• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
H

Hurlimann86

Guest
hurliman daj mi reci kad vi kosite ljulj u koje vrijeme dok još ne klasa ili kad počinje ili se gleda po visini isto tako sam vidio da imate klupčastu kad nju kosite prvu meni je klupčasta isklasala ja je imam sa lucernom i kada se nju ostavlja za sjeme

I ljulj i klupčastu kosimo rije klasanja jer kad već isklasa puno gubi na kvaliteti, a klupčastu možeš 2 otkos ostaviti za sijeme.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
moj ljulj nikuda ne krece,zemlja je jednostavno prekisela. strasno:madmana:

a da probaš neku drugu travu? ima ih kaj su tolerantnije na kiselu zemlju

I ljulj i klupčastu kosimo rije klasanja jer kad već isklasa puno gubi na kvaliteti, a klupčastu možeš 2 otkos ostaviti za sijeme.

nisam znao da klupčasta daje sjeme u drugom otkosu?
 
H

Hurlimann86

Guest
Može dati , ako nije previše gnojena bes problema i ako su temperature ko sad dosta visoke brzo će ona isklasati.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel kasno da posijem crnu djetelinu, nije bilo kiše skoro dva mjeseca pa nisam uspio ranije.
 
H

Hurlimann86

Guest
Jel kasno da posijem crnu djetelinu, nije bilo kiše skoro dva mjeseca pa nisam uspio ranije.

Nemoj ni pokušavati pričekaj sad negdje do polovice 8 mj pa posij, sad ako posiješ bit će samo puno korova, a djeteline niodkud.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Nemoj ni pokušavati pričekaj sad negdje do polovice 8 mj pa posij, sad ako posiješ bit će samo puno korova, a djeteline niodkud.

Ok, tako piše i na uputi, kraj ožujka ili ujesen, al rekoh da pitam iskusnije možda se može i ranije, dakle u kolovozu, ako neće rasti ove godine mogu i ujesen možda bolje tako?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kombinacija za slona ubiti :supz: :mrgreen:
lijepo lijepo
a040.gif

koliko bala spremas godisnje?
jel ovo na prvoj slici vojarna neka ili tako nesto? :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Spremam oko 150bala,,,,ali ču morat još povečat ako budem i teliče imao....nije ni blizu kao drugi,,,ali radi se..:mrgreen:

Da nekad stari dio vojnog aerodroma..,,,sada totalno zapušten,,,sramota,,,nekad je bio kao park-šuma.:shock:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Sussjed jucer pokosio oko hektar neke livade divljakinje koja je vec sva u sjemenu i jos mu danas ova kisa upropasti jos vise to sranje od trave.

Mislio si to za sijeno ostavit kad ono k.
 
B

BAGERISTA

Guest
Zato ja danas,,,posložija bale,,,i čekam,,šta če bit,,jer su najavili kišu,,valjda,,pa nebi valjalo da smoči,,,a pokošeno uredno izbalirano i složeno,,,,,sad čekam,,,sutra šta če bit.

Šteta,,i tako je malo krme,,,još kad čovika si,,,e pa da poludiš..
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Na ljulju sijanom u prolječe buknula ambrozija,mislil sam ju poprskat deherbanom ili nečim sličnim na toj bazi...jel če biti kaj ljulju
 
Posljednje uređivanje:

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Takoder i meni,ambrozija je niknula kao da sam nju sijao u proljece a ne ljulj.
I ljulj mi je dokazao da je zemlja strasno kisela,ali to ambroziji nista ne smeta izgleda.
Da ljudi i mene zanima za ovo hoce stetiti ljulju?
 
H

Hurlimann86

Guest
Sad tu ambroziju izmalčirajte ili pokosite pa pokupite sa njive, pa možda poslje šta bude kad ljulj još malo ojača, jer ako sad tak ostavite ambrozija će ga ugušiti i ništa od njega jako slabo.
 
H

Hurlimann86

Guest
Par slika od jučer, balirala se klupčasta oštrica i ljulj 3 otkos oboje, nije bilo puno bala , ali je zato kvaliteta jako dobra, ja sam zgrtao i omatao, a bratić vozio bale, tetak je balirao, al od baliranja nemam slika.







 
L

lovac00

Guest
Evo prvog otkosa DTS-a,sijanog 23.04.2011,dvije rali dale 14 rolo bala sjenaže!!
Hvala svima koji ste mi davali savjete oko sjetve i prihrane!!!!!!:weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh