• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

hjah

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
27
MUHA znaš dobro koje sam romane pisao o " bobicama " od češnjaka i dan danas mi ne vjerujete kakav češnjak dobijem za sadnju .
Tako i sa krumpirom . .

jel to pricas o proizvodnji iz sjemena krumpira?
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
hjah Ne pričam o proizvodnji iz sjemena to ja i MUHA o bivšim " romanima " kod češnjaka .Kada je o krumpiru riječ ja imam staru sortu koju sadim 50 godina.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
hjah Ne pričam o proizvodnji iz sjemena to ja i MUHA o bivšim " romanima " kod češnjaka .Kada je o krumpiru riječ ja imam staru sortu koju sadim 50 godina.

ako je toliko stara , čuvaj i nedaj da ti se ''oženi ''sa nekom novom sortom , svakako je zaštiti sa upisom održivača sorte .

bio nekad '' IGOR '' koji je bio zakon za seljaka i potrošača !!
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Prije je u Lici bilo nezamislivo izvaditi ovakav krumpir polovicom 6 mjeseca
Adora sađen 15. 3 . na otvorenom. Ja sam više nego zadovoljan
 

Prilozi

  • PICT0517.jpg
    PICT0517.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 140

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
ADVISER što dobijem sa tim upisom, najbolje da ja njega sadim u tajnosti
najmanje to da zastitiš sortu , da se zna odakle je , ime , Upis u sortnu listu HR , a sa zaštitom geografskog porekla puno toga , ........... izmedju ostaloga je zaštitiš i od pohlepnih ruku multinacijonalki . ..... ali .... *tajna više nije tajna ** :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prije je u Lici bilo nezamislivo izvaditi ovakav krumpir polovicom 6 mjeseca
Adora sađen 15. 3 . na otvorenom. Ja sam više nego zadovoljan

Super izgleda. :icon_weed:
Koliko iskopanih grmova?

Mi bumo novoga počeli iskapati za tjedan dana.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
adv bio nekad '' IGOR '' koji je bio zakon za seljaka i potrošača !![/QUOTE kaže:
Da, bio u doba moje mladiosti, žuta sorta bijelog mesa, jako fini i rodan sa jednom velikom manom.
Nije se mogao čuvati preko zime bez velikih gubitaka. Ne sjećam se točno koja je skladišna bolest bila u pitanju, ali je izvana dobivao smeđe fleke koje su se pretvarale u smeđa uleknuča.

šteta.
 

edmondo

Novi član
Tu od
10 Tra 2015
Poruka
18
cao svima
nesto se utisalo?
je li crna pjegavost pocela da odraduje svoje?
vehne li i kofrci li se odozdo?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Alternarija ide dok počnu visoke temperature.. Za sada je nisam primjetila, ali treba paziti čim počne sušno i vruče.
 

Suncokret :)

Novi član
Tu od
5 Lis 2013
Poruka
18
Poštovana Johabica,
Jedno pitanje...kad se pojavi krastavost na krumpiru dali ga treba brže bolje povadit DA MI SE NE ZAHVATI VEČA KOLIČINA TRŽIŠNO NEUGLEDNIH GOMOLJA?
Ili šta je zahvaćeno je zahvaćeno, situacija se nece pogoršavat?
Žao mi je ih vadit jer je cima još uvijek zelena? :(sweat):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bude se pogoršavalo, rastom gomolja i kraste budu veće i dublje, ako je u pitanju tPrašina krastavost, Ona se javlja na zemlji gdje je ph bliže sedmici, na neutralnom i na alkalnom zemljištu.
Krumpiru je najbolje na 5,5 - 6, već 6,5, a pogotovo preko može pogodovati Prašinoj.
 

Suncokret :)

Novi član
Tu od
5 Lis 2013
Poruka
18
Hvala Vam na odgovoru Johabica,
tako sam si i mislila.
Pojavile su mi se i dublje rupe na tim krastama. :mur:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
jedna kila kristalona na 1000 litara vode...prema uputi proizvođača...
osobno sam na nekim stvarima stavil kilu na 300 litara pa se niš nije dogodilo...
ali osobno s 300 litara negdje malo više od pol rali prihranim...
 

Najnoviji postovi

Na vrh