• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodajem Krumpir za saditi

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prodajem naklijani krumpir za sadnju,sorte Belarosa,Cambera,Roko i Vineta,u gajbicama.Cijena za gajbicu je 20 kn,ili oko 3 kn/kg.
Vineta je bijela sorta,a ostale su crvene.
Informacije na PP
Postoji mogučnost usputne dostave u sjeverozapadnom djelu Hr.

25022013.jpg


25022013c.jpg


25022013a.jpg


25022013b.jpg


25022013d.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Jel idete možda prema velikoj Gorici ili Zagrebu u neko skoro vrijeme? Meni bi trebalo cca 8-10 gajbi.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da,bude se išlo,tamo iza petnaestog,dvadesetog,kad počne sadnja.Bude suprug išao na sajam,imamo toga dosta,planirali smo to za sebe za sadnju,ali smo pred dvadesetak dana kupili opet holandski original pa imamo viška.Možeš se javiti na PP pa ćemo se dogovoriti detaljno.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne bih pričala o nekakvom popustu,obzirom da se krumpir za saditi uvijek prodaje bar kunu skuplje od onog za jelo,a pogotovo ovako naklijali uvijek ima veću cijenu.Tako da ovo zapravo ispada poprilično povoljno.Ima Belarose stotinjak gajbi,možda bude i nešto više,ali za više ću znati tek kada mi posadimo što smo isplanirali.Da mi ne ispadne višak,a na kraju manjak.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
a koja je granulacija belarosa...jer je teško nabaviti friško sjeme?ili znaš diga ima za kupiti aki sitnija granulacija 28-35?može na pp hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
pozz

Štovana kolegice bili se moglo nabaviti dvije gajbice red scarleta?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I ja bih Belarosu 28-35,ali ne mogu naći.Odlučila sam pričekati još malo,Ionako ću najprije raditi plastenike,a krumpiri budu na red došli početkom aprila.Ako ne nađem-a nade više baš i nemam,posaditi ću ovaj što imam,dobar je,samo me muči što će mi druge godine manjkati sjemena od njega.Remeti mi se plan. Zato i velim da još ne znam hoću li imati Belarose više od stotinjak gajbica za prodati.Moj nije kalibrirani,ali u prosjeku ga sadimo 120-130 gajbi na 1200 čhv.
Uzela sam dvije novije sorte 28-35,da vidimo šta će biti,deklarirano naravno,cijena mu je 12 kn/kg.a njega mi treba 550 kg na 1200 čhv.

@brorv,na žalost,Red Skarleta nemam,a niti ne znam da ga netko ima od ovih koje znam,To se većinom rano vadi kod nas pa ne ostane za sjeme obzirom da je predugi period od vađenja do sadnje,a i kožica mu još nije zrela pa onda teško podnosi skladištenje.Preporučila bih ti Camberu,nije toliko rani ko Scarlet.ali je zaista dobar i prinosan.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
I
@brorv,na žalost,Red Skarleta nemam,a niti ne znam da ga netko ima od ovih koje znam,To se većinom rano vadi kod nas pa ne ostane za sjeme obzirom da je predugi period od vađenja do sadnje,a i kožica mu još nije zrela pa onda teško podnosi skladištenje.Preporučila bih ti Camberu,nije toliko rani ko Scarlet.ali je zaista dobar i prinosan.
Ja sadim mocarta i adoru, malih količina, pa bih htio za sebe probat neku sortu koja je dobra za pomfrit, a čitao sam da je scarlet dobar za to. Možeš li mi nekaj preporučit..znači za moje potrebe,kvalitetu, a ne količinu za prodaju.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
a kakva je cambera drugu godinu?

Dobra,rodna. Sorte koje ja sadim su sve one koje se mogu saditi više godina,nesklone izrođivanju.Neisplativo je kupiti po dvanaest kuna kilu nečega što ne možeš saditi barem dvije,tri godine.Danas su to prevelika ulaganja,stoga smo mi odabrali navedene sorte,a ove godine smo uzeli dvije nove,isto stabilne,a kako će roditi ćemo vidjeti.

@bhorv,ako te ne smeta da u slučaju nedostatka vlage imaš jako sitni krumpir uzmi Marabel.A ako te ne smeta da u slučaju dulje suše ,a onda kišnog perioda krumpir postane bobičav,ili pusti u zemlji klice-čak se može dogoditi da te klice izađu iz zemlje i stvore lisnu masu,i ako si spreman na rizik od rizoktonije-posljedica je u nepovoljnoj godini trulež u skladištu,uzmi kraljicu krumpira Agriju.Već sam to navela u temi o krumpiru.Ništa se od nabrojanog ne mora dogoditi ako je godina koliko-toliko normalna i ako napraviš dobru zaštitu,ili u slučaju loših uvjeta spališ cimu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Počeli se rasprodavati krumpiri,u petak i subotu se ide prema Zagrebu i okolici,pa ako još nekome nešto treba,može se javiti na PP.

U ponedjeljak se može isporučiti okolica Koprivnice,a u utorak Vrbovca.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Prodajem naklijani krumpir za sadnju,sorte Belarosa,Cambera,Roko i Vineta,u gajbicama.Cijena za gajbicu je 20 kn,ili oko 3 kn/kg.
Vineta je bijela sorta,a ostale su crvene.
Informacije na PP
Postoji mogučnost usputne dostave u sjeverozapadnom djelu Hr.
Svaka čast za krumpir..vidi se da je kupljen od majstorice..moj Adora iako je 1 reprodukcija pored vašeg izgleda kao da je star 10 godina...već sam pomislio da sam pomješao sorte i da je moj tak veliki dok nisam izvadio cimu i razočarao se..Bilježim se za drugu godinu.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
i ja isto,svaka pohvala za sjeme,moj tek proviruje iz zemlje a bela rosa( ako sam dobro zapamtio) je već skoro 20 cm,poz
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A-ha,to je to.
Hvala na izraženom zadovoljstvu.Pričekati ćemo još da vidimo šta će se desiti u finišu.Iako ja uopće ne sumnjam u rezultat.:icon_thumright:

Ajd da se pohvalim-rasprodao se sav višak,a belarosa je ponestala prva.
A za sljedeću sezonu budemo vidjeli sa čime ćemo raspolagati-ako Bog da dobru godinu-budu i dvije nove sorte.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ja moram također pohvaliti sjemenski krumpir od johabice,odlično je niknuo i jako dobro napreduje a sada je več veliki oko 30+ cm.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Moj je isto 30+. Za sad prekrasan al neću hvaliti prerano da ne ureknem. Ako bude tak do kraja bilježim se za iduću godinu samo malo veču količinu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E baš mi je drago čuti dobre vijesti,sada samo treba obratiti pozornost na zdravstveno stanje kada se počne zatvarati sklop pa na dalje.Može u pripremi čekati Daconil,a kasnije nadopuna sa kojim sistemikom.Naravno da se u slučaju potrebe uvijek može poslati upit na PP.

Zanima me šta je sa Donjom Stubicom,jel se odustala sadnja automatskom sadilicom.Zaboravila sam nick pa ne mogu pitati na PP.A i broj moba smo pobrisali.
A gospodina mrgu ne moram valjda uopće ništa pitati-čovjek doktorirao i magistrirao,valjda obrnutim redom,jel,kako njemu ne bi bili dobri krumpiri.Iako ne na tom polju.
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
84
E baš mi je drago čuti dobre vijesti,sada samo treba obratiti pozornost na zdravstveno stanje kada se počne zatvarati sklop pa na dalje.Može u pripremi čekati Daconil,a kasnije nadopuna sa kojim sistemikom.Naravno da se u slučaju potrebe uvijek može poslati upit na PP.

Zanima me šta je sa Donjom Stubicom,jel se odustala sadnja automatskom sadilicom.Zaboravila sam nick pa ne mogu pitati na PP.A i broj moba smo pobrisali.
A gospodina mrgu ne moram valjda uopće ništa pitati-čovjek doktorirao i magistrirao,valjda obrnutim redom,jel,kako njemu ne bi bili dobri krumpiri.Iako ne na tom polju.

EEE evo i mene, tek sad sam pročital da se i mene spominje :)

Jako sam zadovoljan s krumpirom i sadil sam sa sadilicom, nisam sve,, al moral sam nešto, takvo je bilo vrijeme, guzva i sve i nisam imal izbora

Belarosu sam sadil ručno, i nažalost ona mi je najlošija, peronospora mi je zahvatila belarosu dok me nije bilo doma i kasnil sam sa špricanjem i evo ti posla, vidlo se da je zakazala, i to dosta, a sadil sam ju ručno i to mi je najviše žao, jer sam kičmu izgubil...:=:)

A ostale dvije sorte sam sa sadilicom i to je mrak :eek:: krumpira ima ko u priči, stavil sam roko na jedan komad kod potoka, ima vlage, sunca, krumpir je ko zmaj, nisam još nikada imao takav krumpir, sve super, samo je bilo nevrijeme i svu cimu mi je vjetar polegnul na zemlju, ali nije se potrgala, i dalje je ljepa zelena, i ima je ko pljeve... da li je problem ako je na zemlji?

pošto mi je ovo prva godina u krumpiru, i nov sam u tome, jako jako zelen i mislim da sam za drugu godinu naučio dosta toga, jer na greškama se uči, a pogotovo na vlastitim greškama,

Sve u svemu jako sam zadovoljan i mislim druge godine preći na malo veće količine za moje podneblje :eek:: za sada imam pol hektra, čak mrvicu više, a druge godine nadam se barem dva hektra, pa ako će te imati opet nešto sjemena bilježim se sa štovanjem :(nod):

Lijep pozdrav svima iz Stubice :(clap)::(clap):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Drago mi je što je sve više-manje dobro prošlo.Nikako se nisam mogla sjetiti tvoga nicka,a broj moba je muž pobrisao,kao i broj tvojega prijatelja kojemu smo poklonili bačve.A baš me zanimalo što se kod tebe događa.Bojala sam se kako će to ispasti sa autoimatskom sadilicom obzirom da je sadnja krenula kasno i gomolji su svu energiju utrošili u klice.Dakle,bili su već fiziološki stari.Tu pomoći nije bilo,tako nam je ove godine bilo svima.u tom se slučaju događa da ako se formirane klice pokidaju,gomolj nema snage izbaciti nove.I onda dolazi do nejednoličnoga sklopa i smanjenog prinosa.

Bude,bude sjemena,samo će se morati na vrijeme reći količina koju trebaš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh