam fotke jer me nije bilo kad se baliralo inače na 2 ha 49 bala :D


 
S

skolan93

Guest
Zlatko123 kaže:
Koliko si platio kose...tj koliko si platio zadnju i koji je zahvat..???...

koštaju 20 000€,svaka po 10
zahvat je 6m
 
S

skolan93

Guest
toma84 kaže:
Za koliko rentaš prednju na par dana :mrgreen:

ništa od toga toma,
ne volim posuđivat nove i skupe strojeve,nema tih para za koje bi iznajmio bilo koji stroj

posudim jedino prikolicu 5t kiper i malu sip za gnoj i ništa više
 
C

cesc007

Guest
Veliki pozdrav i ovdje.
Nemam velikih iskustava sa travama ali mi se doista svidja kako izgledaju ove vase posijane livade. Impresivno! :) tako da cu na jesen probati experimentisati sa talijanom ili boxerom, definitvno! Ne znam cijene semena tu kod nas ali ako je preskupo onda pravac kod Bogeca po robu. :) zanima me par stvari, npr. koliko, prosjecno, ima malih kockastih bala na jutru ili hektaru u nekom prosjecnom otkosu? Drugo, ljulj se kosi u nezgodno (citaj - kisno) vrijeme i sta se desi ako pokisne? Koliko gubi na kvaliteti (i kvantiteti)?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
skolan93 kaže:
toma84 kaže:
Za koliko rentaš prednju na par dana :mrgreen:

ništa od toga toma,
ne volim posuđivat nove i skupe strojeve,nema tih para za koje bi iznajmio bilo koji stroj

posudim jedino prikolicu 5t kiper i malu sip za gnoj i ništa više


Ma ja se zaje... Kud bi išal po to 20 km... Dok se vozim munem sa svojom koliko...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
cesc007 kaže:
Veliki pozdrav i ovdje.
Nemam velikih iskustava sa travama ali mi se doista svidja kako izgledaju ove vase posijane livade. Impresivno! :) tako da cu na jesen probati experimentisati sa talijanom ili boxerom, definitvno! Ne znam cijene semena tu kod nas ali ako je preskupo onda pravac kod Bogeca po robu. :) zanima me par stvari, npr. koliko, prosjecno, ima malih kockastih bala na jutru ili hektaru u nekom prosjecnom otkosu? Drugo, ljulj se kosi u nezgodno (citaj - kisno) vrijeme i sta se desi ako pokisne? Koliko gubi na kvaliteti (i kvantiteti)?


ja sam sa nekom stedljivom gnojidbom na jutru dobivao 400 bala smjese crvene djeteline i ljulja.e a ako mislis to u male bale,bolje ti je svakako pricekat ljepše vrijeme,jer je tako veliku masu jaako teško dobro osušit za suho baliranje.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
talijanski ljulj ti je intenzivna kultura i tako je treba i koristiti gnjoji ,kosi, gnjoji kosi ,itd,itd budeš li ga čekao da se suši samo na suncu dobit češ veliku masu loše kvalitete .skolan kaj više ne surađuješ sa spudičem .
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Kolega el si ti to sve digo na kredu te strojeve jer cini mi se da je to dosta para kostalo sve skupa......:)
 
S

skolan93

Guest
Zlatko123 kaže:
Kolega el si ti to sve digo na kredu te strojeve jer cini mi se da je to dosta para kostalo sve skupa......:)

ne
na kredit je samo traktor,a ostalo sam zaradio
btw kredit je otplaćen 1/3
 
S

skolan93

Guest
snupy kaže:
kaj više ne surađuješ sa spudičem .
ne iz više razloga ali da navedem neke
nazove ga tata i dogovore baliranje u npr.1 popodne,on dođe u 4 i krma se presuši
isto tako i za slamu dogovore u 4 popodne on dođe u jutro u 11 i izbalira slamu koja je bila mokra od rose
dogovorimo prskanje kukuruza i on uopće ne dođe,ali što je još gore ni ne kaže da neće moć doć jer i sam misli da će stić
jedne godine smo radili silažu i napravimo pola i on ode doma i više nije došao nazad
također je jedne godine orao i puklo mu je nekakvo crijevo na prednjoj hidraulici ili tak neš i više se nije javljao na mobitel

nemojte mislit da smo se posvađali il tak nešto ali baš ne može dolazit do mene jer mu je daleko a i kad ima sve više posla kod nas ne stigne jer je zemlja ustinjena pa mora ić svima da ne izgubi mušterije
dobro je imat jednog u rezervi jer nikad se nez na,može se nešto pokvarit i tak to
 

Najnoviji postovi

Na vrh