• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Savjet pisan u dobroj namjeri; prvi dio je klasika, i za velike i za male, a ovaj drugi dio je ipak korak više, i daje "opaki" porast prinosa, samo treba vidjet koliko to krumpir može "platiti".
Dalamtino je pitao za mladi krumpir, a budući da taj postiže nešto veću cijenu, mislim da veći dio napisanog može financijski primjeniti.
A za male, svakako 1-2 tretmana Mg-sulfatom. Bar preko lista, 30-50 gr/10 lit. vode. Cijena je cca. 30-40 kn/kg (Magnesiogreen, a ima i jeftinije. A krumpir će biti vrlo zahvalan

bobostar nisam ni mislio da nije u dobroj namjeri sve je to u redu i prvi i drugi dio ali moje mišljenje je da ovdje prevladavaju mali a veliki ionako znaju kako što napravit evo i ja sam mali iako imam 145 kila mala šala ali zaista imam toliko. Ja sadim za mladi krumpir nešto malo manje od hektara samo ove godine se nešto poremetilo izgleda da će moj kupac propast pa će biti svašta.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas stigla sadilica, RAU, dvoredna, poluautomatska....... :partyman:
 
S

salel

Guest
bobostar nisam ni mislio da nije u dobroj namjeri sve je to u redu i prvi i drugi dio ali moje mišljenje je da ovdje prevladavaju mali a veliki ionako znaju kako što napravit evo i ja sam mali iako imam 145 kila mala šala ali zaista imam toliko. Ja sadim za mladi krumpir nešto malo manje od hektara samo ove godine se nešto poremetilo izgleda da će moj kupac propast pa će biti svašta.
sad kad si napisao koliko imaš kila odmah si dobio 5+ kod mene.Još ako imaš brkove
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
sad kad si napisao koliko imaš kila odmah si dobio 5+ kod mene.Još ako imaš brkove

Vjerovao ili ne moj nadimak je brko ali ja brkove nemam prije 15 godina sam ih obrijao ali nadimak ostao.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
evo kod mene krumpir na veliko 1,8 plus PDV ...ove godine je odlicna cijena
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Krumpiraši jel vi naklijavate svoj sjemenski krumpir prije sadnje? Kako to radite i na koji način?
Ja sam ga stavio naklijavati prije tjedan dana.



Uploaded with ImageShack.us
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Krumpiraši jel vi naklijavate svoj sjemenski krumpir prije sadnje? Kako to radite i na koji način?
Ja sam ga stavio naklijavati prije tjedan dana.



Uploaded with ImageShack.us

Petula nevidim dobro dali je ovo na slici samo jedan red gajbica.
 
C

CrnIM

Guest
Bok!

Evo ja sam narucio novog Hittnera od 30 konja.
Sad me interesira ima li neka izvedba plugova za ogrcanje (moze i iz kucne radinosti) da znam kako i sta.
Vec od prije imam oni plug za vadjenje ali kao sto rekoh nemam nista za ogrcanje.
Svi komentari (i slike) su dobrodosli!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Petula nevidim dobro dali je ovo na slici samo jedan red gajbica.

Jedan red gajbica, raspoređen u rasadniku u kojem se grije: noć min 10 stupnjeva C,a dnevna tem. max 20. Još desetak dana naklijavanja i izbaciti će debele zeleno-bijele klice od 1,5mm, zatim ga režemo i drugi dan sadimo u što suhlje tlo.
 
S

salel

Guest
Jedan red gajbica, raspoređen u rasadniku u kojem se grije: noć min 10 stupnjeva C,a dnevna tem. max 20. Još desetak dana naklijavanja i izbaciti će debele zeleno-bijele klice od 1,5mm, zatim ga režemo i drugi dan sadimo u što suhlje tlo.

Ne bi bilo loše da prvih nekoliko dana krumpir bude pokriven crnom folijom da se probude klice a zatim ga izložiti svjetlu da klice postanu debele i kratke.Što se tiče rezanja dan prije sadnje preporučio bih ti da to napraviš nekih tjedan dana ranije,pogotovo što ga držiš u grijanom plasteniku pa možeš podići vlagu zraka tako da na mjestu prereza odnosno rane gomolj stvori kalus jer s obzirom na hladno tlo izbjeći ćeš moguće velike gubitke zbog zemljišnih bolesti koje bi napale oštećeno tkivo.To se može prakticirati kod kasnije sadnje zbog veće temperature tla.Vjeruj,tu sam školu skupo platio.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ne bi bilo loše da prvih nekoliko dana krumpir bude pokriven crnom folijom da se probude klice a zatim ga izložiti svjetlu da klice postanu debele i kratke.Što se tiče rezanja dan prije sadnje preporučio bih ti da to napraviš nekih tjedan dana ranije,pogotovo što ga držiš u grijanom plasteniku pa možeš podići vlagu zraka tako da na mjestu prereza odnosno rane gomolj stvori kalus jer s obzirom na hladno tlo izbjeći ćeš moguće velike gubitke zbog zemljišnih bolesti koje bi napale oštećeno tkivo.To se može prakticirati kod kasnije sadnje zbog veće temperature tla.Vjeruj,tu sam školu skupo platio.

Lako je Pettuli kada kod njega ima sunčani dana kao kod nas kobasica onače i ja režem 7-10 prije sadnje da se stvori korica.
Pozdtav!
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Pozdrav svim, krumpirašima. Novi sam , a želja mi je ćuti mišljenja o vezi nestašice merkatilnog krumpira. Za sad je cijena 1,80 kn. plus pdv, međutim potražnja će zasigurno još podići cijenu. JELI TO REALNO? Dopušta se izvoz, a neće ga bit dovoljno za naše potrebe.Prošle godine nikakva cijena a sad u nebo... Proizvodna cijena 1,80kn., a maloprodajna 4,50kn ili 5kn.1kg, tko tu koga ....?
ZDRAVI BILI !
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Ej, siki dalje ćemo na ovoj temi

Ako nekog zanima sadnja krumpira, zaštita,vađenje i prodaja, slobodno može pitat.Potrudit ću se da pomognem mladim ambicioznim proizvođačima .Moje dugogodišnje iskustvo na površini od 10 hek. stoji vam na raspolaganju(odgovarat ću u slobodno vrijeme) Mogu vam ponešto reći i o proizvodnji sjemenog krumpira(probno 98 god-propast). Mogu vam ponešto reći i o polj. zadrugama( bio sam osnivač iste- nakon 3 god-propast). Ej siki, na svaštari sam ti pisao u žurbi pa ako sam što bitno ispustio ,pitaj. Imam oko 5 tona, merkaltilne vinete, u podrumu kuće, samo da znaš da je dobra za skladištenje.
Pozdrav!


stojim ti na putu,zašto, pitaš?
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Zašto vam je propala zadruga?

Zadrugu smo osnovali nas 19 poljoprivrednika , 97god., svi dobro stojeći,vjernici, poznanici.Između sebe smo birali upravitelja, jednog pa drugog pa trećeg. Mi smo proizvodili , upravitelju smo dali punu podršku( povjerenje) , a on je bio po ondašnjem zakonu jedina odgovorna osoba.Okretala se para, dok nismo izabrali trećeg. Čovjek je došao tako reći iz crkve kao novoizabrani upravitelj( kod svake mise prisutan,pjevač crkveni) Da ne duljim, odradio je tri posla sa nekim firmama(lopovima).U pitanju je bilo po400 tis. ondašnjih maraka ulaganje u nabavu sj. krumpira.Zadruga u stečaj a mi po sudovima.Dobiješ čir.
Ako nisam bio dovoljno jasan ,pitaj.Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ej siki, na svaštari sam ti pisao u žurbi pa ako sam što bitno ispustio ,pitaj. Imam oko 5 tona, merkaltilne vinete, u podrumu kuće, samo da znaš da je dobra za skladištenje.
Pozdrav
stojim ti na putu,zašto, pitaš?

Sve sam pročitao i mogu ti reći da mi je jako drago što se pojavio netko tko ima iskustvo i znanje za krumpir. Ja svoj keumpir prodam sve kao mladi ništa ne skladištim i za sada sam jako zadovoljan.
Pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh