• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
M

mirsad

Guest
Ako češ uzimat Welgericu rp 200 nečeš ništa požalit jer to su jedne od najboljih balirki,ima ih pak kod nas u okolici i svi su zadovoljni,ako uzimaš sa noževima moraš imat min. traktor od 80ks jer ova šta je na slikama je bez noževa i zeko 75ks ima ju šta terat kad je bala pri kraju. I uzmi si po mogučnosti sa mrežom jer bale ti ispanu dvaput ljepše. A sad kod baliranja moraš malo pazit da ti i jedna i druga strana budu podjednako napunjene,znači da ako nemaš široki pikap da moraš se vozit lijevo deno kad baliraš.

picture.php


picture.php

Balirku sam vec uzeo a planiram je kaciti za Zetora 7245.Dali je on dovoljno jak za nju u sjenazi.Evo i slike.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Odlična kombinacija,sviđa mi se balirka a i zeko. Kolko vidim balirka ima široki pikap a ima i noževe,malo če mu bit tjesno pri kraju,ali ako nejde u 2 sporoj iči će u 1. Jer kad ti je bala pri kraju on najviše preša,a balirka ima one kuke da se neotvara znači da će ić još malo teže,ali nek te to nebrine. Gasa si daj na nekih 22 i teraj ju od 3-4 spore ovisi o redu kakav je kad je trave zgrnuta a pri kraju češ morat šaltat u manju pa sve do 1 spore,to češ čut i po mašini ai na obrtajima će ti dost gubit.
Čestitam ti na prinovi i nek te dugo služi :drinkers:
 
H

Hurlimann86

Guest
Ljepo oavljen posao,vidim da je trava bila dost dobra,kolko si imao bala na jutru

Bilo je 16 bala na 0.9 ha što i nije baš previše, al dobro bit će bolje ima još ljulja.
 
B

BAGERISTA

Guest
mirsad

Čestitam na kupnji,,,,i nek ide bez greške................:supz::supz:;)
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Niko mi je ljulj ima ga vani nekih 4-5 cm,sad me zanima sa cime da ga pognojim i kada? :confused:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Jučer sam pomagao šogoru zgrtat a on je balirao,na 4,5 jutara 47 bala.
Počeo zgrtat u 16:00 i završio u 20:00 i onda smo vozili bale sa Agrofarmom i Zetorom nažalost jednu po jednu do 23:30 a usput je i jedan čovjek omotavo bale to mu je trajalo cirka 45 min sa MF 294 i tanco. Sve je dobro krenulo dok se nisam malo žešče počeo vozit sa balama i pukne mi vilica na spoju sa desne strane,ali uspjeli smo je zakrpat i teraj dalje,ali ipak zijeva 1cm tamo kod onoga klina gdje se otkopčava da se bala prekrene.

dsc01747o.jpg
dsc01745u.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=UlSXyz_NSMg[/YT]
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Normalna količina na površinu. A čuj, vilice ako nisu jake, pucaju, teret je to i neravnine...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Normalna količina na površinu. A čuj, vilice ako nisu jake, pucaju, teret je to i neravnine...

Problem je u tome šta je traktor velik i on tu balu ne osjeti,a po polju sam gas da se što prije stigne napravit,i preko nekog malog jarka sam je soclo ja se okrenem i nema bale tek kad sam kreno curikat po balu onda sam tek skužio da su potrgane.:madmana:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da su poštene bale nebi mogao nosit dvije,i jednu bi osjetio:lol:

ma kak nebi,dam napred utege i nosi bez greške. Ako je mogao nositi na viljuškaru paletu cementa a ona je 1400 kg onda može nositi i 2 bale sjenaže koje su od 600-800kg ovisno o travi i kak je sprešana bala
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sam ih jednu jesen napravio 1060kg, znaš da je bilo straha za vilice :) Napred hidrauliku i imaš odma i uteg, i ujedno nosaš dve :) Ima po oglasnicima polovnih povoljno
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja sam ih jednu jesen napravio 1060kg, znaš da je bilo straha za vilice :) Napred hidrauliku i imaš odma i uteg, i ujedno nosaš dve :) Ima po oglasnicima polovnih povoljno

Ali štače mi tak teške bale,pa to trga i vilice i traktor a da omotavač nespominjem,to manji traktor nemože vozit to mora bit najmanje od 80ks i preko. Takvu je jedan čovjek iz susjednog sela napravio sa Lambom r6 130 i neka fendtova balirka 160 pola valjci pola remeni kak je tu balu napiko na vilicu tak se automatski raširila i moro ju je lancem dovuč kuć,a kad ju išao omotavat sam se omotavač htio prekrenut.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A čuj, preživili to strojevi. Bilo je to testiranje :) A bale su mi oko 800kg svakak ak je kvalitetna trava
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Slike košnje od danas:
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18709788.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18709789.jpg

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18709790.jpg


Kosio sam ljulj večinom,slabiji je nego prošle godine,malo je i prekasno košen ali vrijeme nije dozvoljavalo prije...
 
B

BAGERISTA

Guest
Slike košnje od danas:


Kosio sam ljulj večinom,slabiji je nego prošle godine,malo je i prekasno košen ali vrijeme nije dozvoljavalo prije...

Ljep ljepo,,,,reci mi ide za bale nači ko silaža,,ili sušiš koliko,....
ja krečem ove dane,,,pa ču samoutovarnom,,,dovest doma,,,jer sam tanak za telicu,,,malo da je osviježim..............

Ljepa konbinacija............:partyman::partyman:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Marko sviđa mi se kombinacija ali gdje ti je još jedna kosa odozada,šta nemože terat ili nisi kopčo?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
@Bagerista:eek:vo bude sjenaža stavljena u velike bale,sutra je baliranje na redu.


@Dado121:zadnje kose nemam,a i ne usudim se kopčat svoju staru Pottinger kosu da ne razbijem stakla pošto kod mene ima dost kamenja,i ovaj zahvat je sasvim pristojan.

sezona-2011-foto_13023700_17421657_18713565.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh