• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
H

Hurlimann86

Guest
Kako napreduje talijan,jesi ga skidao?

Odličan je gust i dosta velik za otkos, ali je sad snjeg i mekano pa ga ne možemo skinuti, a možda i ga i skinemo ako smrzne ,a da ne bude snjega.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Odličan je gust i dosta velik za otkos, ali je sad snjeg i mekano pa ga ne možemo skinuti, a možda i ga i skinemo ako smrzne ,a da ne bude snjega.


LIjep ti je ljulj. Daj mi reci dal imas barometar na balirci, ako imas na koliko nabijas sjenažu?
 
H

Hurlimann86

Guest
Imam barometar ,a sad se ne mogu sjetiti koje brojke gore pišu znam po bojama ide bijela-žuta-zelena-crvena-plava, a ja radim tak da nabijam do crvenog, pa malo stanem da je još sabije i padne na žuto, krenem dalje još jednom do crvenog i puštam je van.
 
L

lovac00

Guest
ishrana ovaca

POZDRAV SVIMA DOBRI LJUDI!
POŠTO SAM NOVI ČLAN I NEISKUSAN TREBAM SAVJET OKO SIJANJA DTS-a,LUCERNE ILI LJULJA KOJE BI KORISTIL U ISHRANI OVACA.PLANIRAM OVO PROLJEĆE NEŠTO POSIJAT A NISAM SIGURAN KAJ.NEŠTO KAJ BI BILO NAJ BOLJE ZA OVCU?:?::prayer:

Piši malim slovima,jer pisanje velikim slovima se smatra vikanjem!
hvala!
dino
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ovčarstvo pokusaj ovdje pronaci.
Daj si truda i procitaj citavu teme,siguran sam da ces svasta korisnoga naci.
Pa i dogovor na svoje pitanje
 
H

Hurlimann86

Guest
Ja bi ti za ovce preporučio lucernu, je malo bolje zeznuta prilikom sušenja , ali i kvalitetnija od ljulja.
Imaš ako je siješ sad u prolječe barem 3-4 otkosa do jeseni, a ako bi sijao ljulj bilo koji 2-3 otkosa maksimum , jer kad je vruče ljulj ne raste, a lucerna se bori jer ima dublji korijen od ljulja.
 
L

lovac00

Guest
Hvala lijepa na savjetima,ovčarstvo proučavam,lucernu mislim sijat u većini mislio sam ubacit i malo neke trave ali nisam siguran kaj za ovce naj bolje odgovara!:drinkers:
 
H

Hurlimann86

Guest
Hvala lijepa na savjetima,ovčarstvo proučavam,lucernu mislim sijat u većini mislio sam ubacit i malo neke trave ali nisam siguran kaj za ovce naj bolje odgovara!:drinkers:

A jel bi htio samo čistu travu?
Ako bi želio ubaciti malo trave zasij TDS on je malo dugotrajniji od ljuljeva, a opet i kvalitetan.
Sad ako te zanima baš neka čista trava mislim da bi ti najbolji bio Engleski ljulj ili klupčasta oštrica , jer isto duže drže uz obavezno prihranjivanje poslje svakog ili barem svakog drugog otkosa, jer ne vjerujem da ćete preoravati to svake druge godine pa valja nekako i održavati, a ovako vam je najlakše da trava ostane gusta da ne izrast neki korovi između več da je to čisti usjev.
 
L

lovac00

Guest
A jel bi htio samo čistu travu?
Ako bi želio ubaciti malo trave zasij TDS on je malo dugotrajniji od ljuljeva, a opet i kvalitetan.
Sad ako te zanima baš neka čista trava mislim da bi ti najbolji bio Engleski ljulj ili klupčasta oštrica , jer isto duže drže uz obavezno prihranjivanje poslje svakog ili barem svakog drugog otkosa, jer ne vjerujem da ćete preoravati to svake druge godine pa valja nekako i održavati, a ovako vam je najlakše da trava ostane gusta da ne izrast neki korovi između več da je to čisti usjev.
Ja bih naj radije sijal lucernu,ali neznam kakva je situacija sa zelenom ishranom i sjenažom od lucerne kod ovce!?Mislim na to da se ovca može napuhnuti od lucerne!To je jedini razlog mog dvoumljenja oko sjetve lucerne ili dts-a!Pozdrav iz Jaske!
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
procito sam velik dio ove teme i vidim svakojakog iskustva HVALA VAM sad mi je sve puno jasnije
jedno pitanje na koju visinu kosite trave i sve ostalo a da ne strada korijen trave a normalno i da trava prije pocne rasti mislim roto kosom
 
H

Hurlimann86

Guest
procito sam velik dio ove teme i vidim svakojakog iskustva HVALA VAM sad mi je sve puno jasnije
jedno pitanje na koju visinu kosite trave i sve ostalo a da ne strada korijen trave a normalno i da trava prije pocne rasti mislim roto kosom

Na nekih 7-8 cm, ali ne možeš travu samo tako oštetiti osim ljulja u ljeti ko ga ostavlja, a za druge nemaš straha ako je o obriješ ona se bede regenerirala.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Hurlimann ne slažem se s tobom. 7-8 cm je po meni minimum i ja se toga držim, a ljulj kosim na nekih 10 cm. Točno je da se trava obnovi (vidio sam lucernu pokošenu doslovno do zemlje i opet se oporavila), ali ipak joj treba duže vremena, a i preniskom košnjom sigurno dolazi kasnije više zemlje u bale, a to nam ne treba...
 
H

Hurlimann86

Guest
Hurlimann ne slažem se s tobom. 7-8 cm je po meni minimum i ja se toga držim, a ljulj kosim na nekih 10 cm. Točno je da se trava obnovi (vidio sam lucernu pokošenu doslovno do zemlje i opet se oporavila), ali ipak joj treba duže vremena, a i preniskom košnjom sigurno dolazi kasnije više zemlje u bale, a to nam ne treba...

Naravno da je to minimum, kako i sam kažeš ako se kosi niže i od toga ima zemlje koja na ne treba.

ja sam samo htio reči ako se slučajno pokosi niže da se trava može regenerirati i dosta brzo obnoviti, ali u svakom slučaju slažem se s tobom.
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
ja sam na jednom komadu kosio dost nisko pa je trava slabije rasla kosio smo 2puta ljulj dok sam na drugom komadu kosio vislje pa sam kosio 4 puta s tim da je na tom komadu bila zob puna ljulja pa se sjeme prosulo po njivi rijec je o divljem ljulju
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
na jednom komadu imam "posijan"takav ljulj zapravo poslije zetve zobi komad je pooran10cm duboko i i potanjuran jer je planirana sjetva djeteline medjutim na tom komadu je ponikla zob i tako da smo ju ostavili kako igleda ne znam jer nisam kod kuce
 

Najnoviji postovi

Na vrh