• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta
H

Hurlimann86

Guest
Pravo delo,,,,vidin da je na traktoru,,,roto-drljača,,,i sijačica,,,5+8)8)
Daj mi reci ovo na zadnjim slikama,,,,se več valja,,,ili se varam...:scratch

Da ja sam valjao odmah iza da što više vlage zadržimo u zemlji.
 
B

BAGERISTA

Guest
To je dobro,,,,i sačuva se vlaga,,,i ostane ravno,,,,ko na tanjuru......:prayer:

Može koja slika od valjka kad stigneš,,,,,,,,,,,:blackeyei njkegova težina........
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
sijanje treve!

Zanima me vi koji mislite posijati travu za na godinu da li je netko vec izorao njivu ili se ceka prva kisa?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nešto se uzoralo a nešto čeka dobru i debelu kišu,neki kod nas posijali oni koji imali viška vlastitog sjemena,nekima je čak i niknuo ljulj ali ovaj tjedan je dobio ljepu crvenu boju što znači da je odje..i da bude malo od njega koristi,jer su se ponadali da bi se moglo možda dvaput pokositi do zime,ali debeli zajeb:axe:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja danas pokosio treći otkos običnih livada,užas žali bože goriva i trganja kose,livada je ispucala da ima i 5 cm raspukline po sebi ali mora se počistiti ako bude dobra jesen možda se šta navuče za kositi zeleno za kravice,probao sam poslikati par slikica ali je bilo prašine pa valjda se bude nešto vidjelo

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us a ova slika je hibridna trava od prolječa ,ali ju više ne mogu gledati pa sam pokosio susjedu gratis samo da se očisti

Uploaded with ImageShack.us
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Takve su bile i kod mene, ja sam odrezao treći prije skoro mjesec dana, i to je to. Ne raste ništa osim lucerne, svaka joj čast, kraljica:heart:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja mislim da je ta čičoka kod nas poznata kao divlji krumpir,i da to kada zasiješ na zemlju nemožeš se riješiti dugo sa zemlje jer ti gomolji mogu preživjeti dosta dugo,možda bi bilo bolje pitati nekog stručnjaka koji se dobro razumije a ne nekog trgovca,mada mislim da je čičoka poznata kao hrana koju koriste makrobiotičari,nisam 100%siguran ali netko sigurno zna:axe:
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
ja mislim da je ta čičoka kod nas poznata kao divlji krumpir,i da to kada zasiješ na zemlju nemožeš se riješiti dugo sa zemlje jer ti gomolji mogu preživjeti dosta dugo,možda bi bilo bolje pitati nekog stručnjaka koji se dobro razumije a ne nekog trgovca,mada mislim da je čičoka poznata kao hrana koju koriste makrobiotičari,nisam 100%siguran ali netko sigurno zna:axe:

znam da je krompir od nje za dijabeticare. Cekam u cetvrtak treba da se vidim sa jednim profesorom ishrane a radio je nesto sa ovim tipom koji je prodaje prije 5 godina, odnosno radio je analizu zelene biljke, ali dalje od toga ne. Tako da cu vjerovatno dobiti informaciju iz prve ruke. Hvala na odgovoru.
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
ja danas zgrnuo 3,5 rali obične livade 3 otkos bilo je za jednu i pol malu mengelu,a toliko da nije ništ:madmana:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us,ovo je jedini hlad u blizini

Uploaded with ImageShack.usovo je ta mala za travu,ali bolje išt nego ništ livade se moraju počistiti

Uploaded with ImageShack.us
U svakom slucaju bolje ista nego nista, medjutim ono na cemu Vam zavidim to je da vam se jos zelene livade, za razliku od nasih. moja je zemlja do prije 15 dana bila zelena a danas katastrofa , dok je u okolini vec mjesec ipo dana izgorela od sunca, sve je okolo zuto kao zito. Eto sada nam najavljuju kisu u ponedeljak i utorak a nakon toga sjeverni vjetar, Ali nema veze navikli smo na to. Meni su kravice dva puta pasle otavu a sada jedu sijeno.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma ova slika gdje ti je mali ferki je isto od prije 20 dana kada je bilo za kositi zeleno i kod nas sve izgorjelo jedino livade koje su u nizi imaju zelenu boju:partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jučer se potanjuralo za ljulj,nije baš nek priprema ,ono sve po starinski al to se ima ,mrzi me ići tražiti nekog sjetvospremač i ja koje sam sreče nešto bi se pokrljalo

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us malo klasične drljače,moja žena za volanom

Uploaded with ImageShack.us bude to dosta dobro sa obzirom na raspoloživu tehniku

Uploaded with ImageShack.us ljuta sijaćica bez markera sam da ne puše jaki vjetar

Uploaded with ImageShack.us malo podravskog sjemena na Bilogorsku zemlju

Uploaded with ImageShack.us
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@ ajkula
vidim da siješ rasipačem za umjetno, reci mi kako izgleda to što je zasijano? :scratch Jesi i ranije tako sijao trave? Ja tako sijem žitarice al travu nisam nikad ni pokušavao, mislio sam da se ne može sijati na taj način. Ako može tako, a vidim da može, to je puno brže nego sijačicom! :gitarist:
Jesi li možda kad sijao Lucerku ili crvenu djetelinu na taj način?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to tek drugi put sijem tako ,izašlo je 100 kg ljulja na 12800 kvadrata,lucernu kad sijemo samo sijačicom zbog sitnog sjemena i cijene,ovaj ljulj nakon sijanja samo povaljam i bez drljanja jer onda neko sjeme propadne na dubinu sa koje ne može niknuti ,budem poslikao kad nikne
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja bih onda morao posijati jednu pola hektara ljulja za radi graška tako da na njega poslije isiliram i taj ljulj...

Ajkula de mi reci jel ovo sto si poslikao sve sto se tiče agrotehnike sjetve, nisi li išao s đubrivom stajskim ili umjetnim jel imam jednu parcelu od hektar i pol jako blizu ove s graskom i na njoj je bila pola pšenica pola tritikal tako da na toj parceli posijem pola hektara ljulja upravo za taj grašak tako da imam tu kombinaciju s kojom cu moci pokriti sjenazu graška....

Znači jesi li stavljao koliko umjetnog i kojeg ???

I pta je bilo prije na toj parceli ???
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
gnojidba 35 tona stajnjaka na ral i u prolječe kada kreče ljulj 150 kg kana po rali ,jer ipak to je za jednu eventualno dvije košnje,jedan komad je bila zob jara a drugi raž koju je led opizdio:rolfer:
 
H

Hurlimann86

Guest
Jučer se opet sijao ljulj posijano još 3 ha.







[flash(425,350)]http://www.youtube.com/v/N7PTPCARXm8[/flash]
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Imam jedno pitanje za majstore u baliranju. Vidim da neki kada baliraju zelenu masu odmah na polju omataju sa folijom, a neki ih voze doma pa onda omataju. Zanima me koliko bala zelene mase vremenski smije biti tako na zraku bez folije?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru:prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh