• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
S

skolan93

Guest
toma84 kaže:
Ko to radi???
ne znam oću dobro napisat prezime ali to je Šebečić iz Draganića-skraćeno Šeba tj.njegov radnik Suba
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A tako sam si i mislio, dolazi sutra u moj kraj... Bio i prošle godine kod mene, makine od strojeva. Po koliko radi balu???
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
ovo da obeča a ne dođe nije niš novo .a jel to šebin dajc kaj su ga prekinili
 
S

skolan93

Guest
snupy kaže:
ovo da obeča a ne dođe nije niš novo .a jel to šebin dajc kaj su ga prekinili

spudić je ajmo reć dobričina isto ko i šeba ali ne stigne na sve strani i to je glavni problem
danas sam ga vidio u gradu dva puta,išo je sa balirkom i vraćo se doma

a več sam reko kad dođe kod nas ima puno posla,samo danas smo napravili 141 balu a moglo je i bolje jer je tata malo promašio kad je bacao kan

ovo za dajca ste nešto krivo čuli,imao je dosta ozbiljnih kvarova ali nikad ga nisu prekinuli
 
C

cesc007

Guest
abrkili kaže:
cesc007 kaže:
Veliki pozdrav i ovdje.
Nemam velikih iskustava sa travama ali mi se doista svidja kako izgledaju ove vase posijane livade. Impresivno! :) tako da cu na jesen probati experimentisati sa talijanom ili boxerom, definitvno! Ne znam cijene semena tu kod nas ali ako je preskupo onda pravac kod Bogeca po robu. :) zanima me par stvari, npr. koliko, prosjecno, ima malih kockastih bala na jutru ili hektaru u nekom prosjecnom otkosu? Drugo, ljulj se kosi u nezgodno (citaj - kisno) vrijeme i sta se desi ako pokisne? Koliko gubi na kvaliteti (i kvantiteti)?


ja sam sa nekom stedljivom gnojidbom na jutru dobivao 400 bala smjese crvene djeteline i ljulja.e a ako mislis to u male bale,bolje ti je svakako pricekat ljepše vrijeme,jer je tako veliku masu jaako teško dobro osušit za suho baliranje.

Ipak nisam jedini koji bi ljulj u male bale. :) iz milijun razloga "moram" ljulj spremit za suho baliranje mada mi je sad jasnije da to nije tako lako...
btw Hvala
 
C

cesc007

Guest
snupy kaže:
talijanski ljulj ti je intenzivna kultura i tako je treba i koristiti gnjoji ,kosi, gnjoji kosi ,itd,itd budeš li ga čekao da se suši samo na suncu dobit češ veliku masu loše kvalitete .skolan kaj više ne surađuješ sa spudičem .


Ahaaaa, znaci suhi ljulj bas i nije najkvalitenija hrana! Mada, pretpostavljam da nije losiji od sjena sa prirodnih livada?! Posto krave nemam mislio sam da bi sjeno ljulja bilo idelano za telad (a sto da ne i za bikove).
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ljulj ti je najbolje pokositi u vlatanju tj. prije klasanja.
Kada dode do klasanja,a to je sa mozda vec doslo povecava se kolicina zelene mase ali i kolicina suhe tvari.
Zato ga je bolje pokosit u vlatanju
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
suhi ljulj je dobre kvalitete ali ga je teško spremiti u optimalnim rokovima jer on u prolječe krene s vegetacijom prije nego livadske trave .zato je dobra opcija prvi otkos u sjenažu od 15 do 30 travnja a drugi krajem svibnja osušit .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Skolan93
Čiji utovarivač imas na zetoru? Da li mozes dić bale s njim??
Imas privatnu poruku od mene.
 
S

skolan93

Guest
mario kaže:
Skolan93
Čiji utovarivač imas na zetoru? Da li mozes dić bale s njim??
Imas privatnu poruku od mene.

utovarivač je isti ko i tvoj
a bale diže jedva jako se muči da ju digne,dogodi se da ju ne može dignut pa prebacimo vilice na zadnju hidrauliku
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
skolan93 kaže:
mario kaže:
Skolan93
Čiji utovarivač imas na zetoru? Da li mozes dić bale s njim??
Imas privatnu poruku od mene.

utovarivač je isti ko i tvoj
a bale diže jedva jako se muči da ju digne,dogodi se da ju ne može dignut pa prebacimo vilice na zadnju hidrauliku

Znaci ista priča kao i kod mene. Sad kad imam galignani balirku niti ne pokusavam ih dić jer znam da nebude islo.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Da vas pitam kad bi skupa posijao bijelu djetelinu i engleski ljulj,znam da bi engleski ljulj bio oprvi,a djeteline nebi bilo pa bi nakon toga dosla obratno tj. da bude djeteline kasnije,a ljulj nestane.
Ali me zanima dali ce ljulj ako ga ne pokosim sam se "zasijati". (ta trava mi ne treba za zelemu krmu)
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ako ima netko sjemena klupcaste ostrice i crvene djeteline,molim bi da mi se javi na pp. :oops:
 
H

Hurlimann86

Guest
drmr kaže:
Ako ima netko sjemena klupcaste ostrice i crvene djeteline,molim bi da mi se javi na pp. :oops:

Mi ćemo ove godine žeti klupčastu, pa ako bude viška sjemena javim ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam hrpu slika od skidanja i baliranja ljuljeva....a mob krepo da mu pi.... mat.... tak da ništ od sveg toga...
Al vidim radilo se puno i dobro :mrgreen:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Negdje na prošloj stranici mogli ste vidjeti ovu sliku slikanu 26.5.
dsc03220h.jpg

a 4 tjedna kasnije, točnije 24.6. slika je nešto drugačija
dsc00045ut.jpg

dsc00047ve.jpg

dsc00046ca.jpg


S obzirom da mi je zadnji snijeg skoro uništio ovu livadu ja sam super zadovoljan kako se oporavila, prvi otkos 6 bala, drugi 8, treći 10, a 4. očekujem 12 :mrgreen:
Gledano do danas osigurao sam si godišnje potrebe sjenaže što mi se nikad tako rano nije dogodilo, a gdje je još sudanska i gdje je još jesen :D

Hurliman jel ti mreža pri kraju tu bila? Vidim da i ti dobro nabijaš bale čim se vrata toliko otvaraju :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh