• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E,ovo je moje -


20140422_181343_zps5d915e2d.jpg
[/URL][/IMG]

20140422_181401_zpsb32ba670.jpg
[/URL][/IMG]

20140422_181409_zps0312a63b.jpg
[/URL][/IMG]
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861
Jel to onaj iz plastenika,lijepi komadi...:icon_thumright:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Je,je,iz plastenika - budemo ga unovčili pa u plastenik posadili slijedeče......
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861
Dobro bi išao u kombinaciji sa janjetinom ispod peke....
29moto0.gif
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Super ideja!
Ti daj janje,ja dam krumpir i napravimo gastronomski užitak.:icon_lol:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Odlično johabice, dali si zadovoljna količinom tj. prinosom.
I šta radiš sa lisnom masom dali ide u kompost ili šta već??.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Je,je,iz plastenika - budemo ga unovčili pa u plastenik posadili slijedeče......
Super je:(y):
Jel uspiješ sa njim barem postići cijenu od 10,00kn/kg?
Ja se trenutno borim sa kupusnjačama i najbolje se pokazala brokula sa 7kn/kom...ovo ostalo je živi pušing...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Do kada može stajati tako opran? i dali to na nekima vidim rizoktomiju?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prinos bi mogao biti veći,ali dobro je kako je - prodajna cijena je deset kuna,bude oko tisuću dvijesto kila,i obzirom da je to vegetacija pedeset dana ,do kraja vađenja bude valjda šezdeset,a ulog je bio mali - a i nikakva briga osim jednog okopavanja i jednog nagrtanja - nikakva zaštiti niti prihrana u postu - samo voda - dobro je.Malo mi se žuri,druga kultura čeka,pa nećemo čekati bolje rezultate.A i cijena bude kasnije manja,pa ti opet dođe na isto.
Od svega je najbitnije to,obzorom da mi je ovo bilo prvi puta da sam u plasteniku sadila,što sam uočila neke greške i propuste koje sam napravila,tako da će drugi puta sve skupa vjerojato ispasti i bolje.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
726
johabice sve cestitke, super ti je krumpir!
Na koliko si ono povrsine imala krumpir u plasteniku?
 

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Vidim da špricate krumpir sa svime več par godina ja špricam krumpir sencorom i pokazo se jako učinkovit sad da vas pitam kaj vi mislite o sencoru???
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Skupljaju se i ostaju rezuidi koje neke kulture ne podnose.Ograničava im sjetvu od par mjeseci do gdinu,godinu i pol - pogotovo povrću.Ali je inače jedan od najučinkovitijih herbicida,iako je već tridesetak godina u upotrebi.

Do kada može stajati tako opran? i dali to na nekima vidim rizoktomiju?


Eh,maločas sam ti u pp napisala da je rizoktonija u pitanju,na nju podsjeća,ali sada razmišljam - iako su simpromi isti ili slični,možda i nije - možda je od viška vode jer sam ja znala to pošteno zalijevati obzirom da su cieviu jarcima o trebalo ih jenapuniti vofom da se sijeli slog natopi.Pa jemožda zbog toga pucalo.

ma može stajati par dana dok nema vrućina,po vručinama brzo crni.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,727
johaba, nisi uvela HACCAP...
NEMERE MAČAK SPAVAT S KRUMPIRIMA!!!
...to je jedno od glavnih EU pravila...:icon_eyes:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kod Jo se sve može - Jo pliva uzvodno cijeli život.I kod nje se ona socijalistička - NNNI piše - NNNS - ništa nas nesmije slomiti.:icon_kidra:

Bah,fučkam ja na pravila i odredbe - tako dugo dok me po đepu ne klepnu radim šta oću i kaj me volja - dok dobim po piksi,začas se upristojim.:icon_rofl:

Ps.

@darijus - malo si se skockal dečec - ne spava mačak nego mačka - a to valjda more.hihihić - ko kuća velik darijus,ko kuća.

Evo se i danas bilo na tržnici - prodalo se ama baš sve .

20140426_073121_zps3963b748.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,556
Evo se i danas bilo na tržnici - prodalo se ama baš sve .
20140426_073121_zps3963b748.jpg
[/URL][/IMG]
Po koliko je išao kalamper mladi (ako nije tajna)?

p.s. Zanima me jer je tehnički zanimljiva sadnja mladog krumpira u plastenik (radi plodoreda), jer ovo je prvi mladi domaći krumpir. Plodored salata-krumpir-krastavac-neka kupusnjača-salata mogao bi biti zanimljiv :(happy):
 
B

bprenka

Guest
Najbolji krumpiri u Hrvatskoj su oni koji rastu na području Gorskog kotara i Like iz razloga što su tu kraški tereni koji ne sprečavaju zadržavanje kemikalija u tlu jer ih kiša ispere. Dok u nizinskim krajevima postoje aluvijalna tla koja su bogata podzemnim vodama i gdje se kemikalije zadržavaju u tlu što se odražava na kvalitetu krumpira.:(y):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
blablablablabla.........najbolji krumpiri su međimurski krumpiri.
Ako idemo lokalizirati dalje -
-najbolji krumpiri su moji krumpiri.:icon_wink:

:icon_razz::icon_razz::icon_razz::icon_razz::icon_razz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh