• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
L

lovac00

Guest
Nema problema sa sušenjem ko i svaka druga trava samo što duže traje 4-5 dana, a ako je dobro sunce i nema rose posuši se i brže i kvalitetan je kao sjeno.

Hvala na pomoći posijat ću jedan hektar lucerne i pola tog boksera,za sada!Kolko čitam vaša iskustva ljulj gnjojiti samo kanom,a lucernu???? Hvala još jednom!!!!!!!!:partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hurlimann86

Guest
Lucernu samo sa NPK-om jer ona ima kvržice na korijenu koje za nju asimiliraju dušik iz zraka, njoj su bitni P i K.
 
L

lovac00

Guest
Lucernu samo sa NPK-om jer ona ima kvržice na korijenu koje za nju asimiliraju dušik iz zraka, njoj su bitni P i K.

Jedan čovjek mi je rekao da lucernu NPK brzo unišit neznam zašto,ali kao da joj smanji vijek.....:partyman:
Daj mi smo reci koliko lucerne da bacim na hektar!!!!!!!!1
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Imam sjejemena ljulj,i dal je rano za sjetvu.domače sjeme,da stavinoko 45-50kgna ha
 
H

Hurlimann86

Guest
Jedan čovjek mi je rekao da lucernu NPK brzo unišit neznam zašto,ali kao da joj smanji vijek.....:partyman:
Daj mi smo reci koliko lucerne da bacim na hektar!!!!!!!!1

Pa negdje 40-45 kg na ha da bude ljepo gusta, a ovo još nisam čuo za NPK.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Danas sam gledal ako nebu padalo bum ga posijal sredinom tjedna,da stavim malo više 50kg/ha
 
L

lovac00

Guest
Vidim da planirate sjetvu ljulja zar to nije jos malo prerano!!!!!!
Kad je optimalni rok sjetve za lucernu!!!!!!???????????
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Najbolje kad produ mrazovi,ja cu u pocetku cetvrtkog malo sjemena pobacat pa ce biti valjda nesto.
Inace kod mene siju od polovice ozujka pa do pola svibnja.
 
L

lovac00

Guest
Najbolje kad produ mrazovi,ja cu u pocetku cetvrtkog malo sjemena pobacat pa ce biti valjda nesto.
Inace kod mene siju od polovice ozujka pa do pola svibnja.

Kolko sjemena ide na hektar lucerne!!!!!!!!!!
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
A jbg ako ces rucno sigurno ti treba 35kg na hektar... po meni ti treba toliko.
Ali ako imas sijacicu 15kg je dosta.
Ma ima ljudi koji tu znaju bolje pa ce ti oni to preciznije reci 8)
 
H

Hurlimann86

Guest
A jbg ako ces rucno sigurno ti treba 35kg na hektar... po meni ti treba toliko.
Ali ako imas sijacicu 15kg je dosta.
Ma ima ljudi koji tu znaju bolje pa ce ti oni to preciznije reci 8)

U pa 15 kg to je puno malo, ovih 35 da i više može na ha po meni ako očeš pravu lucernu, a što se tiče optimalnih rokova oni su odavno prošli, lucernu je najbolje sijati u 8 mj, a ostale trave od početka 9 pa sve do kad uvjeti dopuste.
A sad što ranije treba posijati, jer ako se sije kano dođe korov i nemaš ništa.
 
L

lovac00

Guest
U pa 15 kg to je puno malo, ovih 35 da i više može na ha po meni ako očeš pravu lucernu, a što se tiče optimalnih rokova oni su odavno prošli, lucernu je najbolje sijati u 8 mj, a ostale trave od početka 9 pa sve do kad uvjeti dopuste.
A sad što ranije treba posijati, jer ako se sije kano dođe korov i nemaš ništa.
E sad ništa ne kužim daj mi reci ako sijem sa sijačicom koliko mi treba sjemena na hektar!!!!!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
E sad ništa ne kužim daj mi reci ako sijem sa sijačicom koliko mi treba sjemena na hektar!!!!!


Jedno KJ 16 kg semena, a za hektar preračunaj, ja sam sa matematikom posvadjan.:rolleyess:
Naravno ako je seme sa instituta tu je klijavost 90%.
 
H

Hurlimann86

Guest
Znači ovako KJ je 0.56ha i po tome ti treba sa siječicom ili bez nje 30-35 kg sjemena po ha;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi, kak ide prihrana ljuljeva i lucerne sad u rano proljeće??
Koliko čega po čemu? :)
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ja cu ljulj na proljece pobacat malo da imam za svinje za kosit,pa ga malo kanom zagnojit.
Kolko sam vidio kod mene jos nitko nije baco prihranu za ljulj i lucernu.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ljudi, kak ide prihrana ljuljeva i lucerne sad u rano proljeće??
Koliko čega po čemu? :)

A čuj prihrana je recesijska. Bacio sam pred nekih 3 tjedna nešto 15-15-15, a jučer oko 100 kg KAN-a po ljuljevima i isto toliko po graškogradu. Po TDS-u mislim da neću uopće bacati KAN, to ću dobro zagnojiti gnojnicom, počeo sam jučer.
Sad bi bilo jako dobro da padne bar malo kiše...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znaći prvo bi trebalo sa 15-ticom????, pa kad krene dati mu KAN-a ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh