• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Čitaj,imam specijala,ide to bez problema,budu slike kad krenem u njega,kad vrijeme dopusti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Oprosti, promaklo mi je. :icon_redface:
Imaš jako ravne redove i razmak ti vjerojatno nigdje nije manji od 70. Koncentracija treba biti kao da voziš fomulu, ili svako malo treba malo u rikverc pa korigirati putanju. :mad::

Ako ti ideš bez problema bum te ubuduće angažiral. :icon_pidu:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja isto imam specijala,isto imaš dva reda noževa? Samo si lim suzio više od mene? Jer isti traktori su,al ja imam zemlje dosta i viška pa mi se neda naguravat,eh ne idem samo 3 puta kako kada zavisi o godini,sad sam proso sa frezom,imam i mali rajcer za 14icu tako da cu proc jos sa njime i odmah ga sa time i nagrtat(kućna dorada) a nakon toga kad krumpir malo naraste prije cvatnje sa velikim proć i finalno ogrtanje i to je zadnja obrada,nakon toga malčiranje i vađenje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Kakva je svrha duplog ogrtanja?
Jedanput napravi bez problema. Imam kotače 4,00-10 i 4,00-12. Za drugi put bi trebal diskasti ogrtač i još veće kotače na mtk.
Možda vući 2 plužića, a s mtk ići tak da je jedan red u sredini? Nisam baš siguran da bi ih vukel bez željeznih kotača s utezima.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ovako to izgleda kod mene.
 

Prilozi

  • 20140506_101302.jpg
    20140506_101302.jpg
    84 KB · Pregleda: 176
  • 20140506_101308.jpg
    20140506_101308.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 157

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Ti si soliddno proširil jednu stranu. Jel to original proširenje ili doma izrađeno? Vrtiš se u lijevi krug, ili vraćaš u rikverc.

Ja mogu suziti kotače i frezu na 44 cm vanjske širine i sve prolazi između 2 reda krumpira.
Ako je prevelik kod ogrtanja onda je malo ćupavo. Moral bi mu naprijed napraviti dodatak (malu A ralicu) za razmicanje cime pored kotača.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
To proširenje je ručni rad. Taman da desni kotač ide po sredini. I da,vrtim se uokrug,predugačko je da idem u rikverc.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja ga ne volim frezat kad je već velik da mu klice na kojima se rade krumpiri ne pokidam,pa ga frezam dok je manji i onda ga ognrem,a premalen je da ga ogrnem do kraja,kad poraste ga opet nagrnem al sada pošteno i to sa ac i to je to, ako dode trava to se pomalčira zajedno sa cimom dan-dva prije vađenja i gotovo

Mtd ja imam okrugli poklopac al mislim da je to to,ja imam na 60 ali sam ja lim mjerio,lopatice su uže,vjerovatno ko i 14ica na 55,al ja imam zemlje pa se ne guram toliko,stavim na 90 i bude ok,da ima i zraka malo,i kad špricam da ima dosta mjesta za hodat,ove godine bi moglo bit problema sa vlagom ako ovako nastavi
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
343
Molio bih ako neko ima ovakvu vadilicu krumpira da mi skicira mjere samo dvije " prednje ralice".Ostalo mi nije bitno jer bi na ralice navario okrugle šipke za" prosipač".-Ne bi bila poluautomatska sa pogonom preko kardana.

Tražio sam vaše radove u temi vadilica krumpira ali se nitko ne javlja? tako da moderatori o tome vode računa ako žele premjestiti post.
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    62.4 KB · Pregleda: 113

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ajde nije još vrijeme za vadilice , ptanje jel bude kaj vaditi , xd .


ja bi pitao za zaštitu kad odu ove kiše , kako , čime ..?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Neznam,meni pliva pola polja do sada nisam sa nicime ali mislim da cu i ja morat,barem za plamenjacu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
opet bu moja naprava za ogrtanje hrđavila tam gdej je lani ostala a moja jadna bolesna mama to radila s motikom
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Kod mene zovu buru,ako bi se voda povukla nece bit stete,moj je još daleko od ogrtanja,prvi put i ovako idem sa frezom,ja se toga ne bojim
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E sa koprivom ćeš teško nešto postići u uvjetima kakvi vjerojatno budu ove godine.
Da si rekao mlijeko, ajde, to bih već mogla probaviti, jer lužnatost kalcija u njemu spriječava razvoj gljivica, ali pod uvjetom da list tretiraš odozdo, jer infekcija počinje odozdo.

Jedino da prijetiš koprivom krumpiru - no, no, ako se ne odupreš napadu fitoftore i ostalih gadarija od bolesti bum te koprivom po ritici......

Sory, malo te zezam jer sam još uvrijeđena što si me pobrisao sa liste prijatelja nakon što si se sprijateljio sa jednim mojim bivšim prijateljem koji se posvađao sa mnom.:icon_winkle: :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Evo mog krumpira na današnji dan (prve dvije slike) , naravno sjeme od uvažene forumašice Johabice ,a zadnja slika domaće sjeme slikano 9. 5. .
 

Prilozi

  • 20160515_141626[1].jpg
    20160515_141626[1].jpg
    83.1 KB · Pregleda: 130
  • 20160515_141135[1].jpg
    20160515_141135[1].jpg
    82.9 KB · Pregleda: 128
  • 20160509_140508[1].jpg
    20160509_140508[1].jpg
    80.5 KB · Pregleda: 131

vedraf

Novi član
Tu od
26 Ruj 2015
Poruka
18
Kako mi ne bi zemljišta stajala pusta ili da ih obrađuje netko drugi te kako bih znao što jedemo odlučio sam se polako pokretati proizvodnju različitih kultura pa sam ove godine između ostalog posadio 100 kg sjemenskog krumpira. Dovoljno za nas, a što bude višak imam osigurano tržište na malo...

Zahvaljujući ovom forumu odabrao sam sjeme, zagnojio stajskim gnojem, dodao i Yara gnojivo u redove, posadio na razmak između redova otprilike 80cm da mogu bez problema frezom proći između, nisam želio špricati travu jer to nije velika količina i kad prođem frezom nije problem motikom riješiti ostatak trave, ne volim špricati i trovati sam sebe ako nije nužno pa sam travu odlučio rješavati na taj način.... Vjerojatno s početničkim greškama, ali učim.

Kako sam dosta rano sadio (02.travnja) onaj mraz ga je sravnio sa zemljom (90% ga je bilo vani visine 10-ak cm), hvala Bogu oporavio se i sve je u redu (vjerojatno će biti nešto manji prinosi, ali ok), sav je izašao i lijepo napreduje.
Jučer se spustila tuča - išao sam ga odmah nakon pogledati - ne čini mi se da je puno slomila, nadam se da neće biti prevelike štete.
Sad kako me krenulo i s obzirom na ove kiše i kakve sam sreće očekujem da bi me mogla i plamenjača zahvatiti pa iako sam, kao što sam napisao, pobornik da ne špricam ako ne moram mislim da bih morao pošpricati protiv plamenjače. Kako imam i vinograde njih špricam sa Cuprablauom - da li mi je on ok i za krumpir te kada najbolje pošpricati?

Kad mi je mraz pofurio krumpir pošpricao sam ga s aminokiselinama, s obzirom na jučerašnju tuču da li da dodam i aminokiseline kada već špricam ili nema potrebe?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Johabica nemoj biti ljuta,to ti je za bore loše.
Ja sam se šalil za koprivu,a i nadam se da nakon frezanja i ogrnjanja bude lijepog vremena sa malo kiše,pa bu i bolesti manje.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja sam ipak za neke malo jace stvari od mlijeka i koprive,to ko sadi 2-3 kile neka poljeva sa mlijekom ja necu sigurno
 

Najnoviji postovi

Na vrh