• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Zagorje,
lijepi ti je kalamper. Kak si zbegel mraz?

Pa to mjesto je skoro ko neka kotlina , okolo nas su sve šume tak da nam mraz nije napravil nikakve štete .Čak su orahi i grah sasvim zdravi tj nisu nazebli.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@oficir,
2056314044.gif


3634865524.gif
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam ipak za neke malo jace stvari od mlijeka i koprive,to ko sadi 2-3 kile neka poljeva sa mlijekom ja necu sigurno
Da onda buš prodaval kao domači eko krumpir...he takve najviše volim.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Još uvijek je daleko kvalitetniji od kupovnog,i nikad nisam reko nikome da su moji proizvodi eko,al domaće je sigurno
To možeš doma na 50 kvadrata imat eko sve drugo su pizdarije,nikad nisam patio od eko proizvoda
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisi još jer si mlad i neosviješten.
Kaj misliš zakaj mnogi sade za sebe,pogotovo krumpir ili grah ili luk,pa može se kupiti na svakom čošku.
Ali zdravlje treba staviti ma prvo mijesto.
Več sam pisal,ja ne špricam ništa osim vinograda,a vino ne pijem uopče.
Kaj priroda da to se ubere i jede i kolko bude bude,za nas dosta,a umjetna gnojiva i pesticidi i herbicidi zaboravi,jako,jako su otrovni priznali mi to ili ne.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
A ja ne jedem 90% onoga sta napravim,ja imam skroz drugaciji pogled na svijet,kako hrana tako i sve,ja jedem ono sta mi je dobro a ne sta je zdravo,od necega moram krepat hehe bolje 50g ko car nego 100 ko zatvorenik
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je tvoje tijelo i tvoje zdravlje,ko voli nek izvoli.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Podržavam oficira iako se u potpunosti ne držim toga. Kaže se da je svaki otrov lije i svaki lijek otrov. Bitna je količina. Nisam našel način kak zamijeniti umjetna gnojiva i Actaru protiv zlatica. Actara, uz skupljanje starih zlatica, dobro odradi posao u dozi od jednog paketića (4g) na 30 lit vode. To ide na 9 redova duljine 50 m. Ostalo je eko, čak i vino (ono malo kaj imam za svoje potrebe).

Svatko ima svoj pristup u životu pa me se ne dotikavlje ovaj koji ima Krumpironja. To je njegov slobodni izbor. Bilo koji posel se dela s voljom, nije ga teško napraviti. Mene veseli da uživam ono kaj sam sam priskrbel, makar je i ekonomski gledano neisplativo. Netko voli više pojesti, netko popiti, a neki razne druge aktivnosti. Čovjek snuje, a Bog određuje.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
S cime se boriti protiv plamenjace a da nije kemija, dakle kao sto oficir kaze-mi to jedemo...?
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
343
Nisam zagovornik kemije ,ali preventiva je da ne bi kasnije bilo kasno? (Crvene fleke na listovima krumpira su od Nordoxa 75WG)

Benasiju skinuo krajnje motike i "Zagrtač-felga"(treba dorada radi ali treba bolje).
 

Prilozi

  • Zagrtanje.jpg
    Zagrtanje.jpg
    84.8 KB · Pregleda: 156

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Domači "eko" krumpir danas dobio kan i zagrnut,do vadenja sam miran
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 139

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Koji mz? Sad su i neka imena mjenjali..., ja sam sa forumstarom proso i nema vise,to je slicno ko ridomil gold
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Nije napisal da je eko nego "eko".
Da nisam bacil sedmicu prije sadnje moj bi bil eko jer sam prije ogrtanja zaboravil baciti kan. :icon_redface:
Jel bu puno smanjen efekt ako ga sad malo "posolim" po vrhu grobeka uz cimu?
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
trebam savjet u vezi tretiranja krumpira protiv plamenjače preventivno.da li se prije cvatnje ,za cvatnje ili poslije tretira s npr. cuprablau z i kojim omjerom.hvala
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Namjerno sam napiso u navodnicima eko...ma ja se ne palim na te eko fore,sve je to bolje od kupovnog tako da me taj kan i ovi sitni otrovi ne zabrinjavaju niti najmanje, iwanho ja sam bacio prije nego sam ga zagrnuo neznam koliko brzo ispari,al sve je bolje nego ništa hehe
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
trebam savjet u vezi tretiranja krumpira protiv plamenjače preventivno.da li se prije cvatnje ,za cvatnje ili poslije tretira s npr. cuprablau z i kojim omjerom.hvala

Upotreba bakra u krumpiru nema ograničenja jer krumpiru cvijet nije bitan za repodukciju. Tako da vrijeme cvatnje nije ograničavajuči čimbenik za primjenu.

Preventiva nesistemikom se radi odmah nakon nastanka uvjeta za razvoj bolesti - zna se, četiri uzastopna sata temperature više od dvadeset dva stupnja i vlage na listu, ili zemljišne koja isparava veće od - jel - 67%, ajd me ne držati za riječ, imamo početni stadij razvoja fitiftore.

Preventiva sistemikom može ići prije nastalih uvjeta jer se ne ispire kišom, a i u isto vrijeme kada i nessistemik.
Nesistemik ide i prije nastanka uvjeta, ali će ga jaka kiša isprati i poništiti efekt. Ali je koristan kod jutarnjih rosa i toplog jutra.
Mislim da su Daconil, kojega nije ispiralo maknuli sa tržišta, tako da valja promisliti šta upotrijebiti u datom momentu, da se novac ne baci u vjetar, a leđa nekorisno ogrbave.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Dakle cvjetu nece smetati bakar ,kao sto bi smetao volckama u cvatu.hvala na opsirnom odgovoru☺
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Ja sam počeo svoj jesti. Divno se obnovio od mraza.
 

Prilozi

  • WP_20160525_002.jpg
    WP_20160525_002.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 125

Najnoviji postovi

Na vrh