• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krmno bilje i travnjaštvo

  • Temu pokrenuo matija
  • Datum prvog posta

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
275cm? i vise nego pristojno :D

nego da priupitam nesto.. imam nesto sitno dts-a posijanog (1000 kvadrata). ljulj, lucerna i djetelina uglavnom. dali bi se to moglo osusit i bacit u male kockaste bale? vrijedi li pokusavati ovako rano to pokositi? jasno, ako po prognozi bude lijepo vrijeme..
 
B

BAGERISTA

Guest
@Bagerista:eek:vo bude sjenaža stavljena u velike bale,sutra je baliranje na redu.


@Dado121:zadnje kose nemam,a i ne usudim se kopčat svoju staru Pottinger kosu da ne razbijem stakla pošto kod mene ima dost kamenja,i ovaj zahvat je sasvim pristojan.

To san i mislija da če bit za bale,,Sijenaža u njima,,,..
Špricaš još nečim,,,prije motanja,,,kod baliranja,,ili se samo mota bale,,,i koliko takva bala mora stajat...:?::?:i ako smijem pitat,,koliko sušiš travu,,,ljulj,,nači nakon otkosa,,,,a vijerovatno i balirka mora bit s noževima,,ili se varam......

Hvala na odgovoru..:partyman:

Ova konbinacija traktor kosa,,,je stvarno da čovijek gleda i uživa...svaka čast..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
275cm? i vise nego pristojno :D

nego da priupitam nesto.. imam nesto sitno dts-a posijanog (1000 kvadrata). ljulj, lucerna i djetelina uglavnom. dali bi se to moglo osusit i bacit u male kockaste bale? vrijedi li pokusavati ovako rano to pokositi? jasno, ako po prognozi bude lijepo vrijeme..

nemoj još..jer nećeš moć sušit kako treba.Radije još pričekaj.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zbog toga smo jutro dts-a zaorali. dok dodje povoljno vrijeme za susenje, on preraste. jedva pokosili, jedva osusili i na kraju me jos pitaju ljudi jel to slama..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Prvi otkos riješen:p:p

Bilo je 114bala,košeno:ljulj,lucerna,i prirodne trave te klupčasta oštrica.
Prinos je malo manji nego prošle godine ali zadovoljava:rolleyess:

Jučer je sve izbalirano,doveženo doma i omotano na licu mjesta.

Evo slike ovdje je 96bala,nekoje fale još:
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18717841.jpg


Glavni krivac što su ove bale dovežene doma i poslagane je:
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18717842.jpg


I glavni tko je to pokosio:
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18717845.jpg


Slike baliranja nemam,a balirano je bilo s mojim Claasom i Krone balirkom,te DF agrofarm 100 i Welger RP 220..

Ove bale sada če odstajati nekih 1 mjesec pošto još imam lanjsku sjenažu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ljepo učinjen posao,svaka čast. Zar ti je tolko potrebna ozozada bala na Hurliju kao protu uteg??
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Itekako potrebno, veliko je opterećenje u najdaljoj toči kod hvataljke.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Zna toma kak je imati prednji utovarivač8);)

Bala mi ne smeta,dobro dođe kao protuuteg,mogu brže radit s traktorom ne moram polako da mi njiše traktor preko graba kad idem,jer ne radim na asfaltu neg mi je malo neravna livada na kojoj imam bale,,,
Kod rada s utovarivačem uvijek prakticiram neki teret iza kad je to u mogučnosti.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima moj prijatelj Carrara agriplus 80 ks bez kabine i sa utovarivačem od leškoviča tamo je uzeo i traktor i sad dok se naviko bez nekog utega odozada jer kaže da mu smeta ai tak mu je bolje samo sa njim vozi bale nemora sa drugim traktorom terat prikolicu još,nego si ju sam vozi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ima moj prijatelj Carrara agriplus 80 ks bez kabine i sa utovarivačem od leškoviča tamo je uzeo i traktor i sad dok se naviko bez nekog utega odozada jer kaže da mu smeta ai tak mu je bolje samo sa njim vozi bale nemora sa drugim traktorom terat prikolicu još,nego si ju sam vozi.

Svatko radi kak on želi:partyman:

A kaj se tiče prikolice,nek si samo vozi,posudim mu ja kamionku ako želi.:weedman:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tera on dvije na prvu metne 11 a na drugu 7 ali sjena,slame i otave a za sjenažu tera samo 8 na jednoj.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
I kod mene se ovaj tjedan radilo na ovom


Sa








Nastavak slijedi već sutra ak vrijeme dozvoli :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ljepo odrađen poso,svaka čast:supz:
Ako mogu primjetit imaš na Sami prednju utovarivač,zašto onda nisi sa njim tovario bale na prikolicu i tak vozio,ili nemaš one hvataljke za bale
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A doma je hvataljka. Najdalja njiva mi je 2km od stovarišta i bržiji sam ovako. Kasnije ih samo posložim na kat dok malo odleže
 
L

lovac00

Guest
Posijao sam 2 hektara nesto ljulja,nesto čiste trave i malo lucerne sijano prije tri tjedna sve je niklo i lagano napreduje.Gnojeno stajskim prije oranja,pa me zanima jel potrebno davati kakvu prihranu sada u fazi nicanja?????
 
H

Hurlimann86

Guest
Posijao sam 2 hektara nesto ljulja,nesto čiste trave i malo lucerne sijano prije tri tjedna sve je niklo i lagano napreduje.Gnojeno stajskim prije oranja,pa me zanima jel potrebno davati kakvu prihranu sada u fazi nicanja?????

U fazi nicanja ti nije potrebno tek poslje kad počne busat možeš sa kanom ići.
 
H

Hurlimann86

Guest
Drugi otkosi dobro napreduju jedan je već opet za kositi, a drugi za 2 tj bude.

 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
hurliman daj mi reci kad vi kosite ljulj u koje vrijeme dok još ne klasa ili kad počinje ili se gleda po visini isto tako sam vidio da imate klupčastu kad nju kosite prvu meni je klupčasta isklasala ja je imam sa lucernom i kada se nju ostavlja za sjeme
 

Najnoviji postovi

Na vrh