• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
H

Hurlimann86

Guest
na jednom komadu imam "posijan"takav ljulj zapravo poslije zetve zobi komad je pooran10cm duboko i i potanjuran jer je planirana sjetva djeteline medjutim na tom komadu je ponikla zob i tako da smo ju ostavili kako igleda ne znam jer nisam kod kuce

Hmm ako ti je jara zob ništa nečeš kositi, a ako je ozima onda ti bude dobro i kad to pokosiš sij gore kukuruz nem ostavljati da više raste, jer si budeš samo korove navukao na njivu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i par slika 1. otkosa ljulja 2010. Linos je u pitanju...nemam slika košnje, niti baliranja, pošto sam jedno vrijeme bio bez mobitela....
190420101833.jpg

190420101834.jpg

190420101836.jpg
 
Posljednje uređivanje:
H

Hurlimann86

Guest
Oo kolega eto i tebe nakon dužeg vremena.
Kolka je to parcela i kolko bala je bilo?
Inače ljulj je pravi8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
parcela je ral i pol, a bilo je 20 bala prvi otkos, 18 bala drugi otkos, a dalje sam ga posušil i zbaliral u kockice....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma bil je bogovski....zemlja je odlična na tom djelu....mnogo daje i teška za obradu
kolega kaj je baliral jedva je gutal s MF3080 i Rp 200 ;)
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
hurlimann 86 još jedno pitanje vidio sam da imaš oštrice posijano kada se ona ostavlja za kombajnirat i ja sam ove godine malo sijao a sjeme je dosta skupo
 
H

Hurlimann86

Guest
hurlimann 86 još jedno pitanje vidio sam da imaš oštrice posijano kada se ona ostavlja za kombajnirat i ja sam ove godine malo sijao a sjeme je dosta skupo

Pa ja mislim da bi tinajbolje bilo 2 ili 3 otkos ostaviti za kombajnirati mi je nismo nikad kombajnirali mada smo ove godine mislili, ali nakraju odustali.
To bi ti preporučio jer tad već ima dosta sunca i temp su dosta visoke da uspije sazriti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobro je to ,jel imaš ove godine što ljulja posijano?
Imam od lani 1 ral Križanca...prvi otkos bi možda spremil u bale, al ak krave idu van, neče biti potrebno, budem sve posušil i bude za bikove
 
H

Hurlimann86

Guest
Kako ti se pokazao križanac?
Jel ga što prorjedila vručina i suša?
 
L

lovac00

Guest
Jel ima tko od vas forumaša za prodat sjemena lucerne!!!???????????:drinkers:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kako ti se pokazao križanac?
Jel ga što prorjedila vručina i suša?

Križanca sam si ja sam zahebo....pa je ljulj bio čitavu godinu loš, al dobro, an greškama se uči....njemu treba samo KAN, KAN i KAN :) :)
i nemože mu biti ništa :)
 
H

Hurlimann86

Guest
Možda mi ove jeseni zasijemo nešt križanca, a sijat ćemo i još talijana moram se s bogecom za sijeme čuti u ljeti kad bude skinuo.
Ove jeseni isto uzeli od njega za više od 2 ha talijana jako je dobar.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ja imam nešto preko dvije rali križanca-boxera, sjeme kupljeno od kolege bogeca i prezadovoljan sam s njim. Dobio sam 51 balu u 6 otkosa (u tom 6. je bila samo jedna ali morao sam počistit). Nisam ga preoravao i neću sve dok bude zadovoljavajuć prinos. Najviše mi se svidjelo što mu suša uopće nije naštetila i pred zimu je izgledao gust kao i u proljeće. Nadam se da će ove godine bit približno isti prinos.
Talijanski mi je nakon četvrtog otkosa skurila suša, pred zimu se počeo oporavljati, a na proljeće ćemo vidjeti šta bude.

@ŠANANA....KAN ili gnojnica i nema boljega za prihranu ljuljeva
 
H

Hurlimann86

Guest
Hmm morat ćemo onda obavezno nešto križanca uzeti barem za 2 ha.
 
L

lovac00

Guest
Ja imam nešto preko dvije rali križanca-boxera, sjeme kupljeno od kolege bogeca i prezadovoljan sam s njim. Dobio sam 51 balu u 6 otkosa (u tom 6. je bila samo jedna ali morao sam počistit). Nisam ga preoravao i neću sve dok bude zadovoljavajuć prinos. Najviše mi se svidjelo što mu suša uopće nije naštetila i pred zimu je izgledao gust kao i u proljeće. Nadam se da će ove godine bit približno isti prinos.
Talijanski mi je nakon četvrtog otkosa skurila suša, pred zimu se počeo oporavljati, a na proljeće ćemo vidjeti šta bude.

@ŠANANA....KAN ili gnojnica i nema boljega za prihranu ljuljeva

Ako smijem pitati kolko je dugotrajan taj križanac,dal ga sušiš,koliko ga siješ na ral!!!!!!!!!!!!:partyman:
 
H

Hurlimann86

Guest
Kod intenzivne proizvodnje ti se koristi 2 god , ali može on i duže izdržati uz dobru gnojidbu i održavanje, a na ral ga se sije 25 kg da bude dovoljno gust.
 
L

lovac00

Guest
Kod intenzivne proizvodnje ti se koristi 2 god , ali može on i duže izdržati uz dobru gnojidbu i održavanje, a na ral ga se sije 25 kg da bude dovoljno gust.

Hvala lijepa na odgovoru,jel imaš kakvog iskustva sa sušenjem,jer jedan dio bi ga sušio!!!!!!!!!!!!
 
H

Hurlimann86

Guest
Nema problema sa sušenjem ko i svaka druga trava samo što duže traje 4-5 dana, a ako je dobro sunce i nema rose posuši se i brže i kvalitetan je kao sjeno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh