• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa može stajat jedno 4-6 sati(mislim da sam to negdje proćitao), duže nebi smjela...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to je školsko pravilo,ali ako je dobro sabita i poslje kvalitetno omotana može proći 12sati,provjereno:axe:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
nest mi se cini da nije puno kise palo u medjimurju,,nekak se lose napravila zemlja za sjetvu.il mi se cini??:confused:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo jedna jadna slicica sto sam pred cca tjedan dana uslikao:

30092011432kopiraj.jpg


e sad, prica iza te slicice.
2009. u jesen je zasijan dts. ovo je znaci druga godina kako se kosi. pokosena su 3 otkosa ove godine, slikano je nakon 3. otkosa. unatoc susi i svemu lucerna kao sto se i vidi raste kao nenormalna dok je sva ostala trava zuta i ne raste.
i na kraju sta sam ja s ovim htio reci - lucerna je cudo! :supz:

:mrgreen:
 
K

Ketty

Guest
Ljudi, jel zna tko gdje se može nabaviti sjeme ljulja križanca? Ovi u poljoapotekama me malo čudno gledaju kad ih za to pitam.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mislim da je bokser križanac ali bolje provjeriti kod malo bolje potkovanih znanjem:partyman:
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Ljudi, jel zna tko gdje se može nabaviti sjeme ljulja križanca? Ovi u poljoapotekama me malo čudno gledaju kad ih za to pitam.

potraži firmu miagra na netu. imaju vjerojatno i drugi, al ja znam za njih
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
mislim da je bokser križanac ali bolje provjeriti kod malo bolje potkovanih znanjem:partyman:

Je,je boxer je krizanac. Kolko sam zapamtio na predavanju,prednost su mu izdrzljivost (jaca od talijana) i prinos. Vidio sam tu negdje na forumu fotografiju tog boxera krizanca mislim da je fotku postavio forumas bogec. Izgledao je odlicno!
Nekako tamniji od ovih,a i ima zracalnu povrsinu na svijetlu :D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ima Bogec valjda za kositi ,jer je prošli tjedan malkice ga malo prihranio ,kaže da je preživio ovu sušu ,valjda je bio na nižem terenu pa ga on misli još ove godine satrati u bale pa koliko bude bit će:weedman:
 
K

Ketty

Guest
Ma znam ja da je boxer križanac ali koja poljoapoteka ga ima za prodati?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Mislim da bi trebale imati sve one koje imaju ugovor sa Semenarnom Ljubljana. Barem za njih znam da imaju boxer.
Bas cu sutra pogledati tu kod sebe u poljoapoteci koji imaju Semenarnu u ponudi dali imaju boxera,i cijenu pitat.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ja sam kupovao boxer križanac ove godine u 7 mjesecu od našeg člana BOGECA i posijao početkom osmog mjeseca samo što poslje toga nije pala kiša pa nije puno narastao nadam se da će biti nešto od njega
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Sorta Boxer ove godine nije više na listi.

U ovoj godini Semenarna ima od križanog ljulja sortu Solid.
 
H

Hurlimann86

Guest
Naš ljulj lijepo napreduje na slikama su talijan i križanac ima ga sijanog prije taj je na jednoj slici i veći je, a ovaj kasnije sijan je manji.



 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
da je danas 1.10.ovaj na trečoj slici bi se mogao kositi,ali sad bude morao čekati proljeće ili možda ove zime bude toplo pa se bude kosilo kao prije nekoliko godina:drinkers::partyman:
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
moj ljulj je isto niko. nadam se da bude zima pogodna za rast,pa da ga možemo pokositi u 1. mj . Ja sam ga kosio prije 3-4 godine u 2. mj.Bilo je komentara , što ovaj luđak kosi i balira po zimi to sigurno neće valjati. Ali su se zaj...
 
H

Hurlimann86

Guest
da je danas 1.10.ovaj na trečoj slici bi se mogao kositi,ali sad bude morao čekati proljeće ili možda ove zime bude toplo pa se bude kosilo kao prije nekoliko godina:drinkers::partyman:

Tome se i nadam, jer ako ovako ljepo toplo nastavi bude on za kosit, evo danas sam ga vidio već se skoro ni zemlja ne vidi, a prošlo tjedan dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh